Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2010-11-04, 12:56

Autor

Wiadomo¶æ

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-10-31, 21:41   

^byku93, trochÄ™ logiki.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-10-31, 21:55   

Cytat:

Pomysł z moderatorami spodobał mi się. Jednak może podkręcić to odrobinę inaczej? Może poza moderatorami i adminami zrobić jeszcze grupę zasłużonych, starych, użytkowników, którzy również mogliby punktować? Oczywiście zarówno zwykłych użytkowników jak i inne osoby z grup. Taka grupa byłaby świetnym pomysłem, bo z miejsca oddzielałaby zwykłych użytkowników od tych starszych wyjadaczy, którym wielu ufa. Z czasem zwykły użytkownik, mając odpowiednią ilość punktów i status na forum, również mógłby zostać przyłączony do takiej grupy.


Owszem, można by i tak. Tylko problemem jest przekonać innych, że takie coś ma więcej plusów niż minusów. Jak dla mnie oczywistym plusem była by wzmożona aktywność userów, minus - trzeba by zrobić tak by uniknąć punktowania po znajomości. Czyli tu przydała by się naprawdę duża selekcja ludzi, którzy potrafią zachować dystans pomimo własnych sympatii czy antypatii. A da się tak.
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



ImiÄ™: Marek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-10-31, 21:57   

Jasne, że się da. Pytaniem jest, czy administracji i moderatorom chce się coś podobnego robić. Forum powinno się rozwijać, wiele forów posiada podobne funkcje i nie cierpi z tego powodu, czemu więc nie spróbować i tutaj?
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-10-31, 22:00   

Cytat:

wiele forów posiada podobne funkcje i nie cierpi z tego powodu


Ano, dokładnie.
Ale wiesz... wygodniej jest powiedzieć, że coś takiego było i nie przeszło. Ale dobrze przygotowany plan zawsze da się zrealizować.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-10-31, 22:44   

Einmana napisa³/a:

wygodniej jest powiedzieć, że coś takiego było i nie przeszło. Ale dobrze przygotowany plan zawsze da się zrealizować.


Skoro było i nie przeszło to z jakiegoś powodu, a nie, że administracji się nie chce.

Co do mojego zdania - skoro sam autor tematu nie widzi większej potrzeby w dodawaniu takiej opcji, to o czym my mówimy?
Stali użytkownicy forum wiedzą, kto jaką wartość czy przekaz niesie w swoich postach, a co do nowych userów - jeśli chce zostać na forum, to zostanie pomimo punktowania.
I jeszcze jedno - na jakiej zasadzie miałoby to zwiększyć aktywność na forum?
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-10-31, 22:46   

Ostia napisa³/a:

I jeszcze jedno - na jakiej zasadzie miałoby to zwiększyć aktywność na forum?

Przecież ludzie zawsze chcą zdobywać jakieś punkty, żeby być lepsi od innych. Nawet w tym temacie jest to jasne i widoczne, bo po propozycji, by przyznawali to moderatorzy od razu padło, że na pewno byłaby korupcja (przypominam, że korupcja wiąże się z osiąganiem zysków).
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-10-31, 22:47   

Ostia napisa³/a:

I jeszcze jedno - na jakiej zasadzie miałoby to zwiększyć aktywność na forum?



Moim zdaniem Oni myślą, że piszę posty dla tego "punkcika" co jest żenujące. W takim razie, po wprowadzeniu tej opcji, potrzeba przeglądnąć wszystkie posty od początku powstania forum i nagradzać plusikami. Nikomu się nie będzie chciało przeglądać ok. 413,000 tyś. postów.
Ludzie pomyślcie, po kiego Wam to?
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-10-31, 22:48   

Rorschach napisa³/a:

Przecież ludzie zawsze chcą zdobywać jakieś punkty, żeby być lepsi od innych.


Ok, po fali ludzi zbierających punkciki (czy to nowych, czy stałych userów) sądzę, że znowu wróciłoby to do jakiejś stałej, gdzie nie byłoby większych skoków w aspekcie aktywności.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-10-31, 22:54   

Cytat:

Ok, po fali ludzi zbierających punkciki (czy to nowych, czy stałych userów) sądzę, że znowu wróciłoby to do jakiejś stałej, gdzie nie byłoby większych skoków w aspekcie aktywności.

