Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-10-25, 14:08   Seriale historyczne

Szukam jakiÅ› fajnych seriali wojennych, polecacie coÅ›?
Najbardziej interesowałby mnie XX wiek, aczkolwiek wszystko co warto wziąć pod uwagę, chętnie sprawdzę - albo przyda się komuś innemu. ;)
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-10-25, 15:08   

Generalnie wolę filmy niż seriale z racji często nierównych odcinków i zalatywania nudą, ale jeśli już to poleciłbym te:

Shtrafbat (org."Штрафбат") - o radzieckim batalionie karnym z czasów II wojny Å›wiatowej.
Każdy żołnierz ZSRR, który złamał rozkaz nr 227 trafiał do takiego batalionu ( brak opieki medycznej, żadnej możliwości wycofania się, minimalne racje żywnościowe, słabe uzbrojenie ) - gdzie w 85% przypadków ginął w pierwszym tygodniu służby.

Pacyfik, Kompania Braci - o żołnierzach USA w II wojnie swiatowej, to pierwsze opowiada historię dywizji Marines od lądowania na Guadalcanal do Okinawy, drugie o żołnierzach z jednej z kompanii 101 dywizji powietrznodesantowej walczącej od Normandii, przez Ardeny po finałowe starcia w III Rzeszy.

Wietnam - Dziesięć Tysięcy Dni - 26 odcinkowy serial o wojnie w Wietnamie (bardziej dokumentalny niż fabularny)

Z poza XX wieku to może "Północ-Południe"?
 

Marych  

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-25, 15:58   

Kompania braci genialny serial,z polskich oczywiście "Czas honoru".
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-10-26, 21:43   

polskie:

"Kolumbowie"

"Pogranicze w Ogniu"

"17 mgnień wiosny"

"Tajemnica Enigmy"
 

lucy-fear

User



Do³±czy³: 14 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-10-28, 00:15   

Kompania Braci jak najbardziej!
Z takich popularnych to może Czas Honoru, Allo, allo (stara i znana komedia; wojna od tej wesołej i komicznej strony:), Czterej pancerni, Hans Kloss... Ostatnio pojawiły się też informacje o nowym serialu Dzwony Wojny, którego akcja dzieje się podczas I wojny światowej. Jest jeszcze "1920 wojna i miłość".
A z wcześniejszych epok to polecam:
"Rzym"
"Tudorów"
Serial o przygodach Sharpe'a (okres napoleoński) :)
_________________
It's my turn!
 

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2014-11-09, 20:39   

Właśnie ostatnio wpadłem gdzieś w necie na info o Dzwonach Wojny, zainteresowałem się tematem i uważam że to może być świetny serial. Akcja podczas I wojny światowej, pokazana okiem młodych chłopców służących po obu stronach barykady. Scenariusz napisał Tony Jordan, więc jestem pewny wysokiego poziomu. Premiera już jutro i pojutrze o 20:25 w tvp, myślę że warto obejrzeć.
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-09, 21:20   

HappyBoy napisa³/a:

Właśnie ostatnio wpadłem gdzieś w necie na info o Dzwonach Wojny, zainteresowałem się tematem i uważam że to może być świetny serial. Akcja podczas I wojny światowej, pokazana okiem młodych chłopców służących po obu stronach barykady


Oesuu...znowu front zachodni i klepanie historii młodych Brytoli i Niemców?
Somma, Cambrai, Passchendaele...ileż można? :->
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-11-09, 22:36   

£ał, nie spodziewałam się, aż tylu propozycji. :hyhy: Teraz koniecznie muszę sprawdzić wszystkie tytuły. Czas Honoru oczywiście znam. Seriale oglądam bardziej w tv ostatnio, więc te dzwony wojny, akurat jutro mają premierę to też chętnie obejrzę.
Reszta do sprawdzenia i trzeba będzie kombinować. :) Dzięki!!
 

lucy-fear

User



Do³±czy³: 14 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-10, 16:15   

$karbówka napisa³/a:


Oesuu...znowu front zachodni i klepanie historii młodych Brytoli i Niemców?
Somma, Cambrai, Passchendaele...ileż można? :->



Ciężko jest pokazać w międzynarodowej produkcji Polaków, gdzie naszego państwa wtedy nie było na mapie... Ale - nie jest tak źle. Czytałam, że w "Dzwonach Wojny" pojawia się polska pielęgniarka Joanna, jedna z głównych postaci oraz Maria Curie-Skłodowska, która na froncie organizuje tzw. little curies, samochody z aparatura rentgenowską. Więc nie uważam, że tylko "Brytole i Niemcy, znowu" :)
_________________
It's my turn!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-10, 18:35   

lucy-fear napisa³/a:

Ciężko jest pokazać w międzynarodowej produkcji Polaków, gdzie naszego państwa wtedy nie było na mapie... Ale - nie jest tak źle.


£atwo, jeśli przenieść akcję na front wschodni.
Tam, aż roiło się od bitew z udziałem polskich formacji.
No, ale wiem, to BBC i Brytole muszą znowu grać pierwszą rolę.

lucy-fear napisa³/a:

Czytałam, że w "Dzwonach Wojny" pojawia się polska pielęgniarka Joanna, jedna z głównych postaci oraz Maria Curie-Skłodowska, która na froncie organizuje tzw. little curies, samochody z aparatura rentgenowską.


