Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-01-10, 14:53   Snowboard - jaki budżet na poczÄ…tek?

Witajcie kumple namawiają mnie do snowboardingu. Dodam, że nigdy nie uprawiałem żadnych sportów zimowych poza łyżwami i saneczkarstwem( :mrgreen: ), a zawsze tylko gimnastyka, bieganie, basen, piłka nożna/ręczna/koszykowa i tyle.

Mam do dyspozycji 500zł i czy zmieszczę się z używanym sprzętem w tym budżecie aby kupić jakąś dechę i ubiór odpowiedni na to?


Ktoś jeździ? Czy jest dobra zabawa przy jeździe - polecacie :-P ?
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-01-10, 16:57   

ja sie podłączam pod temat bo też mnie to bardzo interesuje. Z mojego laickiego punktu widzenia to wygląda tak że kupujesz deche dla szpanu, i spodnie narciarskie (higiena) a reszte pożyczasz na miejscu. Na jednorazowy wypad można by równie dobrze pożyczyć wszystko, najlepiej od znajomych, a jak nie to na miejscu. Kiedyś za tygodniowe wypożyczenie kompletu w górach płaciłem 100zł

Najgorzej w przypadku sportów zimowych jest chyba z samym wyjazdem w góry z zakwaterowaniem, co kosztuje kupe hajsu (1-2k na tydzień)
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-01-11, 05:57   

No nie o takie wyjazdy mi chodzi, bo mieszkam blisko gór, więc z tym nie mam problemu. Boli mnie natomiast fakt, że to sporty są sezonowe, bo na wyjazdy do Austrii mnie nie stać, aż takiej zajawki na to nie mam - wcale nie mam, to koledzy mają i się ze mną nią dzielą, a ja się waham, bo wiecie jak to jest jak się ma kasę i nie ma na co się wydać. "a może na to wydam, a może to, a może jednak kupie to, a zaoszczędze na to" :mrgreen:
 

Wiktoriański

User


Do³±czy³: 03 Cze 2014

   

Wys³any: 2015-01-15, 15:40   

Cześć:)
Jeśli to będą Twoje pierwsze kroki to nie kupuj sprzętu. Możesz wypożyczyć w wypożyczalni. Tak na prawdę nie wiesz na jakiej desce chcesz jeździć i według mnie pierwszy sezon najlepiej jest sie przeharatać na wypożyczonym sprzęcie, zorientować się na jakiej desce się lepiej Ci się jeździ, jakie wiązania i w przyszłym roku zainwestować w coś własnego - jak już zajawka się rozkręci.
A kasę którą teraz dysponujesz lepiej przeznaczyć na instruktora (na początek się przyda) - jasne można uczyć się samemu, ale zajmie Ci to wiecej czasu i w przyszłości unikniesz głupich nawyków. Po prostu nauczysz się poprawnie jeżdzić.
Odnośnie cen - za całodniowy karnet zwykle średnio od 80-100zł + sprzęt ok 40 zl.

_________________
wyciskamy siódme poty w Troj Sport
 

Heregoom

User


Do³±czy³: 03 Wrz 2014

   

Wys³any: 2015-01-22, 13:10   

@Wiktoriański ma racje - ja swój sprzęt zakupiłem dopiero po drugim sezonie (fakt, że wydałem w wypożyczalniach kasę za którą mógłbym kupić swój sprzęt), ale przez to teraz mam dokładnie taki sprzęt, jaki potrzebuję. Podejrzewam, że gdybym zdecydował się od razu coś kupić nie byłbym aż tak zadowolony.


_____________
Jedziemy na jedziemy na obóz narciarski dla młodzieży ! :evil:
 

zalkom

User


Do³±czy³: 22 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-23, 19:38   

Ze snowboardem jest podobnie jak z nartami-ja akurat jestem fanką nart, jest to dość droga przyjemność szczególnie na poczatku jak trzeba wszystko skompletować. Sprzęt, odzież jest bardzo droga!!Dlatego sugeruję zawsze najpier pożyczyć, spróbować, może się nie spodobać przecież. Jak już się sposoba to wtedy stopniowo kupujmy i tu nie proponuję oszczędzać-kupuje się to raz a pożądnie!Druga ważna sprawa kupujcie po sezonie, ceny dużo niższe (popatrzcie np. tutaj: http://www.nartywarszawa....ie/nordica.html ) w swzonie potrafimy zapłacić nawet dwa razy więcej.
 

mlodkam

User


Do³±czy³: 06 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-06, 07:46   

Sprzet narciarski jest drogi ale kupujemy go raz na jakiÅ› czas i proponuje nie oszczedzac na nim.
 

jagnam

User


Do³±czy³: 08 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-10-23, 10:35   

No właśnie ja również szukam jakiejś fajnej deski ale dla dziewczyny. Wiecie gdzie warto jest się za tym rozejrzeć?
 

Frost  

User



Do³±czy³: 17 Lip 2017

   

Wys³any: 2017-12-15, 15:29   

Nie musisz od razu kupować najdroższego sprzętu, na początku w zupełności wystarczy coś ze średniej półki. Warto jednak zainwestować w dobre buty narciarskie bo to podstawa. Ja mam np buty tej firmy http://www.skifanatic.pl/...ciarskie-atomic i służą mi one już czwarty sezon. W tym przypadku akurat warto dać nieco więcej, bo to inwestycja na długie lata.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com