Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Wezywer  

User



Doczy: 21 Cze 2019

   

Wysany: 2019-07-13, 20:12   

Jacek.J napisa/a:

Stauros. Wtórne znaczenie tego słowa dodane grubo po Chrystusie to "krzyż"


Ale w czasach Jezusa przecież krzyżowano. Jak więc określano wtedy narzędzie uśmiercania złożone z dwóch belek? Jakim słowem WTEDY określano krzyż?

Jacek.J napisa/a:

Seneka jest tylko jednym z wielu pisarzy opisujących tamte czasy. Nie można opierać się tylko na Senece.


Racja. Ale Seneka żył w tych czasach, co Jezus. Nie jestem jakimś historykiem i mam 16 lat, więc bardzo trudno byłoby mi znaleźć takie teksty sprzed 2000 lat w Internecie. Ale pewnie są i będę dalej poszukiwał. Na razie dałem tylko Senekę.

Jacek.J napisa/a:

Dla równowagi proponuję poczytać w Internecie i na youtubie o Papieżu Aleksandrze VI Borgio;)


Tylko że ten papież nie był założycielem Kościoła, a Russell, założyciel waszej sekty, wywodził się z masonerii. Papież Aleksander... Obejrzałem jeden odcinek o nim na YouTube już dawno temu. Nikt nie twierdzi, że Kościół składa się z ludzi doskonałych. Można zauważyć, że papieże byli różni. Był okres, gdy byli papieże tacy jak Aleksander VI, ale po jakimś czasie nastawali tacy, którzy krytykowali swoich poprzedników i to, w jaki sposób oni postępowali.

Jacek.J napisa/a:

Cytat:

To aż tyle "wpadek" jest w czasie tworzenia grafik komputerowych? A nawet na jednym można się dopatrzeć aż trzech niepokojących elementów?
http://piotrandryszczak.p...ehowy-cz.1.html
http://piotrandryszczak.p...ehowy-cz.2.html

To tylko chora wyobraźnia podpowiada coś niewłaściwego. A dlaczego nie interpretujesz tych "wypadków" jako np. ducha świętego albo aniołów?


Gdyby się takie wypadki w waszych publikacjach zdarzyły dwa razy... A tu proszę. Mnie to akurat przeraża, że tyle tajnych znaków i postaci jest ukrytych na ilustracjach, tylko wystarczy obrócić/przyjrzeć się/przystawić lusterko. I dlaczego mam to interpretować jako działania Ducha Świętego?

Jacek.J napisa/a:

Dlatego że wszelkie formy krzyża są powszechnie używanie w pogaństwie. Nie wierzymy w to by Bóg pozwolił na to by Jego Syna stracona na tak powszechnym przedmiocie kultu pogan.


Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata:

„Ale ich ołtarze macie zburzyć, a ich święte słupy macie potrzaskać oraz ich święte pale macie pościnać” Wj 34:13;
„Lecz oto, co macie im uczynić: Ich ołtarze macie zburzyć i ich święte słupy macie potrzaskać, i ich święte pale macie pościnać, a ich ryte wizerunki macie spalić ogniem” Pwt 7:5;
„I zburzycie ich ołtarze, i porozbijacie ich święte słupy, a ich święte pale macie spalić ogniem i pościnać ryte wizerunki ich bogów, i wytępicie ich imiona z tego miejsca” Pwt 12:3.

A więc pal też jest symbolem pogańskim.

„Ponadto wykonał i umieścił w świątyni Jehowy rzeźbiony wizerunek świętego pala. (...) Święte pale mogły przedstawiać pierwiastek żeński, a święte słupy najwyraźniej stanowiły symbole falliczne” („Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości” 2001 t. II s. 266);

Polecam: http://www.kslp.vti.pl/ko...ra-smierci.html
Oraz: https://www.rp.pl/artykul...em-lekarzy.html

Jacek.J napisa/a:

Żydzi spożywali raz w roku baranka paschalnego który był pierwowzorem i zapowiedzią Ofiary z cała Jezusa którą złożyła za wszystkich ludzi. Żydzi obchodzili to święto raz w roku. Apostoł Paweł nazwał Jezusa barankiem Paschalnym bo właśnie nim był.

1Kor 5:7 Usuńcie stary zakwas, żeby się stać nowym ciastem, wolnym od zakwasu. Wrzeczywistości przecież tacy jesteście. Bo Chrystus, nasz baranek paschalny, został złożony wofierze.

Zatem logika podpowiada że skoro paschę spożywano raz w roku to Baranka paschalnego czyli "ciało Chrystusa " należy spożywać też raz w roku. Takie jest zdanie ŚJ.