Dobre i to, choć obawiam się, że rola pani Joanny to będzie opieka nad heroicznym brytyjskim bohaterem zbawiającym świat, na jedynym froncie I wojny, jaki znają ludzie w Anglii. :-D

lucy-fear napisa³/a:

Więc nie uważam, że tylko "Brytole i Niemcy, znowu" :)


No, pewnie z dwóch Francuzów się pojawi też. ;)

Nie to, że lubię marudzić, ale uważam, po prostu, że szkoda - należałoby pokazać ludziom na zachodzie, że I wojna światowa miała tez inne fronty, nie tylko okopy Francji i Belgii - współpraca BBC z polską TV, powinna czymś takim zaowocować, niechby zobaczyli trochę czegoś innego - wiesz ile powstało filmów o I wojnie z perspektywy anglocentrycznej?
 

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2014-11-12, 22:08   

Masz rację Skarbówka, I wojna to temat rzeka, ciekawie by było zobaczyć front wschodni. Co nie zmienia faktu że Dzwony Wojny zostały całkiem dobrze zrealizowane i zagrane. Obejrzałem bez chwili znudzenia, widać że producenci zadbali o realizm, widać jak na dłoni skrajne wyczerpanie młodych żołnierzy, którzy nienawidzą tej walki, jedyne o czym myślą to powrót do domu i najbliższych, ale nie mają wyjścia i są świadomi że w każdej chwili mogą oddać bezsensownie życie. Nie ma tu pomników, herosów ala rambo, są zwykli ludzie i za to wielki plus.
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-12, 23:14   

Na filmweb, film dość mocno zjechano.
Z ciekawości, chyba się skuszę. :-D

HappyBoy napisa³/a:

Nie ma tu pomników, herosów ala rambo, są zwykli ludzie i za to wielki plus


Generalnie, większość walczących w I wojnie światowej to nie tacy zwykli ludzie, stąd powiedzenie o żołnierzach I wojny - "lwy dowodzone przez barany" - trzeba mieć jaja wielkości kokosów, żeby wyskoczyć z okopu ze świadomością, że zaraz dostaniesz serię i iść wyprostowanym przez 500m.
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2014-11-13, 13:21   

Fajnie piszecie, ale ktoś widział "Dzwony"? Bo jak dla mnie, to był bardziej film taki obyczajowy, dramat, a nie tylko pokazanie wojny, żeby pokazać co się tam kiedyś wydarzyło. Bo może racja, ile razy można wałkować temat, ale w ten sposób jeszcze nie miałem okazji oglądać historii o okropieństwach wojny np. scena, kiedy oni wychodząc z okopów (dwie strony), żeby pozbierać martwych towarzyszy. Mijają się żołnierze dwóch frakcji i patrzą na to wszystko widząc, że to przecież nie ma sensu, żeby ludzie się zabijali. Bo to prawda. Kto wygrywa na wojnie skoro traci wszystkich przyjaciół, rodzinę, dom? No nikt. Tylko żyje dalej, ale co to za życie.
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2014-11-13, 13:27   

Może odbiegnę trochę od tematu IIW¦ ale czuję, że muszę :-P
Od jakiegoś czasu na TVP leci serial historyczny "Wspaniałe stulecie", które ukazuje życie Sulejmana Wspaniałego i jego żon, kochanek, dzieci i ogólnie rodziny. Lata 1520+, Turcja, piękny Pałac Topkai i naprawdę dobra gra aktorska.
Jedynie co mnie drażni to fakt, że TVP dzieli jeden turecki odcinek na dwa i jeszcze niektóre momenty wycina..
Polecam jak ktoś ma czas aby spoglądnął sobie, bo uważam, że warto.
Od pon-czw o godz 15:25 na tvp1, o 9:05 zawsze lecą powtórki.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-13, 17:37   

¦piÄ…cy napisa³/a:

Bo jak dla mnie, to był bardziej film taki obyczajowy, dramat, a nie tylko pokazanie wojny, żeby pokazać co się tam kiedyś wydarzyło.


Nihil novi, większość filmów o I wojnie to właśnie takie dramaty około wojenne.

¦piÄ…cy napisa³/a:

Bo może racja, ile razy można wałkować temat, ale w ten sposób jeszcze nie miałem okazji oglądać historii o okropieństwach wojny np. scena, kiedy oni wychodząc z okopów (dwie strony), żeby pozbierać martwych towarzyszy



Dziwne, bo ja takie sceny widziałem kilkanaście razy w filmach takich jak:
- Okop
- Na zachodzie bez zmian
- Gallipolli
- Passchendeale
- ¦cieżki Chwały
- Pożegnanie z Bronią
- Wiele wojen temu
- Bardzo długie zaręczyny

Na dodatek sam koncept filmu "Dzwony wojny" ( czyli raz pokazywanie jednego bohatera, raz drugiego ) pojawił się już kilka lat temu, w filmie tureckim "Pieśni z Çanakkale", tylko tam dwóch braci walczy w przeciwnych armiach.

¦piÄ…cy napisa³/a:

Kto wygrywa na wojnie skoro traci wszystkich przyjaciół, rodzinę, dom?


Generalnie, politycy, władcy, czy ogólnie rozumiana elita panująca wygrywają ( lub przegrywają ).
Armie to narzędzia, one nie są od odnoszenia bezpośredniej korzyści, tylko realizowania celów.

Choć oczywiście można wymienić wojny w których to konkretnie możemy uznać, iż wygrał dany naród, bo np. obronił niepodległość, wskutek czego zamiast zostać zabitym, sprzedanym w niewolę ( jak w starożytności często bywało ) bądź wylądować na Syberii ( w przypadku wojen z różnymi odmianami Rosji ), obroniono się przed tym.

¦piÄ…cy napisa³/a:

No nikt. Tylko żyje dalej, ale co to za życie.


To polecam zobaczyć to: https://www.youtube.com/watch?v=SS1dO0JC2EE
Niecałe 2 minuty, a bije wszelkie filmowe badziewie, mające udawać tragedię wojny.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com