Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

dejmien

User


Doczy: 27 Gru 2015

   

Wysany: 2015-12-27, 17:06   rower

Mianowicie, mam zamiar kupić sobie rower. zbliza sie nowy rok, faceci tez mają jakieś tam postanowienia :PP wiec to nie tylko problem pan, ja zamierzam trochę popracować nad ciałem, zgubić kilka kg i zrobić coś z rzeźbą, karnet na siłkę juz mam, ale stwierdziłem że może zacząć też jeździć na rowerze, temperatury jak na razie nie są jakieś groźne, wiec to chyba nie stoi na przeszkodzie, a zawsze to zdrowiej by było śmignąć na uczelnię rowerem niż gnieść się w tramwaju :P tylko mam dylemat jaki, tak żeby pojeździć a nie wydać milionów, rozważam opcję na używany, chociaż chyba wolałbybm kupić nowy, ale nie z marketu. gdzieś widziałem takie rowery galaxy, całkiem fajnie i solidnie to wygląda, w każdym razie na moją kieszen. A co wy sądzicie??
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-12-27, 19:34   

Ale tylko czerwony.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Doczy: 29 Mar 2013

   

Wysany: 2015-12-27, 21:32   

Nie powiem Ci jaki ale powiem na co zwróć uwagę.
Kupuj tylko z aluminiową ramą sam mam taki, leciutki jak piórko no i duże koła oczywiście żeby jazda sprawiała przyjemność przerzutki to już twój wybór czy chcesz czy nie.

Nie radzę kupować ciężkich stalowych ram bo nawet czasem trzeba przenieść rower nad przeszkodą jest to po prostu niewygodne.
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Doczy: 29 Mar 2013

   

Wysany: 2015-12-28, 11:42   

Ja mam bodajże 29' rama aluminiowa, jest klasyfikowany jako rower górski i nadaje się do wszystkiego i gór i asfaltu :P. I polecam kupować rower z amortyzatorami które ciężko "wbić" one po kilku latach jazdy fajnie się wyrobią a takie które działają na każdym kamieniu to według mnie przesada.
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

Biały diabeł  

Pogromca postów



Wiek: 29

Doczy: 16 Maj 2012

Skd: z Polski

   

Wysany: 2016-01-21, 16:52   

skuter lepszy https://www.youtube.com/watch?v=C3plkCh_CMI
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-01-28, 13:13   

Z używanymi rowerami jest ten problem że mało kto wie jak o nie dbać, więc z reguły mają ponaciągane łańcuchy, wżery na łożyskach itd.

Osobiście lubię rowery crossowe/ trekkingowe. Są dość lekkie, mają koła na tyle wąskie że stawiają niewielki opór na asfalcie, a na oponach asfaltowo-szutrowych, da się nimi jeździć po lesie i w lekkim terenie.

Rower górski, czyli MTB przydaje się właściwie głównie na skalistych podjazdach i piasku.
Enduro są fajne do szybkiej jazdy terenowej, ale drogie i dość ciężkie.

Romet Orkan 1 M i Wagant, Kross Trans India- powinny Cię zadowolić. To dolna półka cenowa, ale już porządne rowery, którymi powinno się przez wiele lat dobrze jeździć. Osobiście mam Authora z tej półki cenowej, ale kupowałem go jeszcze w czasach kiedy polskie już wymarły, i jeszcze się nie odrodziły.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

menka

User


Doczy: 17 Cze 2016

   

Wysany: 2016-06-28, 21:59   

Tutaj masz wszystkie opisane rzeczy jeżeli chodzi o rower http://obk.pl/jak-wzmocnic-sie-na-sezon-rowerowy/. teraz trwa w pełni sezon rowerowy i zdecydowanie polecam się na niego wybrać.
 

bosfos  

User


Doczy: 07 Kwi 2017

   

Wysany: 2017-04-07, 07:33   

Świetna pogoda w ubiegły weekend zmotywowała do ruszenia się z domu oczywiście na rower. Wchodzę do piwnicy, a tam kapeć w obu kołach - przez zimę zeszło całe powietrze.
Nie wiem czy przygotowujecie swój jednoślad do sezonu, jeżeli nie to tutaj wrzucam 5 rzeczy o których należy pamiętać: https://nocar.pl/blog/5-porad-jak-przygotowac-rower-do-sezonu/
Niby oczywiste, ale często się bagatelizuje takie drobne sprawy.
 

klaudia2882  

User


Doczya: 06 Cze 2013

   

Wysany: 2017-07-27, 00:42   

adzikens napisa/a:

ja nie korzystam z rowera zbyt czesto ze wzgledu na brak czasu, dlatego nie widze sensu kupowania nowego. Zdecydowalam sie na korzystanie z warszawskiej wypozyczalni rowerow i uwazam, ze byl to strzal w 10ke. Nie musze sie martwic o to, ze nie mam gdzie rowera schowac, wypozyczam gdy potrzebuje, oddaje i po sprawie :)



ja również często korzystam z wypożyczalni bo jakoś cięzko dorobić mi się własnego. Super sprawa dla lubiących rowerowe wypady :)
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com