Gdzie Chrystus powiedział, że możemy przyjmować Jego Ciało raz do roku?
W 1 Liście do Koryntian 11,23-30 czytamy:
(23) Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem*, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb (24) i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę». (25) Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę»*. (26) Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. (27) Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej*. (28) Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. (29) Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie]*, wyrok sobie spożywa i pije. (30) Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.

Proszę zauważyć podobieństwo powyższego fragmentu do poniższego:
(29) Lecz przymusili Go, mówiąc: «Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił». Wszedł więc, aby zostać z nimi. (30) Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. (31) Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. (32) I mówili nawzajem do siebie: «Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?» (33) W tej samej godzinie wybrali się i wrócili do Jerozolimy. Tam zastali zebranych Jedenastu i innych z nimi, (34) którzy im oznajmili: «Pan rzeczywiście zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi». (35) Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak Go poznali przy łamaniu chleba. (Łk 24, 29-35, BT)

I tu, i tu Jezus brał do rąk chleb, odmawiał błogosławieństwo i dzielił między uczniów. W tym drugim tekście zostało to nazwane łamaniem chleba. I proszę zobaczyć poniższy fragment:
Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca.
(Dz 2,46, BT)

Czy zostało tu wspomniane, że czynili to raz w roku?

Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie. (Dz 2,42, BT)

W pierwszym dniu po szabacie, kiedy zebraliśmy się na łamanie chleba, Paweł, który nazajutrz zamierzał odjechać, przemawiał do nich i przedłużył mowę aż do północy. (Dz 20,7, BT)
_________________
Jan Izydor Sztaudynger
Skarga zmiętego

Życie mnie
Mnie!
 

Jacek.J

User


Doczy: 10 Maj 2019

   

Wysany: 2019-07-17, 11:29   

Wezywer napisa/a:



Cytat:

Ale w czasach Jezusa przecież krzyżowano. Jak więc określano wtedy narzędzie uśmiercania złożone z dwóch belek? Jakim słowem WTEDY określano krzyż?


Już ci kilka razy pisałem że stauros. W języku greckim do dziś nie ma słowa na określenie krzyża z dwóch kawałków drewna bo w tamtej kutrze nie było zwyczaju wieszania na krzyżach czy nawet palach. Ten zwyczaj przywieźli rzymianie z Azji wschodniej. Rzymianie mieli na swoją nazwę crux ale to w łacinie.


Cytat:

Tylko że ten papież nie był założycielem Kościoła, a Russell, założyciel waszej sekty, wywodził się z masonerii.


Ale to są oszczerstwa. Proszę przedstawić dowody na to że Russell był masonem. Równie dobrze jak mogę napisać że obecny Papież również jest masonem, o JP II musi się że też był masonem.
https://www.sanctamissa.p...k-jest-masonem/

Widzę że jesteś łowcą i polujesz na "czarownice" ale czarownic zacznij szukać w swoim kościele, a dopiero później u innych. Jezus powiedział "kto z was jest bez grzechu niech pierwszy żuci kamień" innymi słowy zacznij od siebie.

Cytat:

Papież Aleksander... Obejrzałem jeden odcinek o nim na YouTube już dawno temu. Nikt nie twierdzi, że Kościół składa się z ludzi doskonałych.


O! widzę że potrafisz usprawiedliwiać problemy w swoim kościele

Cytat:

Można zauważyć, że papieże byli różni. Był okres, gdy byli papieże tacy jak Aleksander VI,


I to wielu. Problem polega na tym że w twoim kościele Biskupi Rzymu są wybierani za wskazaniem ducha świętego na konklawe. A to rodzi wiele podejrzeń. Np. czy duch święty aby na pewno przewodzi Konklawe, czy moralnie jest z nim wszystko dobrze, itp

Cytat:

ale po jakimś czasie nastawali tacy, którzy krytykowali swoich poprzedników i to, w jaki sposób oni postępowali.


Kościół nigdy oficjalnie nie przyznał że ci Papieże byli źli i nigdy nie przeprosił za grzechy i zbrodnie popełnione przez kościół pod przewodnictwem takich Papieży.

Cytat:

Gdyby się takie wypadki w waszych publikacjach zdarzyły dwa razy... A tu proszę. Mnie to akurat przeraża, że tyle tajnych znaków i postaci jest ukrytych na ilustracjach, tylko wystarczy obrócić/przyjrzeć się/przystawić lusterko. I dlaczego mam to interpretować jako działania Ducha Świętego?


Nie chodzi o to by to interpretować jako działania DŚ, tylko zamiast dopatrywać się w tych wytworach chorej wyobraźnie "diabłów" może dopatruj się "aniołów"?


Cytat:

„Ale ich ołtarze macie zburzyć, a ich święte słupy macie potrzaskać oraz ichświęte pale macie pościnać” Wj 34:13;
„Lecz oto, co macie im uczynić: Ich ołtarze macie zburzyć i ichświęte słupy macie potrzaskać, i ich święte pale macie pościnać, a ich ryte wizerunki macie spalić ogniem” Pwt 7:5;
„I zburzycie ich ołtarze, iporozbijacie ich święte słupy, a ich święte pale macie spalić ogniemi pościnać ryte wizerunki ich bogów, i wytępicie ich imiona z tego miejsca” Pwt 12:3.

