Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-17, 22:32   

W przypadku żołnierzy zawodowych oczywiście, niezbędna jest kilkuletnia nienaganna służba.
Potem możesz pisać list motywacyjny ( i tu tez trzeba uważać, za błędy ortograficzne uwalają kandydata na miejscu - elita to elita ) i spróbować się.

Oczywiście będąc funkcjonariuszem służb mundurowych które już wymieniałem także masz prawo zgłosić się do selekcji wstępnej.
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-17, 22:39   

Lepiej patrzÄ… na kogoÅ› kto jest po studiach?
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-17, 22:56   

Zależy jakich, medyczne, techniczne mogą pomóc - cała reszta raczej nie ma znaczenia, już bardziej zapunktujesz za kursy alpinistyczne czy nurkowania.
Wbrew pozorom nie każdy w GROM ma magistra choć wykształcenie wyższe jest preferowane.
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-18, 09:08   

Są może podane jakieś informacje na temat testów na psychikę? Tzn. w jaki sposób sprawdzają czy ktoś się nadaje pod względem psychicznym?
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-18, 10:01   

Pierwszy etap to rozmowa z psychologiem i test do wypełnienia - formalnie sprawdzą czy nie jesteś świrem, nie masz skłonności do niepotrzebnego ryzyka, ciągotek sadystycznych czy brawury.

Etap drugi to test psychofizyczny w terenie - brak snu, wycieńczenie organizmu, ciągłe namowy instruktorów abyś zrezygnował, mało jedzenia, poczucie zagubienia i zdania tylko na siebie itp.


Bzdurne filmy, wyrobiły w ludziach opinie, że jednostki specjalnie to banda zabijaków i psycholi co kurom głowy odgryzają - prawda jest taka, że idealny operator to człowiek zrównoważony, bez skłonności do sadyzmu i przemocy, najlepiej z ustatkowanym życiem prywatnym, o dużej empatii i inteligencji.
Indywidualizm i poczucie byciem Rambo też jest niepożądane - liczy się więź z kolegami i działanie grupowe.
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-04-18, 11:52   

To dobrze, bo akurat nie jestem typem gwiazdora.Nie mam problemów z nawiązywaniem przyjaźni więc myślę że odnalazłbym się tam.Jak wygląda życie prywatne gromowca? I po ilu latach służby można odejsć?
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-04-18, 12:41   

baron21 napisa³/a:

Jak wygląda życie prywatne gromowca?



¯ycie prywatne to prywatne, tego nie wiem ;)
Natomiast oficjalna cześć życia operatorów GROMu to szkolenie, szkolenie, szkolenie, gotowość do akcji przez 24 godziny na dobę, zakaz ujawniania swojej profesji osobom z poza najbliższego otoczenia, życie podporządkowane JW GROM - najlepiej jak poczytasz sobie książkę "Trzynaście moich lat w JW GROM" napisaną przez byłego operatora jednostki.

Niestety nic ponad to nie mogę podpowiedzieć, nie znam osobiście nikogo z GROM, Formozy czy Nil - jak już mówiłem, to na czym się dobrze znam i miałem styczność to głownie służby specjalne jak CBA, ABW czy UKS.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com