Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Darcia  

Pogromca postówImię: Daria

Wiek: 24

Dołączyła: 10 Sie 2009

Skąd: Gda?sk

   

Wysłany: 2013-05-30, 16:52   

Zdecydowałam się jednak na kurs dla samouków ;-) Z doświadczenia wiem, że na dłuższą metę nie przyniosłoby żadnych skutków oglądanie filmów, słuchanie piosenek etc. Dziś rozpoczęłam naukę, przerobiłam pierwszą lekcję z pierwszego działu.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

DeSade  

Pogromca postówDołączyła: 20 Lip 2011

   

Wysłany: 2013-05-30, 21:45   

Samodzielnie, to tak zupełnie nie do końca.
Na początku sama chciałam nauczyć się francuskiego, ale nie udało mi się samej.
Więc chodzę na prywatne lekcje.
Jednak słówek uczę się sama. Jest dużo samodzielnej pracy, kiedy dziennie do powtórzenia mam 150- 200 słówek. Tylko brzmienie fonetyczne sprawdza mi korepetytorka, to są spotkania raz w tygodniu, czasem nawet nie.
Więc francuskiego uczę się sama można powiedzieć.
I to tak staram się regularnie słówka powtarzać. Czytać proste francuskie książki, żeby to utrwalać. Na początku mnie to przerażało, nawet 50 słówek.
Ale to jest takie doliczanie poprzednich, powtarzam, że większość stanowią powtórki losowe, 50 są nowymi. Siedzę czasami do rana ucząc się ich, pisowni, wymowy.
_________________
W miękkim futrze kota
 

takakarta

User


Dołączył: 05 Wrz 2013

   

Wysłany: 2013-09-05, 22:25   

ja też myślę, że raczej trudno całkowicie samemu nauczyć się języka obcego. Trzeba opanować nie tylko słówka, ale i gramatykę i brzmienie języka. U mnie najlepiej sprawdziło się rozwiązanie półsamodzielne. Uczyłam się sama, ale też skorzystałam z kursu online na chatterbox.pl i w ten sposób zaczęłam robić postępy. Bardzo dużo dały mi spotkania z lektorem. A przekonała mnie lekcja próbna, którą ta szkoła ma bezpłatnie w ofercie.
 

slow  

ModeratorWiek: 28

Dołączyła: 15 Gru 2008

Skąd: Barcelona

   

Wysłany: 2014-02-26, 10:32   

Samodzielnie uczę się hiszpańskiego odkąd przyjechałam do Hiszpanii. Na początku próbowałam uczestniczyć w kursie językowym, ale największe efekty zobaczyłam, gdy zaczęłam codziennie używać tego języka. Przez rozmowy i pisanie wiadomości na whatsapp. Obecnie z przyjaciółmi używam jedynie hiszpańskiego. Absolutnie nie zgodzę się z tym, że jest to łatwy język, ale z pewnością przyjazny do uczenia się w warunkach domowych. Zwłaszcza jeśli komuś zależy na dość podstawowej wiedzy. Jeśli chodzi o gramatykę to warto skupić się jedynie na podstawowych czasach. Niemniej w hiszpańskim bardzo ważne są akcenty i wymowa. "Hache" (h) nie jest wymawiane i z tym obcokrajowcy mają dużo problemów. Najwięcej praktyki wymaga "zeta". Jest ona bardzo ważna i zarazem niesamowicie trudna do nauczenia się. Dlatego warto szukać przez Internet różnych "intercambio de idioma" tak, by osłuchać się z tym językiem.
_________________
Drugs&hugs.
 

dorota_k

Mega wymiataczDołączył: 04 Lut 2009

   

Wysłany: 2015-04-14, 21:45   

Ja nie miałam czasu na kursy poza domem, ale na samodzielną naukę trochę go wygospodarowałam, uczę się z fiszkami, słucham mp3 nawet podczas sprzątania czy zabawy z dzieckiem, a kilka kartoników zabieram na spacery, młoda zasypia, a ja na ławce w parku powtarzam słówka, jakoś idzie :) Myślę teraz o lepszej pracy :oczami:
_________________
:)
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com