Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Doł±czyła: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wysłany: 2012-10-01, 10:59   Skandynawski thriller poproszÄ™

Bardzo podobała mi się Saga Millenium, chętnie poczytałabym jakiś thriller w podobnym skandynawskim klimacie, ale zeby nie był o starym detektywie i babci... Wiecie coś z młodymi bohaterami!
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Efcia  

User


ImiÄ™: Ewa

Doł±czyła: 01 PaĽ 2012

   

Wysłany: 2012-10-01, 19:56   

Szkoła się zaczęła. Polećcie cos o można przeczytać na ostatniej ławce na lekcji religii. :)
 

expirion

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 33

Doł±czył: 27 Sie 2012

   

Wysłany: 2012-10-01, 19:58   

Od kilku lat jestem zafascynowany w literaturze Camilli Läckberg, chociaż tam akurat to osoby w średnim wieku przede wszystkim są :-)
Co do książek z młodymi osobami, to czekam na nową książkę "Krąg". To samo wydawnictwo, Czarna Owaca, co książki Camilli Läckberg, więc jestem pewien, że będzie trzymać podobny poziom!
_________________

 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Doł±czyła: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wysłany: 2012-10-02, 13:07   

"Krąg"? Brzmi trochę "paranormalnie"... Czekasz, to znaczy, ze nie było jeszcze premiery?
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Krit  

Pogromca postĂłw



Doł±czył: 23 Maj 2009

Sk±d: GĂłrny ¦l±sk

   

Wysłany: 2012-10-02, 13:32   

http://www.zbrodniawbibliotece.pl/ Tutaj znajdziesz dużo potrzebnych informacji. Ogółem skandynawski kryminał ma dobrą renomę : )
_________________
#truestory
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Doł±czyła: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wysłany: 2012-10-02, 13:38   

Fajna! dzięki!!
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Efcia  

User


ImiÄ™: Ewa

Doł±czyła: 01 PaĽ 2012

   

Wysłany: 2012-10-02, 22:04   

No, ciekawe całkiem. Właśnie zobaczyłam, że to bestseller w Szwecji i że ma jeszcze dwie kolejne części. :) Jestem ogromnie ciekawa! :)
 

expirion

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 33

Doł±czył: 27 Sie 2012

   

Wysłany: 2012-10-03, 12:55   

CherryCherry napisał/a:

"Krąg"? Brzmi trochę "paranormalnie"... Czekasz, to znaczy, ze nie było jeszcze premiery?



Ma być jakoś w październiku premiera. Mam nadzieję, że będzie warto na co czekać :)
_________________

 

akwarela  

Wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Doł±czyła: 10 Lis 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wysłany: 2012-10-09, 14:59   

Co jest takiego fajnego w tych skandynawskich książkach? Może ja tez powinnam sięgnąć, skoro tak się wszystkim podobają...
 

expirion

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 33

Doł±czył: 27 Sie 2012

   

Wysłany: 2012-10-10, 16:51   

akwarela napisał/a:

Co jest takiego fajnego w tych skandynawskich książkach? Może ja tez powinnam sięgnąć, skoro tak się wszystkim podobają...



Zacznij czytać, to się przekonasz :-)
A tak na serio to ja w tych książkach lubię ten klimat, całkowicie inny od amerykańskich powieści. Czuć tam takie nastawienie na indywidualność osób, fabuła jest miejscami metafizyczna. Po za tym skandynawowie są bardziej lewicowi, co też daje się odczuć w książkach.
_________________

 

Efcia  

User


ImiÄ™: Ewa

Doł±czyła: 01 PaĽ 2012

   

Wysłany: 2012-10-12, 10:09   

Ja na pewno zacznę. :D Polityka mnie nie interesuje. Ważne, by się dobrze czytało. :D
 

expirion

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 33

Doł±czył: 27 Sie 2012

   

Wysłany: 2012-10-14, 12:53   

Pisząc o lewicowości, nie chodziło mnie o politykę, ta też mało mnie obchodzi, a o poglądy tak w ogóle.
_________________

 

Magix  

Stały User



Doł±czyła: 26 Kwi 2012

   

Wysłany: 2012-10-18, 14:24   

Krit napisał/a:

http://www.zbrodniawbibliotece.pl/ Tutaj znajdziesz dużo potrzebnych informacji. Ogółem skandynawski kryminał ma dobrą renomę : )


super! dzięki!

Jeśli chodzi o "Krąg" to ja już czytam i jestem pod dużym wrażeniem. Mocna książka- prawdziwe problemy, bez owijania w bawełnę, ale trochę poza rzeczywistości mimo wszystko bo czasem do głosu dochodzi magia...Czegoś takiego jeszcze nie czytałam.
 

expirion

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 33

Doł±czył: 27 Sie 2012

   

Wysłany: 2012-10-21, 09:16   

Ja też ją kupiłem kilka dni temu. teraz jadę pociągiem i raz czytam książke, a raz serfuję po necie :-) Ogólnie trzyma w napięciu i o dziwo nie jest typowo dla dziewczyn, czego się obawiałem.
_________________

 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Doł±czył: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wysłany: 2012-10-22, 14:40   

No to mam co czytać na nabliższy miesiac. :) Ufam, że można się przestraszyć czytając. Okładka raczej przedstawia klimat jak z trillera:).
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com