Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-05-27, 22:15   Science-fiction

Ostatnio czytałem "Powrót z gwiazd" Lema i "Perfekcyjną niedoskonałość" Dukaja. Polecicie jakieś podobnie wciągające pozycje? Byłoby fajnie, jakby było to jeszcze dość łatwo dostępne ;p
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-28, 09:09   

Blah, wcisnęłabym Ci radośnie C.J. Cherryh, ale w Polsce o to dosyć ciężko. Ale spróbuj poszukać, nawet fantasy markowane tym nazwiskiem jest po prostu dobre.

Jesli masz ochotę na dobrą militarną sf to polecam "Szturm Przez Gruzję" S.M.Stirlinga i cykl "Generał" S.M.Stirlinga i Davida Drake'a
Draństwo ma nawet mapy taktyczne.

Z polskich autorów całkiem nieźle czyta mi się Kołodziejczaka (Kolory sztandarów).

Z odmiany "lecą i strzelają", oprócz Webera i jego cyklu o Honor Harrington całkiem sympatycznie czyta się pozycje Elizabeth Moon (tylko że to baba i bitwa bitwą, ale polityka kręci się bliżej pierwszego planu niż tła. Plus bohaterowie czasami zanudzają czytelnika swoimi uczuciami, ale to przeważnie akapit do olania). Plus Jack Campbell, ale to już czysta rozrywka
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-05-28, 13:55   

Zachciało mi się ostatnio Diunę sprawdzić, ale w miejscowej bibliotece dostałem tylko "Boga cesarza Diuny" i nie wiem, czy warto zaczynać tak od środka
_________________
There can be only one
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-28, 14:18   

Zdecydowanie nie, nie wyłapiesz wszystkiego, co jest do wyłapania, mimo że fabuła każdej książki jest w zasadzie osobna. To za duży świat, poza tym dochodzi cała sytuacja z Duncanem Idaho - a dla tego bohatera warto znać cały cykl.

Jeżeli nie przeszkadzają Ci elektroniczne wersje książki, to można na spróbowanie się zakręcić - jeżeli podpasuje, to przynajmniej cztery pierwsze tomy warte są wydania na nie kasy i postawienia na półce (poza tym nowe wydanie bardzo ładne). Heretycy Diuny i Diuna:Kapitularz to już raczej radosne pitu-pitu mocno przesadzone, ale nadal da się czytać.

A oprócz Lema i Dukaja trafiłeś na coś fajnego?
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-05-28, 15:28   

Akurat z pisanym SF niemal dopiero zaczynam. Parę lat temu miałem jeszcze styczność z kilkoma pozycjami znalezionymi na strychu, ale jakoś mnie wtedy czytanie nie wciągnęło. Ale są wakacje, można nieco ponadrabiać.
Czytałem ostatnio "Wehikuł czasu" Wellsa i mimo tego, że jest krótki i dopiero otwiera drogę do SF, nawet mi się spodobał.
No i jeszcze wypożyczyłem 3 dni temu jakiś eksperyment ze Starcrafta-"Krucjata Liberty`ego", ale nie zdążyłem jeszcze zajrzeć, bo postanowiłem sobie Wiedźmina zaliczyć (tak, wiem, że późno).
_________________
There can be only one
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-28, 16:00   

Jeżeli jeszcze nie skończyłeś Wiedźmina - zignoruj piąty tom, lepiej jakieś sreszczenie przeczytaj, jeżeli koniecznie chcesz znać zakończenie. Bo w tej książce AS udowodnił, że z opowiadaniami sobie radzi, ale cykl powieściowy to pomysł chybiony (ja ogólnie prozy ASa nie trawię, ale uczciwie przeczytałam, co było do przeczytania, żeby nie być gołosłowną).

Z S-F wart jeszcze uwagi jest nasz swojski Zajdel - "Wyjście z cienia", "Limes inferior" i inne - takie socjologiczne sci-fi, które służyło do wyrażenia opinii na temat panującego ustroju, napisane naprawdę fajnie.

Poza tym Dick, Dick! Niekoniecznie zaczynać od "Ubika", bo mocno schizowy, ale zbiory opowiadań i kilka innych książek na rozgrzewkę to dobry pomysł.
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com