Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Il Principe

User


Do³±czy³: 29 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-29, 12:25   

Wspomniana przez większość z Was niesystematyczność to prawdziwa bolączka na studiach. Sam studiuję teraz na trzecim roku, na uniwerku ekonomicznym, i chociaż daję jakoś radę to często w ostatniej chwili orientuję się że np. pojutrze jest koło a ja jeszcze nic nie umiem ;) Gorsza sprawa, jeśli do tego uświadamiasz sobie, że za bardzo nie masz z czego się uczyć bo nie wypożyczyłeś książek / nie masz notatek... Dlatego osobiście bardzo cenię sobie różne elektroniczne publikacje naukowe w formie ebooków. Z czystym sumieniem polecam ibuka (www.ibuk.pl), gdyż z niego korzystam najczęściej ale jest jeszcze kilka innych ciekawych portali działających w ten sposób. Baardzo często ratują mnie z opresji i pozwalają zaliczać kolejne koła :)

Ehh.. Chciałbym znaleźć sposób na wypracowanie w sobie systematyczności i nie przechodzić ciągle przez tą nerwówkę...
 

condan

User


Do³±czy³: 29 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-30, 00:26   

Prawda jest taka, że każdy jest inny i nie ma jednej skutecznej metody nauki dla wszystkich. Każdy ma inną wyobraźnię, inną inteligencję inne zdolności obserwacji i słuchu. Najważniejsze to próbować szukać najbardziej efektywnej metody, czyli takiej dzięki której uczenie się potrafi sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję. Warto zastanowić się nad inną metodą nauki kiedy czytanie w kółko tego samego rozdziału nie przynosi efektów. Studia to najlepszy czas na poznanie siebie, swoich słabych i mocnych punktów. Wyrabiając sobie odpowiednie nawyki uczenia się można zaoszczędzić mnóstwo czasu na przestrzeni studenckich lat :)
_________________
Zarabiaj przed komputerem więcej niż Twoi rodzice!

 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2013-06-30, 12:36   

Daszka R napisa³/a:

mieć z sobą pomece naukowe;)


Idziesz na studia po to żeby się czegoś nauczyć, czy po to, żeby być na garnuszku rodziców jeszcze pięć lat? ¦ciąganie to oszustwo. Powinno być tak samo karane jak kradzież. "Moi studenci" złapani na ściąganiu przeze mnie powtarzają przedmiot w przyszłym roku. Szybko się nauczyli, że tutaj nie warto ściągać.
Nie ma jednej uniwersalne metody na naukę. Wszystko zależy od tego co trzeba wbić do głowy. Jeśli są to zadania to najlepsze jest ich rozwiązywanie do skutku. Jeśli pamięciówka - mi pomaga powtarzanie na głos, a w kolejnym przerabianiu materiału pisanie na kartce. Jeśli przedmioty humianistyczne to czytanie ze zrozumieniem, przede wszystkim. Ale do najlepszego sposobu trzeba dojść indywidualnie.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

urcjusz  

User


Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Sty 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-01-24, 09:10   

można znać 10, a nawet 100 technik nauki, dla mnie działa tylko jedna prosta zasada - SYSTEMATYCZNO¦Æ. staram się nie mówić - jutro, później, za tydzień tylko zmuszam się do zrobienia tego teraz jeśli mam to zrobić. Największym plusem tej techniki jest brak stresu gdy przychodzi sesja, brak nieprzespanych nocy i brak powtórek z egzaminów.
_________________
[SPAMER]
 

Kashi

User



Do³±czy³: 04 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-17, 09:15   

Ja znalazłam fajną platformę z materiałami edukacyjnymi. Są na niej kursy, wykłady i różne pomoce naukowe. Super sprawa, jak opuścisz jakieś zajęcia to tu to możesz nadrobić. Podrzucam link może i wam się przyda https://pledu.pl
 

sarenkowa  

User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 29 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-12-03, 18:20   

Każdy z nas jest inny i potrzebuje innego sposobu, żeby zapamiętać materiał i 'ogarnąć' studia. Potrzebna jest, wg. mnie i wielu innych, systematyczność. Ale w końcu studia są dla ludzi dorosłych (w rozumieniu: dojrzałych, odpowiedzialnych, zorganizowanych) i dlatego każdy radzi sobie inaczej.
_________________
Czy zegarki sc posiadają zegarki męskie w swojej ofercie?
 

julittka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-12-06, 11:43   

systematyczność + poszerzanie wiedzy
 

Adrienka  

User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Kwi 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-04-14, 18:18   

Zawsze warto ćwiczyć w jaki kolwiek sposób swoją pamięć. To bardzo pomaga podczas zwykłego słuchania na jakich kolwiek studiach. Gdyż bardzo to pomaga zapamiętać materiał z wykładów. Nie trzeba czegoś 4 razy powtarzać, a wystarczą dwa czy cztery.
_________________
Najpotężniejszy jest ten, kto panuje nad sobą.
 

julittka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-09-18, 22:38   

Ja np. ćwiczyłam pamięć dzięki fiszkom, zwłaszcza jeśli mowa o językach. Kupowałam sobie zestawy tematyczne niebieskich fiszek i wałkowałam temat. często też brałam po prostu in blanco i wykorzystywałam do nauki z innych przedmiotów bo mi się swoich nie chciało robić ;)
 

KlaraKl  

User


Do³±czy³: 01 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-10-01, 00:49   

a ja polecam odwiedzić https://notatek.pl i korzystać ile się da :)
 

Spabocera

User


Do³±czy³: 24 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-01-25, 10:20   

dużo czytać i robić notatki :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com