Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2010-11-04, 12:56

Autor

Wiadomo¶æ

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:10   

^byku93 napisa³/a:

Dajmy na to że wbija Mój brat i co? Będzie pisał posty tylko po to, aby mieć jak najwięcej plusików?

Okej, udowodniłeś, że masz rację :niepewny:
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:10   

Pan Rysownik napisa³/a:

którym zależy rzeczywiście na podobnym prestiżu.


Logicznie rzecz biorąc - abym dała komuś plusa, muszę pierw poczytać trochę jego postów. Więc przy czytaniu już sobie wyrabiam jakieś zdanie o nim i jego "pomocy" (lub jej braku). Nie potrzeba mi punktów, abym kogoś ze stałych userów (a mam wrażenie, że głównie do nich trafiałyby punkty) zaczęła/przestała uważać za piszących sensowne posty.

Pan Rysownik napisa³/a:

Mówimy o stałych użytkownikach.


A po co stałemu użytkownikowi jakiegoś punkty, skoro ludzie już go znają i mają/lub nie za co cenić? o.O
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



ImiÄ™: Marek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:11   

Nie. Twój brat wchodzi na forum, aby znaleźć odpowiedź na jakieś pytanie i/lub pomóc innym. Od tego jest forum, poza zwykłymi rozmowami. Ja jednak koncentruję się na pomocy, ponieważ za nią dostawałoby się punkty.

Twój brat nie pisałby na forum dla plusików, jednak miałby jako-takie pojęcie o osobach z którymi rozmawia dzięki nim. Zastanów się, jest to opcja rozpowszechniona na zagranicznych forach + na kilku polskich. Czy gdyby była tak idiotyczna i bezużyteczna jak ją przedstawiasz, to czy rzeczywiście przetrwałaby aż do teraz?
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:11   

Pan Rysownik napisa³/a:

Cały czas Ci tłumaczymy. Jest to sposób na zdyscyplinowanie użytkowników, którym zależy rzeczywiście na podobnym prestiżu. Bo prestiżem dla nich byłoby staranie się o punkty, aby w przyszłości należeć do grupy osób, które mogą punktować innych. Wszystko sprowadza się jednak do tego, czy komukolwiek chce się podobną funkcję wprowadzać. Bo w sposób w jaki została podana dotychczas nie pasował do forum młodzieżowego, bo nie każdy nadaje się do punktowania. Użytkownicy na poziomie, wybrani przez moderację i innych użytkowników na poziomie byliby jednak dobrą grupą osób.



Boże człowieku. Co Cię naszło tak na te punkty co? W czym to pomoże? Zmieni coś na tym forum? Jeśli tak to powiedź Mi co? Nie wyjeżdżaj Mi tutaj z aktywnością użytkowników bo jest bardzo duża, nawet po 300 postów w ciągu dwóch godzin lub więcej.
Jeśli masz jakiś konkretny argument to podaj, tylko nie o aktywności i przyciągnięciu userów, bo niby skąd mają wiedzieć że taka modyfikacja jest zainstalowana.
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



ImiÄ™: Marek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:15   

Hm, równie dobrze mógłbym zapytać czemu zależy Ci tak bardzo, żeby tej funkcji nie instalować. Podobne rozumowanie działa w obie strony.

To jest propozycja, wy piszecie i zadajecie pytania, ja na nie odpowiadam. Nie rozumiem czemu denerwuje Cię fakt, że odpisuję na Wasze pytania. Jeżeli nie macie żadnych konkretnych, nie odpisujcie, temat sam umrze jeżeli nie zainteresuje nikogo więcej.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:21   

Od teraz milczÄ™.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:26   

Pan Rysownik, a możesz mi powiedzieć, dlaczego aż tak bardzo zależy Ci na tym, aby rzekomy prestiż oznaczany był w ten sposób? Jeśli ktoś rzeczywiście jest człowiekiem konkretnym, dojrzałym i godnym zaufania, to będzie o tym świadczył w każdym swoim poście, a nie w ilości plusików zebranych przy nicku/profilu czy w innym widocznym miejscu. Tym bardziej, że może okazać się tak, że jedna osoba zasługująca na tego typu odznaczenie, ale lubiana przez moderatorów będzie miała ich więcej, niż inna, której również się ono należy, ale nie cieszy się ich sympatią (przy czym mam na myśli nie tylko moderatorów, ale również innych użytkowników, którzy mieliby pełnić tę funkcję). Poza tym doszłoby zapewne do tego, że niektórzy zaczęliby podlizywać się moderatorom, byleby jedynie patrzyli oni bardziej wnikliwym i przychylnym wzrokiem na ich posty, i nagradzali ich zawsze, kiedy będzie to konieczne. Po co?
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Pan Rysownik  

