Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

hamak288

User


ImiÄ™: Piotr

Do³±czy³: 10 Gru 2012

Sk±d: Bia³ystok

   

Wys³any: 2012-12-21, 18:00   

Często mi się coś przyśni, czego znaczenie da się odkryć. Chociaż nie zawsze dzięki sennikowi. W moim przypadku negatywne znaczenie ma sen o skokach na nartach. Najczęściej we śnie albo skaczę ja albo widzę innych skaczących. Zawsze skoki są na ogromne odległości. Innym snem mającym złe znaczenie jest piosenka +Bo ja cię kocham+. Oba sny symbolizują u mnie porażkę. Z kolei przed udanym egzaminem na studiach śnił mi się albo sam przedmiot albo jego wykładowca. Dzięki sennikowi udało mi się natomiast odkryć znaczenie dwóch snów: otrzymanie w darze małpy (plotki i obmowa) oraz upływ czasu (zmiana priorytetów w życiu). Czasami we śnie przyśni mi się coś co się wydarzyło następnego dnia. Tak było np. z fragmentem filmu, który obejrzałem dzień po śnie.
 

moslej

User


Do³±czy³: 09 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-11-19, 12:48   

Mi się dziś śniło ,że zostałem ojcem , lecz musiałem zacząć sam wychowywać syna , matki nie było (nie wiedziałem kto nią jest?) .Dziwny sen , ale byłem w nim bardzo szczęśliwy.... ;)
 

Kitsune  

User

psychopatka



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Lis 2014

Sk±d: Irlandia

   

Wys³any: 2014-11-15, 21:13   

Sennik sprawdzam tylko wtedy kiedy śni mi się rzeczywiście coś bardzo dziwnego z naciskiem na jakąś rzecz, która we śnie pojawia się wielokrotnie.
_________________
Trudno wypuścić z ręki coś czego człowiek się kurczowo trzymał.
Nawet kiedy to coś jest najeżone cierniami. Może zwłaszcza wtedy.

Stephen King
 

kasia_demaÅ„ska  

Wymiatacz



Imię: kasia_demańska

Do³±czy³a: 22 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-02-26, 09:31   

Ja słyszałam, że bardzo popularne są sny, gdzie się fruwa, machając rękami jak ptak i to jest podobno bardzo fajne wrażenie - niestety sama tego nie doświadczyłam. Kilka osób mówiło mi też, że kiedy śni się brudna woda, zwiastuje to chorobę :-)

Jeśli chodzi o mnie, miewam trzy rodzaje koszmarów, które czasami do mnie wracają.
1. klasyka: ktoś mnie goni, a ja nie mogę uciekać albo uciekam strasznie powoli.
2. jestem na matematyce (choć szkołę skończyłam już wieki temu i z matmą nie mam do czynienia od lat) i nic nie umiem, nic nie kapuję, bo nie chodziłam na lekcje, a wiem, że trzeba będzie zaliczyć przedmiot - ależ to jest trauma!
3. siedzę w samochodzie na ulicy biegnącej w dół i samochód zaczyna mi się powoli staczać (najczęściej tyłem) na ruchliwą ulicę w dole, a ja czuję dziwny bezwład w nogach i nie mogę nacisnąć hamulca, ewentualnie hamuję, a hamulec nie działa - koszmar kierowcy, podobno wielu zmotoryzowanych miewa coś takiego :-D
 

critof  

User


Do³±czy³: 23 Lut 2019

   

Wys³any: 2019-03-02, 20:33   Przepraszam Was ale dla mnie sennik... znaczy tyle, co...

... znaczy tyle, co NIC.
W sumie nie napisałem powyżej wiele mądrego ale nie chciałbym tu obrażać kogokolwiek i wymyślać dla kogo są te historyjki z senników.
Fakt, że sny są cięgle słabo zbadaną sferą życia człowieka jednak wciąż badaną.
Wielu łamało sobie głowy nad tym czym jest sen i czy należy się nim sugerować w codzienności.
Dla mnie jest oczywiste, że jeśli już mam interpretować sen to najlepszym ekspertem będę tu ja sam.
Wasze sny najlepiej również sami interpretujcie i nie dajcie się naciągnąć na stosowanie senników bo to Ci sami próbują nam wcisnąć senniki, którzy tak szeroko "reklamują" wróżbiarstwo, tarota, astrologię itp.
Pewnie warto czasem pogadać z przyjacielem o naszych snach i porównać jak jest u innych.
Kiedy mi śni się jakiś koszmar to znak, że... najadłem się przed snem.

Owszem, sny są bardzo różnorodne i jest w nich wiele ciekawych i zastanawiających sytuacji, czasem bardzo tajemniczych czy nawet proroczych ale nie brałbym ich zbyt dosłownie bo może prowadzić to do problemów psychicznych.
Jeśli ktoś lubi tajemnicze filmy o snach to polecam "Incepcja"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com