Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-08-21, 00:17   SkÄ…d/gdzie filmy?

W jaki sposób pozyskujecie filmy do oglądania? Korzystacie ze stron na których są online, nielegalnie ściągacie, kupujecie, wypożyczacie, a może po prostu wychodzicie do kina? Macie problemy ze znalezieniem filmów na których Wam zależy?
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-08-21, 00:25   

Cytat:

nielegalnie ściągacie



W zasadzie to:

Cytat:

Art. 23.
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.



:) Nie jestem kinomanem i rzadko cokolwiek oglądam, ale jak już to online ;)
 

Mrana  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Anna

Do³±czy³a: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-08-21, 10:44   

Do kina chodzę może raz na dwa miesiące. No chyba, że wyjdzie jakaś nowość warta obejrzenia. To zależy- czasem online, czasem ktoś podrzuci mi jakiś film.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-08-21, 12:58   

Oprócz TV,oglądam jeszcze na różnych stronach do oglądania filmów online.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-08-21, 22:04   

ściągam, czasem chodże do kina, a rzadko kiedy oglądam filmy w TV
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-08-22, 13:39   

madeline134 napisa³/a:

Korzystacie ze stron na których są online


Nawet gdybym miał normalnego neta, tzn. przez kabel, to zapewne nadal nie korzystałbym z tego rozwiązania. Raz, że repertuar kina online jest ubogi, a dwa, jakość tych filmów jest przeważnie bardzo kiepska.

madeline134 napisa³/a:

nielegalnie ściągacie


Legalnie, w znaczeniu takim, że nie rozprowadzam tego dalej, czyli nie mam z tego korzyści materialnej (a chyba właśnie to jest nielegalne).

madeline134 napisa³/a:

kupujecie, wypożyczacie


Jeszcze chyba nigdy nie wypożyczyłem filmu. Podobnie w przypadku kupowania, ponieważ nie znam filmu, który mógłbym oglądać co jakiś czas w odstępie czasowym.

madeline134 napisa³/a:

a może po prostu wychodzicie do kina?


Raz, czasami dwa razy w miesiącu. Ale to przede wszystkim zależy od repertuaru. Obecnie coraz mniej ambitnego kina produkuje Hollywood i inne mniejsze wytwórnie.

Co do telewizji, to wydaje mi się, że jest już na forum temat o tej tematyce. Tak więc powtórzę raz jeszcze: nie oglądam filmów na ogólnodostępnych kanałach typu TVP1 i 2, Polsat czy TVN. ¦rednio raz w tygodniu na jednej ze stacji leci coś, na co można zwrócić uwagę. Co innego HBO, nFilm HD czy też Canal + Film.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-08-22, 16:59   

Jeśli jest możliwość i na filmie mi zależy - kupuję bądź rzadziej wypożyczam. Najczęściej oglądam online, ale to głównie Anime, lub zwyczajnie ściągam. Dlaczego? Ponieważ większość tytułów nie jest dostępnych w Polsce, a jedyne napisy do odcinków czy filmów są tworzone przez fanów - dla fanów.
W telewizji oglądam raz na jakiś czas, ale na zasadzie że "akurat coś leciało", lub wyjątkowo pokazała się informacja na filmwebie, że będzie na jednym z moich kanałów film, który bardzo lubię. I oglądam oczywiście w miarę możliwości bez reklam (TVP 1 i 2, czy HBO). Do kina chodzę bardzo rzadko.
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-08-24, 10:58   

Kino, TV, ściągam, kupuję. Zależy od okazji. Jednak ściągam najczęsciej
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Hekate  

Stały User

Bogini Ciemności



Wiek: 29

Do³±czy³a: 24 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-24, 11:29   

Nie pobieram, oglÄ…dam te pobrane przez brata. :D
Filmów nie kupuję, nie stać mnie na nie. Jak już to wypożyczam albo oglądam online.
_________________
"Są tacy, co nie potrzebują nocy. Ciemność promieniuje z nich."

~Stanisław Jerzy Lec
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-08-24, 21:01   

Bardzo często wypożyczam z biblioteki, korzystam też z domowych zbiorów, bądź gdy nie znajdę nigdzie danego filmu-ściągam.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2011-08-24, 22:06   

Szczerze powiedziawszy nie znam żadnej wypożyczalni filmów. Pamiętam, że kiedyś, jak powszechne były kasety VHS, to była wypożyczalnia działająca przy bibliotece miejskiej, ale już dawno ją zamknięto. Ja najczęściej ściągam filmy z torrentów, zazwyczaj mogę znaleźć tam wszystko to, czego akurat szukam. Jeśli chodzi o kupowanie, to zazwyczaj robię to przez allegro. Nie zależy mi na filmie w foli, a na samym filmie. Czasami można znaleźć tam naprawdę duże okazje w porównaniu z cenami, które są np w Empiku. Kupuję filmy, które już oglądałam i do których lubię wracać. Do kina też czasem chodzę, w prawdzie rzadko, ale się zdarza.
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

Morgaine130  

User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 29

Do³±czy³a: 06 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-08-24, 23:52   

Moje żródło filmów to chomikuj.pl ;)
_________________
"Niektórzy odnajdują miejsce na ziemi dopiero po swoim pogrzebie."
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę."
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-08-25, 07:43   

Morgaine130 napisa³/a:

Moje żródło filmów to chomikuj.pl ;)


IMHO chomik i filmy to nieporozumienie, choćby z uwagi na limit transferu w połączeniu z wielkimi objętościami plików.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-08-25, 20:34   

Oglądam sobie online, albo ściągam.
 

kLon22  

Wymiatacz



Imię: Michał

Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Lip 2011

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2011-08-26, 00:31   

Oglądam na necie,kupuję,ściągam, wypożyczam
_________________
Jutro to dziś ,tyle że jutro
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com