Wymiatacz

3%



ImiÄ™: Marek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:31   

To jest jedynie gdybanie. Nie widziałem podobnych problemów na żadnym punktowym forum na jakim kiedykolwiek byłem. Ludzie zawsze podchodzili do tego z dystansem, była to zwyczajna funkcja, do której się przyzwyczaili i nie nadużywali. Jeżeli uważacie, że to forum byłoby inne z powodu wieku użytkowników czy jakiegoś innego, zupełnie nieznanego mi aspektu, to dobrze, nie było tematu. Dział nazywa się sugestie, ja przedstawiłem swoją, nie wiedziałem, że muszę też przy tym wkraczać w tak osobistą sferę jak "dlaczego mi na tym zależy". Nie widziałem, aby pytano o to w innych tematach w tym dziale. Ja nic z tego bym nie miał, po prostu na innych forach podobna funkcja się sprawdzała, stąd moja propozycja.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-10-31, 23:35   

Nataniel napisa³/a:

Pan Rysownik, a możesz mi powiedzieć, dlaczego aż tak bardzo zależy Ci na tym

O Wielki Modemie, co wy macie z głowami? Jeśli ktoś coś zaproponował, pomysł został zaatakowany jako idiotyczny to chyba jasne, że próbuje go obronić i przekonać do niego innych. A nie - że od razu ma w tym jakieś ukryte cele i w ogóle zażądał od wszystkich, żeby niezwłocznie to wprowadzić.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-11-01, 08:47   

Jak dla mnie to całkiem dobry pomysł, można to wdrożyć.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-01, 08:47   

Rorschach napisa³/a:

pomysł został zaatakowany jako idiotyczny


Czy każde niezgadzanie się z kimś musi być od razu uznawane za "atakowanie" i uważanie go za "idiotyczne"?
Po prostu autor nie napisał konkretnego powodu, który faktycznie by się sprawdzał w tej propozycji.
Luzik ludzie, to tylko forum.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-11-01, 13:16   

Uważam, że to zbędne. Więcej z tym zamieszania, niż faktycznego pożytku.
Jestem na nie.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-01, 16:04   

Tak myślę sobie, że trzeba zacząć od tego, że są różni ludzie. Są tacy, którym prestiż nie jest potrzebny, a są tacy, którzy czuja się po prostu fajni, jeżeli na swoim koncie mają czegoś więcej. Dobry przykład to n-k - im więcej znajomych tym ktoś uważa się za fajniejszego. Jeżeli tutaj zrobiłoby się tak, że za zaangażowanie się w jakiś temat można dostać punkt - łatwo przewidzieć, że znajda się ludzie, którzy polecą na to, byle by mieć kilka punktów więcej niż ktoś inny. Owszem, nie każdy musi pisać dla przyjemności, a właśnie dla takiej próżnej satysfakcji, ale dzięki temu będzie można wykreować pewna grupę aktywnych userów. Pewnie znajda się w niej ci co pomagają z serca jak i tacy co robią to z chęci zapunktowania. Ale tak czy siak - zawsze będzie to jakiś rozruch.
To taka taktyka kija i marchewki. Wiem, że czeka mnie nagroda to się postaram. I to działa.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-11-01, 16:18   

Eee jestem przeciwny. Parę powodów dlaczego: a) koła wzajemnej adoracja (osoba A lubi osobę B więc da jej plusa czy innego SOGa nawet za najdurniejszy post) b) wydaję mi się, że zwiększy to ilość tak zwanych "ciętych ripost" - nie jeden user będzie chciał być na siłę śmieszny tylko po to coby błysnąć przed innymi i otrzymać tego tak upragnionego plusika (na przykład ja) c) nie wszyscy z pewnością chcą by ich posty były oceniane w taki sposób (na przykład ja).
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-01, 16:48   

Cytat:

a) koła wzajemnej adoracja (osoba A lubi osobę B więc da jej plusa czy innego SOGa nawet za najdurniejszy post)


Dlatego punktowaniem powinni zajmować się admini/mody, bo to oni powinni być bezstronni.

Cytat:

b) wydaję mi się, że zwiększy to ilość tak zwanych "ciętych ripost" - nie jeden user będzie chciał być na siłę śmieszny tylko po to coby błysnąć przed innymi i otrzymać tego tak upragnionego plusika (na przykład ja)


Tu nie chodzi o śmieszność, a bycie pomocnym.

Cytat:

c) nie wszyscy z pewnością chcą by ich posty były oceniane w taki sposób (na przykład ja)


Nic prostszego - zrobić listę tych, którzy nie chcą w tym uczestniczyć.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com