Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Doł±czył: 01 PaĽ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wysłany: 2018-06-01, 22:31   RODO - czy byĹ‚o potrzebne?

Temat nośny w ostatnich tygodniach. Może nie do końca młodzieżowy, ale zastanawia mnie ile o tym tak naprawdę wiemy, i czy Waszym zdaniem było potrzebne? Czy myślicie, że istnieje potrzeba, a raczej takie zagrożenie dla danych osobowych?
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Doł±czyła: 05 Kwi 2018

   

Wysłany: 2018-06-05, 08:58   

Z jednej strony był to spory problem dla właścicieli stron internetowych, ja sama mam bloga i nie do końca wiedziałam, jak w ogóle do tego podejść. Ustawa nie precyzuje dokładnie, co i jak trzeba zrobić, każdy interpretuje te przepisy właściwie inaczej...
Druga sprawa jest taka, że i tak nikt nie czyta tych polityk prywatności, nie czyta, kto i po co i jak i dlaczego zbiera dane. Każdy tylko klika "zgadzam się" w wyskakującym okienku i tyle. Wyjątkiem są zgody do zaznaczania podczas rejestracji czy komentowania artykułu jakiegoś.
Kolejna kwestia. Czy to było potrzebne? Sądzę, że tak. Biorąc pod uwagę aferę z Fejsbukiem i ogromem danych gromadzonych bez naszej wiedzy właściwie... Powinniśmy wiedzieć, na co się godziny i mieć możliwość zdecydowania o tym, czy chcemy, żeby nasze dane były zbierane i przechowywane. No i najważniejsze, wiedzieć, czy one zostaną w bazie, czy wyjdą gdzieś tam dalej.
Także sądzę, że jak najbardziej było to potrzebne. Pytanie tylko, czy zostało to zrobione w dobry sposób, bo ogrom wątpliwości i szał, jaki zalał blogosferę i przedsiębiorców, którzy prowadzą biznes, a nawet jednoosobową działalność... Pokazuje, że nie wszystko było jasne.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Doł±czył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2018-06-11, 09:50   

RODO to dobry pomysl. Takie wlasnie smaczki powoduja, ze ciesze sie, ze jestem Europejczykiem, a nie chociazby Amerykaninem. : )
_________________
Smile or die!
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com