A więc pal też jest symbolem pogańskim.




Małostkowe Czepianie się słówek. Święte słupy czy święte pale były konkretnymi przedmiotami kultu. Nie znaczy to że każdy pal wbity w ziemię automatycznie staje się przedmiotem kultu. Co za tym idzie nie znaczy że prosty pal na który zawieszono Jezusa był właśnie wyrazem jakiejś religii czy przedmiotem kultu. W śród ludzi z tamtych czasów i kultury był zwykłym kawałkiem drewna wbitym w ziemię. Czego nie można powiedzieć o krzyżach. Krzyż zawsze był przez tamtych ludzi utożsamiany z kultem religijnym.

Cytat:

„Ponadto wykonał i umieścił w świątyni Jehowy rzeźbiony wizerunek świętego pala. (...) Święte pale mogły przedstawiać pierwiastek żeński, a święte słupy najwyraźniej stanowiły symbole falliczne” („Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości” 2001 t. II s. 266);



Zdanie wyrwane z kontekstu. Proszę podać fragment z Biblii który tu zacytowałeś żeby sprawdzić co tak naprawdę tam pisze.

Cytat:

Gdzie Chrystus powiedział, że możemy przyjmować Jego Ciało raz do roku?
W 1 Liście do Koryntian 11,23-30 czytamy:
(23) Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem*, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany,wziął chleb (24) i dzięki uczyniwszy połamałi rzekł: «To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę». (25) Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: «Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej.Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę»*. (26)Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. (27) Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej*. (28) Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. (29) Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie]*, wyrok sobie spożywa i pije. (30) Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.

Proszę zauważyć podobieństwo powyższego fragmentu do poniższego:
(29) Lecz przymusili Go, mówiąc: «Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił». Wszedł więc, aby zostać z nimi. (30) Gdy zajął z nimi miejsce u stołu,wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. (31) Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. (32) I mówili nawzajem do siebie: «Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?» (33) W tej samej godzinie wybrali się i wrócili do Jerozolimy. Tam zastali zebranych Jedenastu i innych z nimi, (34) którzy im oznajmili: «Pan rzeczywiście zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi». (35) Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak Go poznali przyłamaniu chleba.(Łk 24, 29-35, BT)

I tu, i tu Jezus brał do rąk chleb, odmawiał błogosławieństwo i dzielił między uczniów. W tym drugim tekście zostało to nazwane łamaniem chleba. I proszę zobaczyć poniższy fragment:
Codziennietrwali jednomyślnie w świątyni, ałamiąc chlebpo domach, przyjmowali posiłek z radością i prostotą serca.(Dz 2,46, BT)


Już ci pisałem że określenie "łamanie chleba" było w tamtych czasach synonimem posiłku, spożywania pokarmu i było powszechnie używane. Chleb który spożywali zawsze był koszerny m.in. Kruchy więc siłą rzeczy był łamany. Kojarzenie tego zdania z 1 Kor 11:23 z Dziejami apostolskimi 2:46 jako dowód na codzienne spożywanie wieczerzy Pańskiej jest prymitywne.
Paweł pisał o zwyczaju który nazwał -jak się wydaje z przekory- "uczty miłości" Judy 12

12 To skały ukryte pod wodą, gdy biesiadują zwami na waszych ucztach miłości; pasterze, którzy bez skrupułów pasą samych siebie; obłoki unoszone przez wiatr tu itam, które nie dają deszczu; drzewa, które późną jesienią nie mają owoców, całkowicie obumarłe iwykorzenione;

o tych ucztach pisał też Tertulian pisarz żyjący na przełomie II iIIIw. Zanim uczestnicy zasiedli do posiłku, najpierw modlili się do Boga. Jedli ipili zumiarem, dla zaspokojenia głodu ipragnienia, nie zapominając, że nawet wnocy powinni wielbić Boga. Rozmawiali jak ludzie, którzy wiedzą, iż słucha ich Pan. Każdy śpiewał jakąś pieśń, aposiłek kończyła modlitwa (Apologetyk, XXXIX, 16-18).

Zatem! Owszem codziennie spotykali się na łamaniu chleba, ale to że takie same słowa użyto w ewangelii w odniesieniu do wieczerzy Pańskiej nie jest dowodem na to iż trzeba to czynić codziennie. Nawet w twoim Kościele ksiądz nie pozwala przyjmować komunii codziennie. W najlepszym razie na religii uczą że można w wyjątkowych sytuacjach spożyć komunię dwa, trzy razy w tygodniu.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com