Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

chelsiva  

User

yo? :D

Imię: Joanna

Wysłany: 2009-10-13, 19:41   Rozszerzona matura z biologii.

Chcia?abym studiowa? medycyn? i do tego potrzebna mi jest zdana rozszerzona matura z biologii i chemii/fizyki. Niestety na moim profilu, wszystkie te przedmioty s? w poziomie podstawowym. Chcia?abym Was zapyta?, czy ?atwiejsza jest rozszerzona matura z fizyki czy z chemii? I z jakich ksi??ek/podr?czników mog? si? samodzielnie uczy?, w jakich s? informacje potrzebne do zdania rozszerzonej matury (chodzi o te 3 przedmioty^). By?abym bardzo wdzi?czna za jak?kolwiek pomoc. :)

mloda2345  

Pogromca postĂłw

Imię: Kinga

Wysłany: 2009-10-13, 19:45   

Z podr?czników to chemii si? nie nauczysz moim zdaniem. Najlepiej to by?by chodzi? gdzie? na korepetycje. ;)

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator

Wysłany: 2009-10-13, 19:55   

chelsiva, Medycyna ?
Z dwojga z?ego chyba jednak chemia jest ?atwiejsza wg. mnie. Co to podr?czników, ja biologii ucz? si? z Operonu Vademecum maturalne, ?wiczenia + podr?cznik + cd. Cho? tu si? liczy rozwi?zywanie arkuszy maturalnych, rozwi?zywanie, rozwi?zywanie i rozwi?zywanie.
O ile z biologii ogarniesz to z chemi? mo?e by? problem, cho? dla chc?cego nic trudnego. Czasami wystarczy zna? podstawy i dalej si? ju? idzie schematami.
Mo?na równie? bra? korepetycje z chemii, z Poznaniu ceny si? wahaj? od 30-50 z? za godzin? wyk?adane albo przez studentów medycyny, albo chemii.

,,Mo?e nie najwa?niejsze jest chcie? i?? z kim? do ?ó?ka, ale chcie? wsta? nast?pnego dnia rano i zrobi? sobie nawzajem herbat?.”
-Janusz Leon Wi?niewski

Irma  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2009-10-13, 20:12   

Czy nie lepiej zmieni? klas? na tak?, w której b?dziesz si? uczy?a tych przedmiotów w zakresie rozszerzonym? Wtedy b?dzie ?atwiej.

Grejpfrut  

Pogromca postĂłw

28.08-19.09 - Vuelta

Wysłany: 2009-10-13, 20:18   

najlepsze jakie? Vademecum jak Miz napisa?
ja si? ucze narazie ze zwyk?ego podr?cznika rozszerzonego biologi tez operonu i jest dosy? dobry i przyst?pny
ale je?li ca?y czas mia?a? na poziomie podstawowym to korki by si? przyda?y

z chemia/fizyka dla mnie zdecydowanie chemia bo jest du?o ?atwiejsza
fizyka to dla mnie czarna magia : ) ale na to pytanie chyba sama musisz sobie odpowiedzie? co wolisz da?

Irma  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2009-10-13, 20:29   

Vademeca z Operonu s? bardzo dobre, jednak do takich przedmiotów jak chemia, fizyka nie wystarczy sama teoria.

[ Dodano: 2009-10-13, 21:32 ]
My?l?, ?e na taki kierunek jak medycyna, lepsze b?dzie zdawanie chemii ni? fizyki.

Norbs93  

Pogromca postĂłw

the boy next door

Imię: Norbu$

Wysłany: 2009-10-13, 21:32   

Nie chodzisz na biochem i chesz na medycyne...
U mnie znajomi uzywaja vademecum z operona.

Martina  

Hiper wymiatacz

pomara?czowa mantra

Wysłany: 2009-10-13, 22:10   

no to ?ycz? ci powodzenia, bo moja znajoma w tym roku zda?a matur? rozszerzon? z chemii na 95% i rozszerzon? z biologii na 85% i si? nie dosta?a na medycyn?. wi?c tylko z ksi??ek mo?e ci by? ci??ko jednak.

Norbs93  

Pogromca postĂłw

the boy next door

Imię: Norbu$

Wysłany: 2009-10-13, 22:17   

Martina napisał/a:

no to ?ycz? ci powodzenia, bo moja znajoma w tym roku zda?a matur? rozszerzon? z chemii na 95% i rozszerzon? z biologii na 85% i si? nie dosta?a na medycyn?

