Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

marcinb1  

Stały User


ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 18 Lip 2014

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-10-04, 06:39   

Bella02 zgadzam sie z tymi przedmiotami, które wymieniłaś, ale według mnie z EDB nie można ściągać, już wolałbym dostać 1 (przy mojej wiedzy nt. pierwszej pomocy to chyba niemożliwe) niż ściągać. Dla mnie ściąganie na EDB była by to osobista porażka. Przecież na EDB jest pierwsza pomoc, którą każdy powinien znać lepiej niż własną kieszeń.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-10-04, 09:04   

Cytat:

Hej! Gdyby jakiś nauczyciel przyznał się, że sam w szkole zrzynał, to owszem dałby automatyczne przyzwolenie na to na swoich lekcjach, ale jednocześnie stałby się super ziomem! To byłby najlepszy, najbardziej lubiany nauczyciel w całej szkole!
(...)
¦ciąganie nie jest oszustwem, jest po prostu wyborem. Sprawdzian polega na przelewaniu wiedzy nabytej w szkole (najczęściej w domu...) na papier, co za różnica czy ta wiedza wywodzi się z głowy czy innej kartki. Kogo ten uczeń oszukuje, nauczyciela, kolegów? Jeśli już, to samego siebie (...)



Z punktu widzenia osoby dorosłej masz racje i zgadzam się z Tobą, bo sama w liceum miałam takiego nauczyciela włoskiego, który wiedział, że z jedną godziną w tygodniu i tak nas za dużo nie nauczy, że to dla nas dodatkowy język więc był luz, same piątki, zero stresu i było super. Ale - i tu opieram się na moim doświadczeniu ze szkoły gdzie uczę - w gimnazjum jest czasem inaczej. Nieraz uczniowie skarżyli mi się, że ktoś tam na jakimś przedmiocie tylko ściąga, że to nie fair bo oni się uczą uczciwie i dlaczego nauczyciel X nic z tym nie robi. Czasami faktycznie nieuczciwość innych względem siebie dotyka pozostałych. Pozostaje też problem, czy nauczyciel ma być ziomem czy belfrem. Ciężko znaleźć złoty środek. Z jednej strony fajnie jest być lubianym nauczycielem z drugiej -mam ich uczyć a nie się z nimi kolegowac. Chyba najlepsza jest postawa nastawiona na współprace -jasne zasady, bez niedomówień, z uśmiechem ale i z rezerwą. Ja mam w sumie tylko 5 zasad lekcyjnych tak zwanych, od razu druga to absolutny zakaz ściągania pod karą ndst.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Bella02  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-10-04, 22:44   

marcinb1 napisa³/a:

Bella02 zgadzam sie z tymi przedmiotami, które wymieniłaś, ale według mnie z EDB nie można ściągać, już wolałbym dostać 1 (przy mojej wiedzy nt. pierwszej pomocy to chyba niemożliwe) niż ściągać. Dla mnie ściąganie na EDB była by to osobista porażka. Przecież na EDB jest pierwsza pomoc, którą każdy powinien znać lepiej niż własną kieszeń.

Pierwsza pomoc stanowi niewielki procent wiedzy, którą zdobywa się na tym przedmiocie (przynajmniej u mnie tak było) i nie pisaliśmy z tego sprawdzianów - było zaliczenie praktyczne. Większość stanowiły beznadziejne procedury postępowania, które nie miały realnego zastosowania w wypadku zagrożenia, nauka o rodzajach broni, o stopniach wojskowych, nudne regułki albo różne przepisy i prawa ustanowione przez UE w jakimś tam celu. A do tego przedmiot EDB w liceum jest powtórzeniem DOK£ADNIE tego samego materiału z gimnazjum. W mojej książce z LO były nawet te same infografiki, te same tabelki i te same tematy co w podręczniku z 3 klasy gimnazjum. Szlag mnie trafiał gdy musiałam się uczyć tych pierdół drugi raz, więc zdarzało mi się robić ściągi. Z tego przedmiotu powinny być wyłącznie sprawdziany praktyczne i nie powinien on być na oceny, tylko na zaliczenie. Czy to znaczy, że jeśli dostanę 3, to gorzej umiem uratować komuś życie, niż gdy dostanę 5? To głupie. Albo to umiesz, albo nie.

