Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: TQIT | 2010-11-20, 16:41

Autor

Wiadomo¶æ

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-11-20, 16:06   SÅ‚uchana muzyka a inteligencja

Zastanawiam się czy istnieje jakaś zależność między inteligencją człowieka a muzyką jakiej słucha na co dzień. Nie trudno się domyślić, że osoby słuchające muzyki poważnej są raczej utożsamiane z kulturą i inteligencją. Natomiast często widzimy w internecie filmiki, gdzie prymitywizm i głupota dyskotekowych bywalcy bywają zatrważające. Oczywiście musi pojawić się magiczne słowo stereotypy, którymi się nie powinniśmy kierować. Jednak od razu nasuwa się stwierdzenie, że osoby słuchające techno nie wymagają wiele od muzyki poza mocnym walnięciem. Jednak jak wiadomo piosenka piosence nie równa i w jednym gatunku można mieć tak różne utwory, że trudno wrzucać słuchaczy jednego gatunku do tego samego wora. Nie przeprowadzałem sondażu jak wygląda sprawa słuchanej muzyki wśród studentów, ale raczej trudno o to by fan gangsta rapu z łysą głową i szerokimi spodniami uczęszczał na wyższe uczelnie Jak wy myślicie? Czy istnieje taka zależność, czy jest to tylko wymysł? Czy muzyka rzeczywiście odgrywa ważną rolę w życiu czy jest tylko nieistotnym dodatkiem?
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-11-20, 16:14   

Grabarz91 napisa³/a:

czy jest to tylko wymysł?



Jest to wymysł. Co ma piernik do wiatraka?

Grabarz91 napisa³/a:

Czy muzyka rzeczywiście odgrywa ważną rolę w życiu czy jest tylko nieistotnym dodatkiem?



Dla niektórych odgrywa ważną rolę, ale co to ma do rzeczy?

Dla mnie nawet ktoś kto słucha rąbanki czy disco polo to nie jest człowiek, którego oceniam pod kątem inteligencji, a pod kątem gustu (czyt. że ma fatalny) ale to już indywidualna sprawa. Inteligencja nie ma tu nic do rzeczy. Cechy bardziej jak wrażliwość czy temu podobne można przybliżyć słuchanej muzyce ale nie inteligencje czy temu typu rzeczy z racji tego, że dla wielu muzyka jest po prostu muzyką, czymś rozrywkowym co ma za zadanie zwolnić zasoby umysłu i pozwolić odpocząć.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-11-20, 16:20   

Nie wiem czemu, ale pomyliłem działy. Byłbym wdzięczny jakby ktoś przeniósł.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-11-20, 16:59   

Grabarz91 napisa³/a:

Nie przeprowadzałem sondażu jak wygląda sprawa słuchanej muzyki wśród studentów, ale raczej trudno o to by fan gangsta rapu z łysą głową i szerokimi spodniami uczęszczał na wyższe uczelnie



Nietrudno. Mam takich na roku i często mają dużą wiedzę. Zresztą często słuchacze gangsta rapu zrzucają luźne fatałaszki przed 20 rokiem życia.

Grabarz91 napisa³/a:

Czy istnieje taka zależność, czy jest to tylko wymysł?



To tylko i wyłącznie wymysł. Jak napisał diego mówi nam to wyłącznie o guście. Uogólnienia typu "słuchający metalu=inteligentny człek" bywają mylące.
_________________
#truestory
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-11-20, 17:10   

Krit napisa³/a:

Uogólnienia typu "słuchający metalu=inteligentny człek" bywają mylące.


100% racji.

Grabarz91 napisa³/a:

Natomiast często widzimy w internecie filmiki, gdzie prymitywizm i głupota dyskotekowych bywalcy bywają zatrważające.