WHAT!!!!!!!!!!!!!!!!!???????

chyba jakas sciema to jest

Martina  

Hiper wymiatacz

pomara?czowa mantra

Wysłany: 2009-10-13, 22:34   

Norbs93 napisał/a:

no chyba jednak nie, wiem co mówi? -.-
najgorsze ?e jakby zdawa?a rok wcze?niej, dwa lata wcze?niej, to z takimi wynikami by si? dosta?a. a w tym roku nie, bo wi?cej ludzi ogólnie wysz?o z liceów z tego rocznika i posz?o sk?ada? papiury na studia. b?dzie próbowa? ponownie za rok, zreszt? chyba b?dzie poprawia? matur? z biologii. :-|

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator

Wysłany: 2009-10-14, 09:18   

Norbs93 napisał/a:

To ?adna ?ciema kolego. W tym roku w Poznaniu na medycynie trzeb by?o mie? minimum 176 pkt w Wawie pewnie jeszcze wi?cej. Próg w tym roku poszed? do góry je?li chodzi o medycyn?.

Norbs93 napisał/a:

Nie chodzisz na biochem i chesz na medycyne...

I co z tego ?

,,Mo?e nie najwa?niejsze jest chcie? i?? z kim? do ?ó?ka, ale chcie? wsta? nast?pnego dnia rano i zrobi? sobie nawzajem herbat?.”
-Janusz Leon Wi?niewski

Grejpfrut  

Pogromca postĂłw

28.08-19.09 - Vuelta

Wysłany: 2009-10-14, 12:10   

na ró?nych uczelniach jest ró?ny próg
na UJ w Krk to trzeba mie? albo znajomo?ci, laureat albo co? oko?o 95%
ale w Katowicach na ten sam kierunek ju? du?o mniej.

chelsiva  

User

yo? :D

Imię: Joanna

Wysłany: 2009-10-14, 12:31   

Najbardziej mnie interesuje Akademia Medyczna w Bydgoszczy (m. in. dlatego, ?e jest najbli?ej). Mo?e kto? z Was ju? tam studiuje, albo ma tam znajomych?

motyl  

Moderator

gryz?.

Wysłany: 2009-10-15, 17:32   

Vademecum to tylko i wy?acznie zebranie najwa?niejszej wiedzy. Jesli ju? powtórzysz ca?y materia?, to do tego okrojonego vademecum mo?esz zajrzec. Ale w innym wypadku to raczej nie. Przynajmniej ja bym nie próbowa?a. Rozszerzona biologia to przede wszystkim testy. Tam masz ma?o takiej podr?cznikowej wiedzy. Wi?cej wyci?gania wniosków, my?lenia, domy?lania si? co autor tematu mia? na my?li, dedukowania.
Łatwiejsza jest chemia. No, ale to ju? zale?y od predyspozycji ka?dego oddzielnie. I tu tak?e podstawa to rozwi?zywanie zada?. Nie sucha teoria.
Najlepsze testy s? z Omegi. Przynajmniej mi si? tak wydaje, ksia?ka z bilogii z operonu to dno. Lepsze s? te starsze wydania Podbielkowskich i Wi?niewski, Umi?ski. To s? biologie dla liceum ogólnokszta?c?cego, znajdziesz w anykwarciacie. Chemia to podr?cznik operonu dla mnie by? genialnie opracowany. I wystarczaj?cy.
W numery telefonów, które w s?uchawkach nigdy nie zamilkn?..."

Mihihih  

Pogromca postĂłw

dziecko neo.

Imię: J.

Wysłany: 2009-10-15, 17:55   

chelsiva napisał/a:

czy ?atwiejsza jest rozszerzona matura z fizyki czy z chemii?

Z fizyki! O ile z fizyki lekk? r?k? zda?abym rozszerzenie, to z chemii zaczynaj? si? schody.;p

Je?li chodzi o ksi??ki. Operon jest bardzo kiepski, czepiaj? si? g?upot, a pomijaj? wa?ne rzeczy. Bardziej poleca?abym ksi??ki E. Py?ki-Gutowskiej, vademekum mo?e s?u?y? jedynie do powtórzenia materia?u, uczy? si? jednak trzeba z bardziej szczegó?owych ?róde?. I rozwi?zywa? testy, bo to one ucz? my?lenia wed?ug egzaminatorów.

Je?li chodzi o nauk? chemii i fizyki, to bez korepetycji si? nie ob?dzie. Tylko nauczyciel sprawdzaj?cy prace maturalne, ucz?szczaj?cy na kursy z tym zwi?zane naprawd? dobrze Ci? przygotuje, bo osoba, która umie chemi?, a nie ma styczno?ci z matur? nie podo?a.;)

I je?li nie masz zami?owania do tych przedmiotów, nie masz umys?u ?cis?ego, to si? nie podejmuj, bo stracisz jedynie czas.;)

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com