Damn napisa³/a:

¦ciągi są okej, pod warunkiem że wie się jak ich używać. To znaczy:
- Kiedy zależy Ci na jakimś przedmiocie - nie ściągaj. Mobilizuj się do solidnej nauki, ta wiedza będzie Ci potrzebna.
- Kiedy już robisz ściągę, pisz na niej tylko to, czego nie pamiętasz. Inaczej zrobisz z siebie imbecyla i rozleniwisz mózg.
- ¦ciągaj w ostateczności, kiedy wiesz, że te zapiski Cię uratują.
- Kiedy Cię przyłapią, nie udawaj, że to nie Ty, że to nie Twoja. Ponieś konsekwencje.

Uważam dokładnie tak samo.
 

darelajn  

Stały User

Victim of Ritual



ImiÄ™: Dominika

Wiek: 28

Do³±czy³a: 04 Sty 2015

Sk±d: 50°15'N 19°00'E

   

Wys³any: 2015-01-06, 15:41   

W 3 klasie gimnazjum kilka sprawdzianów napisałam ze zdjęciami notatek z zeszytu z telefonu na kolanach. Dopiero na ostatnim lub przedostatnim sprawdzianie w roku pan mnie przyłapał, ale jakoś uszło mi to płazem :mrgreen:
Teraz też mi się zdarza ściągać, ale głównie wtedy gdy... Nauczę się czegoś na sprawdzian, a potem okazuje się, że akurat jest to, czego nie miałam zanotowanego w zeszycie. D: W tym roku kilka zadań na sprawdzianie z geografii spisałam od chłopaka, ale nie bez pomyślunku - to czego wtedy nie wiedziałam, po spisaniu zapamiętałam. ¦ciąg na karteczkach nie robię, ostatnie co miałam zapisane to w piórniku jakieś dane liczbowe z geografii w 1 klasie LO.
_________________
For my dreams I hold my life, for wishes I behold my night...
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-01-08, 16:41   

Cytat:

Hej! Gdyby jakiś nauczyciel przyznał się, że sam w szkole zrzynał, to owszem dałby automatyczne przyzwolenie na to na swoich lekcjach, ale jednocześnie stałby się super ziomem!


Dyrektor mojej szkoły mówi, że sam robił ściągi, ale ich nie musiał używać. Mówił też, że popiera robienie ściąg własnoręcznie pisanych, bo się w ten sposób uczymy. Ale to tak pół żartem pół serio. W mojej klasie pomysłowość robienia ściąg u znajomych ogranicza się do wyjęcia 5" smartfona przed nosem nauczyciela :mrgreen:
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

thenikt1  

Stały User

XD



Wiek: 26

Do³±czy³: 26 Gru 2014

   

Wys³any: 2015-01-11, 20:30   

Co do ściągania to przypomina mi się gimnazjum - jeśli chodzi o historię i WoS (mieliśmy jedną panią) to całe gimnazjum z tych przedmiotów przeleciałem na internecie w telefonie :-) I miałem 4 na koniec, a książka do historii cały rok leżała w szafie XD A teraz w technikum czasem mi się zdarza, zwykle na matmie czy historii.

A do tych co mówią, że nigdy w życiu nie ściągali -> Istnieje VIII Przykazanie "Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". :-D Więc nie gadajcie, że nigdy nie zdarzyło się Wam ściągnąć na sprawdzianie to każdy to robił, chociaż raz.
_________________
lubie sikać
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-13, 19:49   

thenikt1 napisa³/a:

zwykle na matmie


A ja nie rozumiem jak można ściągać z matmy?
To jest jedyny przedmiot z którego nie potrafie ściągać (poza fizykę nie potrafie sciągać ani nie rozumiem).
A tak to ściągałem i ściągam z przedmiotów zawodowych, ogólnych ze wszystkiego co się da. Nie czeka mnie matura więc mnie to nie obchodzi, a egzamin zawodowy i tak pewnie obleje więc też się nie spinam. :hyhy:
Zacznę się uczyć dopiero do matury którą będę pisać za jakies 3-4 lata :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com