Czy ja wiem. Chyba nie doceniasz wad ludzkiej natury. Jak to dobrze skanalizować to można mieć praktycznie internetowe perpetuum mobile. Niestety nikt nie potrafi tego dobrze skanalizować.
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



ImiÄ™: Marek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-10-31, 22:56   

Punkty są prestiżem. Spójrzcie na, biorąc pierwsze lepsze, fora typu sfd czy warez. Działa tam metoda punktacji. Biorąc pod lupę SFD mamy użytkowników, którzy nie mają NIC z punktów (nazywanych SOGami), a jednak piszą posty-artykuły i na ich końcu proszą ludzi, którym się podobało o SOGa. Dlaczego? Ponieważ dzięki punktom taka osoba staje się bardziej wiarygodna, to jedyna forma wynagrodzenia na jaką mogą liczyć, nikomu nie wadzi, a przy tym pomaga, bo namawia do aktywności.

No i skąd pomysł, że ja sam nie widzę sensu w punktacji? Widzę, przecież cały czas go przedstawiam.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-10-31, 22:59   

Pan Rysownik napisa³/a:

Dlaczego? Ponieważ dzięki punktom taka osoba staje się bardziej wiarygodna, to jedyna forma wynagrodzenia na jaką mogą liczyć, nikomu nie wadzi, a przy tym pomaga, bo namawia do aktywności.



A po postach, stażu na forum i zachowaniu osoby na czacie, shoutbox'ie też można dostrzec osobę która jest wiarygodna. Wystarczy popatrzeć w profil i przeczytać kilka postów z kilku stron. Takie trudne?
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



ImiÄ™: Marek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:02   

Trudne w porównaniu do punktów. Naprawdę sądzisz, że przeciętnemu użytkownikowi będzie bardziej chciało się sprawdzać jak długo ktoś jest na forum, ile ma lat, kto go lubi, jak zachowuje się w innych tematach i w shoutboxie ZAMIAST rzucić okiem na punkty, które odzwierciedlają to wszystko w prostszy sposób?
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:02   

Cytat:

A po postach, stażu na forum i zachowaniu osoby na czacie, shoutbox'ie też można dostrzec osobę która jest wiarygodna. Wystarczy popatrzeć w profil i przeczytać kilka postów z kilku stron. Takie trudne?


Kwintesencja.

Pan Rysownik napisa³/a:

Widzę, przecież cały czas go przedstawiam.


Chodziło mi o twój pierwszy wpis, gdzie sam przyznałeś, że tak w sumie to nic nie dają.

Nie mam nic do tego pomysły. Ba, chętnie go poprę, jeśli ktoś mi łopatologicznie wytłumaczy jego przydatność.

[ Dodano: 2010-10-31, 23:04 ]

Cytat:

ZAMIAST rzucić okiem na punkty, które odzwierciedlają to wszystko w prostszy sposób?


Jeżeli człowiek tu wchodzi tylko po to, aby napisać jeden post, to i punktami przejmować się nie będzie.
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



ImiÄ™: Marek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:06   

Cały czas Ci tłumaczymy. Jest to sposób na zdyscyplinowanie użytkowników, którym zależy rzeczywiście na podobnym prestiżu. Bo prestiżem dla nich byłoby staranie się o punkty, aby w przyszłości należeć do grupy osób, które mogą punktować innych. Wszystko sprowadza się jednak do tego, czy komukolwiek chce się podobną funkcję wprowadzać. Bo w sposób w jaki została podana dotychczas nie pasował do forum młodzieżowego, bo nie każdy nadaje się do punktowania. Użytkownicy na poziomie, wybrani przez moderację i innych użytkowników na poziomie byliby jednak dobrą grupą osób.

PS: Dlaczego zakładasz, że mówimy tutaj o użytkownikach wchodzących, aby napisać jednego posta? Mówimy o stałych użytkownikach.
 

Ostatnio zmieniony przez Pan Rysownik 2010-10-31, 23:07, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:06   

Ostia napisa³/a:

Kwintesencja.



Dzięki Ostia.

Ostia napisa³/a:

Jeżeli człowiek tu wchodzi tylko po to, aby napisać jeden post, to i punktami przejmować się nie będzie.



Dokładnie.
Dajmy na to że wbija Mój brat i co? Będzie pisał posty tylko po to, aby mieć jak najwięcej plusików?
¦mieszne i tyle.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com