Prymitywizm da się znaleźć wszędzie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-11-20, 17:40   

Oczywiście jest to wymysłem, przestałam oceniać ludzi po muzyce, jakiej słuchają już dawno, aczkolwiek czasem da się zauważyć pewne zależności.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-11-20, 21:56   

Myślę, że nie ma większego związku między naszą inteligencją a muzyką, jakiej słuchamy. Nie ma co szufladkować. Wiadomo, gust gustem, ale fakt, że ktoś słucha techno nie umniejsza jego inteligencji, bo może to być człowiek nieprzeciętnej inteligencji, przeogromnej wiedzy, który po prostu ma taki gust, jaki ma.
Wiadomo, Damn ma rację- czasem zdarzy się nam zauważyć pewne zależności, ale raczej nie należy się ich sztywno trzymać.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Edwin

Stały User

Me, Myself & I



Do³±czy³: 08 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-20, 22:43   

Dużo ludzi stosuje następującą hierarchię:

Słuchający muzyki poważnej - geniusz.
SÅ‚uchajÄ…cy rocka/metalu - inteligent.
SÅ‚uchajÄ…cy rapu - tuman.
Słuchający techno - podczłowiek.

Niestety.
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Ed_w_in
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-11-20, 23:02   

A pop disco i inne gatunki ;>?
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-11-20, 23:08   

rocku słuchają ci och ach i co to oni nie są. Jest w tym coś, że inteligentni ludzie słuchają muzyki robionej przez cioty. Ja jednak przełamuję ów stereotyp, albowiem jestem osobą odznaczającą się nie przeciętnym, że tak powiem ilorazem inteligencji a słucham rapu. Wiesz o co chodzi, jestem na innym lewelu.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-11-20, 23:23   

Te forum w większości jest PROrockowe więc panuje tu taki stereotyp,że ten gatunek rockowy jest naj i dominuje nad gatunkiem technomułów,disco-polowców,raperów itp.
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-11-20, 23:37   

Cytat:

nie przeciętnym

- rozumiem, że w tym zapisie nie ma przypadku...

Zaproponowałem temat, ale sam nie określam się jako osoba uważająca, że taka prawidłowość istnieje. Jednak przeanalizowałem moje najbliższe środowisko i wychodzi na to, że nie znam żadnego słuchacza Metalu czy Rocka, który okazałby się totalnym "pustakiem" Oczywiście inteligencja nie ma nic wspólnego z ocenami w szkole, bo tam lepiej poradzi sobie ten kto sumiennie pracuje i ten u którego pamięć lepiej działa. Jeżeli chodzi o techno, pop i rap to raczej dość równomiernie jest rozmieszczone. Nie znam nikogo kto słuchałby przede wszystkim klasycznej, ale epizody z tą muzyką ma wielu, aczkolwiek żadna ze znanych mi osób nie słucha klasycznej i techno jednocześnie.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-11-21, 00:42   

Myślę że generalnie nie ma związku z inteligencją, ale czasem myśl Grabarza się potwierdza, bo wybaczcie, ale fShYstkIe sW33t lAsEczKi ubóstwiające Biebera czy inne coś, czy słuchacze Firmy z jej głębokim przekazem wybitną inteligencją nie grzeszą.
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-21, 03:13   

[quote="Norbs93"]Te forum w większości jest PROrockowe więc panuje tu taki stereotyp,że ten gatunek rockowy jest naj i dominuje nad gatunkiem technomułów,disco-polowców,raperów itp.[/quote

Zawsze mozna protestowac przed palacem prezydeckim, :-o
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-11-21, 09:36   

Norbs93 napisa³/a:

Te forum w większości jest PROrockowe więc panuje tu taki stereotyp,że ten gatunek rockowy jest naj i dominuje nad gatunkiem technomułów,disco-polowców,raperów itp.


Tak, bo to żadna nowina że rock jest lepszą muzyką niż techno, disco polo i rap.
Poza tym czy Ty gadasz o gatunkach muzycznych, czy, o zgrozo, wymyślasz jeszcze głupi podział gatunkowy wśród homo sapiens?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com