Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

eM  

Administrator


ImiÄ™: lipek92@gmail.com

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

   

Wys³any: 2008-09-26, 20:03   Reformacja szkolnictwa

Co byście zmienili w systemie polskiej oświaty? Co Wam się nie podoba?
 

Funner  

Mega wymiatacz

LG ;)



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2008

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2008-09-26, 20:04   

Podstawa to za krótkie wakacje. Zmieniłbym jeszcze wykaz lektur np: Po kiego komu czytać jakieś dziady jak i tak 90% ludzi nic z tego nie rozumie...
_________________

 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-09-26, 23:46   

Panie, wara od polskiej literatury!
 

Funner  

Mega wymiatacz

LG ;)



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2008

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2008-09-26, 23:58   

Ale prawda jest taka ,że polskie szkolnictwo idzie do przodu a lektury jakie były takie są.
_________________

 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-09-27, 09:47   

Co nie zmienia faktu, że warto polską literaturę w kanonie zostawić w spokoju!
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-27, 10:38   

Ja tam do literatury nic nie mam (chodze na human) i niespotkałam się jeszcze z lekturą która była bez sensu, powiem nawet że wszystkie są bardzo dobrze dobrane, no i są prawdziwymi dziełami sztuki... Tego się powinniśmy uczyć :-)
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-09-27, 11:50   

ja też uważam że literaturę możnaby zmienić ;) trzeba iść z duchem czasu, może by dodać chociaż jedną książkę z literatury nowoczesnej? i nie mówie tu o małgorzacie musierowicz którą wciskają nie dość że w podstawówce to jeszcze w 2 i 3 klasie gim .. ;/
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

Extremal

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 14:18   

Po dogłębnej obserwacji tego systemu szambiarskiego zwanego MEN-em jasno trzeba stwierdzić, że jedyne reformacje jakie się dokonuje w systemie oświaty są na niekorzyść ucznia.
Najbardziej cieszę się z tego, że zostało mi tylko 48 dni do końca szkoły średniej.
Szkoła praktycznie nie nauczyła mnie niczego. Gdybym był o kilka lat młodszy, to na bank prosiłbym rodziców o napisanie podania do szkoły o nauczanie indywidualne. I nie dlatego, że mam problemy z nauką. Wprost przeciwnie - na koniec 2 kl. LO miałem średnią 4,4 a teraz w I poł. klasy maturalnej - 4,0. Bynajmniej w moim odczuciu szkoła nie traktuje uczniów jak ludzi, tylko jak roboty, które mogą pracować 24 godz. na dobę od poniedziałku do piątku. Liczy się tylko program nauczania, a czy ten program ma jakąkolwiek "przydatność życiową" dla ucznia to nie ma kompletnie żadnego znaczenia.
Ważne by tylko wpoić uczniowi to co jest w programie - a czy to są istotne rzeczy, czy kompletne bzdury to jest nieważne. Szkoła nie powinna polegać tylko na tym, że wbić uczniowi regułki(za przeproszeniem) do łba i to wszystko. Co roku mamy ten sam problem - klasa maturalna ledwo zdąża z programem, niekiedy nie zostaje nawet czasu na powtórki. A co było rok i 2 lata temu? Fizyka, na której 3/4 klasy spało, chemia, z której raptem 5 osób na 29 w miarę rozumiało tematy.
Atmosfera na takich lekcjach była po prostu zła - nauczyciele wkurzeni, że 3/4 klasy nie rozumie poszczególnych tematów, uczniowie wkurzeni, że muszą się uczyć z przedmiotów, które w ogóle ich nie interesują.
Zamiast takich nudnych i bezsensownych lekcji można byłoby poszerzyć program przedmiotów, które ma się na poszczególnych profilach, wiele w ten sposób zyskując, chociażby wyższy % z np. tak jak u mnie, przedmiotów humanistycznych.
Szkoda tylko, że w MEN-ie mamy bandę półgłówków, która dobro uczniów ma głęboko w d... :-x :kwasny:
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 14:51   

Extremal, święta racja
Ja w 6 klasie miałem sytuacje, ze nauczycielka przyrody narysowała wykres odwrotny do tego co powiedziała moment wcześniej
A wiedziała tyle co było w ksiażce
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 15:07   

zniesc mundurki
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2009-02-15, 15:09   

Pati009 napisa³/a:

zniesc mundurki


już znieśli... :-P
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 15:11   

I jeszcze co co lektur:
1) Stare mogą zostać
2) Nowe niech będą

W tamtym roku dostaliśmy w klasie listę lektur, co lepsze kazała polonistka wykreślić, chociaż lista była z wydawnictwa.
Powiedziała że możemy to przeczytać jako lektura nadobowiązkowa, wiec nikt nie przeczytał bo nie trzeba
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 15:12   

FajnyNick ? napisa³/a:

Pati009 napisał/a:
zniesc mundurki

już znieśli... :-P



:?: nie u mnie w szkole
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 15:13   

Ja uważam, że mundurki to dobry pomysł. Tylko, że wprowadzenie ich było nieudolne, realizacja jeszcze gorsza. Pomysł ok, ale jak te mundurki wyglądały? Gdyby ustalono, że nosimy się tak, jak załóżmy w dobrych angielskich czy amerykańskich szkołach, to ja bardzo chętnie. Ale trafiłam na granatową bluzę, którą skojarzyć można było tylko i wyłącznie z dresami. Jeśli chodzi o takie mundurki- jestem przeciw.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 15:19   

L. napisa³/a:

Jeśli chodzi o takie mundurki- jestem przeciw.


L., to prawda, ze te mundurki są kiczowate, i lepiej żeby w ogóle ich nie było
U nas w szkole nauczycielki powiedziały że mundurków nie ma, ale nie wolno nosić ubrać w rażących, jasnych kolorach. I co z tego? Wszyscy chodzą tak jak im się podoba.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com