Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Zamknity przez: Mizantrop | 2013-07-05, 12:34

Autor

Wiadomo

mikmas  

Stały User



Wiek: 33

Doczy: 26 Wrz 2010

   

Wysany: 2011-08-09, 07:11   Regulamin - sens niektórych pozycji

Dostałem właśnie ostrzeżenie od moderatora za naruszenie regulaminu. Doskonale rozumiem, że regulamin to regulamin - nie można dyskutować. Jednak jednej pozycji najzwyczajniej nie rozumiem.
Punkt tyczy się dokładniej pozycji

Cytat:

b) W temacie "Wasze strony" mogą pisać tylko osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.


Otóż zrobiłem własny komunikator GG. Jest to olbrzymi projekt zrzeszający kilka mniejszych. Między innymi strona i jej funkcjonalność. Jako programista projekt składający się między innymi z podprojektów napisanych w PHP (strona, najmniejszy podprojekt), C++, C#, VB, ... jest niejako Moją twórczością (tam też zamieściłem feralnego posta z linkiem za którego zostałem zlinczowany). Równie mocno cenię sobie to, czy mój życiowy projekt cieszy się uznaniem jak człowiek, który zamieści grafikę/wiersz czy cokolwiek innego. Czemu więc mam być dyskryminowany?
Tutaj zamieściłem post z myślą, że może uda się wprowadzić jakieś zmiany (wiem, wiem, gópie nadzieje młodego chłopaka :D)
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2011-08-09, 08:50   

Rozumiem, że chcesz dopisek: (Nie dotyczy programistów [światowej sławy])?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

mikmas  

Stały User



Wiek: 33

Doczy: 26 Wrz 2010

   

Wysany: 2011-08-09, 08:56   

Sorry, jeżeli mój post można odebrać tak, jakbym był zadufanym w sobie "co-to-nie-ja" gówniarzem. Długo nie spałem i trudno mi określić ładnie, o co mi chodzi.
Zwyczajnie chodzi mi o to, że jak możemy my (zwykli, szarzy, niezauważalni) programiści, którzy są ciekawi obiektywnej oceny Was, zaprezentować swoją pracę? Bez strony internetowej nie ma jak zaprezentować swojego programu. Swoją drogą strona sama w sobie też jest niemałym wysiłkiem (nie mówię o blogach, gdzie wystarczy umieć klikać i strona jest gotowa)
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2011-08-09, 09:01   

Są strony i fora reklamowe.
A poza tym, tak ciężko napisać te 75 postów? Wypowiedzieć się gdzieś? Pogadać z kimś na jakiś temat? Nawet byś nie zauważył, że minąłeś limit.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

mikmas  

Stały User



Wiek: 33

Doczy: 26 Wrz 2010

   

Wysany: 2011-08-09, 09:12   

Jest różnica pomiędzy reklamą, a prośbą o opinię. Mi absolutnie nie chodzi o reklamę - projekt będzie i tak bardziej jako portfolio

Cytat:

A poza tym, tak ciężko napisać te 75 postów?


Na co dzień raczej nie siedzę na forach o takiej tematyce.

Po prostu już dano mi zobaczyć, że opinia tutaj dość znacząco różni się od tych, które występują na innych forach, gdzie ludzie są po prostu starsi. Róznorodność opinii jest dla mnie bardzo dobra, bo daje światło na mój projekt z różnych punktów widzenia.

Wracając do tematu: chodzi o samą zasadę - czym różni się grafika kumpla od mojego kodu - i tu i tu trza było się napracować.
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2011-08-09, 09:17   

Może masz rację... Czekaj na odpowiedź admina.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2011-08-09, 11:15   

Dura lex, sed lex. Jeżeli Ty miałbyś być wyjątkiem od regulaminu, to dlaczego nie mogliby być nim inni? Zakładając na forum konto musiałeś potwierdzić, że znasz treść regulaminu i zgadzasz się na jego przestrzeganie.
Co do stwierdzenia: program=twórczość... wydaje mi się, że "twórczość" oznacza tutaj coś w rodzaju działalności artystycznej, jednak mogę się mylić.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2011-08-09, 11:24   

Trzeba się przystosować. Regulamin jest jaki jest, prawo też niekiedy bywa bezsensowne z pozoru, a trzeba je respektować.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

mikmas  

Stały User



Wiek: 33

Doczy: 26 Wrz 2010

   

Wysany: 2011-08-09, 11:29   

Cytat:

Dura lex, sed lex. Jeżeli Ty miałbyś być wyjątkiem od regulaminu, to dlaczego nie mogliby być nim inni? Zakładając na forum konto musiałeś potwierdzić, że znasz treść regulaminu i zgadzasz się na jego przestrzeganie.


Nawet nie śmiem temu przeczyć :)

Cytat:

Doskonale rozumiem, że regulamin to regulamin - nie można dyskutować. Jednak jednej pozycji najzwyczajniej nie rozumiem.



Nie mam przecież pretensji o to, że dostałem ostrzeżenie :). Mea culpa i to rozumiem. Przyczepiam się natomiast, dlaczego taki punkt w regulaminie jest

Dla mnie pojęcie "twórczość" znaczy "zrobić coś godne uwagi". Coś własnego, nie powtarzalnego. Coś, czym chcemy się pochwalić i jednocześnie usłyszeć konstruktywne uwagi. Czym jest gorsza moja "twórczość" od twórczości np. pisarza? Dlatego, że nie oddziałuje na emocje/zmysły?

EDIT!
@TQIT
Nie po to stworzono ten dział? :) Aby takie "bezsensy" eliminować?

[ Dodano: 2011-08-09, 22:25 ]
Czyli człek, który machnie sobie wierszyk na 6 rymowanych linijek może spytać się o opinię, natomiast moja ciężka codzienna przez rok praca - nie?
Jak sam TQIT przyznał - regulamin jest niekiedy bezsensowny - jednak mimo nazwy tego działu, propozycji i uzasadnienia zmian w nim nie można się spodziewać?
Myślę, że wystarczy konkretniej rozdzielić pojęcie "Wasze strony", a "Wasza twórczość". Z tego co widzę w tym pierwszym są głównie blogi, gdzie wystarczy umieć klikać, aby taki założyć - to do twórczości nie należy. Jednak człek, który sam taką napisał, wymagało to od niego lat nauki, wygląd każdej linii kodu absolutnie nie jest przypadkowy i prezentuje to, co sam stworzył - to już chyba twórczość?
W sumie na zmiany i tak nawet nie liczę, bo sam byłem adminem kiedyś na dość dużym serwisie i sam pamiętam, gdzie miałem zdanie szarych ludzików :D.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



Imię: Bartek

Wiek: 31

Doczy: 01 Pa 2007

Skd: Stalowa Wola

   

Wysany: 2011-08-22, 03:47   

mikmas napisa/a:


Dla mnie pojęcie "twórczość" znaczy "zrobić coś godne uwagi". Coś własnego, nie powtarzalnego. Coś, czym chcemy się pochwalić i jednocześnie usłyszeć konstruktywne uwagi. Czym jest gorsza moja "twórczość" od twórczości np. pisarza? Dlatego, że nie oddziałuje na emocje/zmysły?


Ależ całkowicie się z tobą zgadzam. Tak samo z tym:

mikmas napisa/a:

Czyli człek, który machnie sobie wierszyk na 6 rymowanych linijek może spytać się o opinię, natomiast moja ciężka codzienna przez rok praca - nie?




Zgadzam się, że Twoja praca, stworzenie programu, napisanie kodu to swego rodzaju twórczość. Jak najbardziej możesz się nią pochwalić i spytać o opinią, jednak dopiero po spełnieniu regulaminowego wymogu 75 postów.

Ten punk nie ma dyskryminować a chronić forum przed reklamami i spamerami, którzy pojawiają się na forum, reklamują stronę czy dany produkt jako "twórczość" czy stronę, a potem znikają.

Zapytaj użytkowników o zdanie, jednak najpierw wejdź do forumowej społeczności i pokaż, że jesteś wart ich czasu spędzonego na przeglądaniu Twojego dzieła.

Pozdrawiam
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com