Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Stachu  

User



Do³±czy³: 23 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 12:29   Sposób by troche schudnąć

Witam. Chciałbym trochę schudnąć, ale nie żeby był to mój wielki problem. Gdy liczę sobie BMI zawsze wychodzi mi prawidłowa masa ciała, ale po prostu mam dość duży brzuch. Nie czuje się z tym dobrze i chce się tego pozbyć. Znacie może jakiś zdający egzamin sposób by w dość krótkim czasie (ok. 2 tygodni) schudnąć o kilka kilo, i mało tego, nie chciałbym ogólnie schudnąć ale pozbyć sie tłuszczu tylko z brzucha. Tylko nie piszcie mi że ćwiczenia, bo dużo ćwiczę, chodzi mi o dietę. Znacie coś takiego?
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 12:37   

Stachu napisa³/a:

ale pozbyć sie tłuszczu tylko z brzucha. Tylko nie piszcie mi że ćwiczenia, bo dużo ćwiczę, chodzi mi o dietę


A może wykonujesz nie prawidłowe ćwiczenia najlepiej rób takie na mięśnie brzucha bo nie wszystkie pomogą Ci schudnąć właśnie z tej części
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 13:24   

Justencja ma rację, poza tym, żadna dieta nie pomoże ci w dwa tygodnie. I nie ma takiej, która podziała tylko na brzuch, no przykro mi. Spróbuj skonsultować rodzaj ćwiczeń jakie wykonujesz, z kimś, kto się na tym zna- z trenerem na siłowni, nauczycielem w-fu. Na pewno dobrze ci doradzą.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2008-10-26, 13:30   Re: Sposób by troche schudnąć

Stachu napisa³/a:

Tylko nie piszcie mi że ćwiczenia, bo dużo ćwiczę, chodzi mi o dietę.


Ta, 3 pomki, 5 przysiadów i na tym koniec. Musisz DU¯O ćwiczyć i odżywiać się ZDROWO.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 16:19   

l- karnityna i cwiczenia plus odpowiednia dieta (malo weglowodanów i tluszczów), powinno pomóc.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 16:20   

Właśnie tu nie chodzi o diete tylko o właściwą diete + ćwiczenia
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2008-10-26, 17:48   

Kurde, żebym ja miała taki problem;p.
Koleżanka przez całe wakacje jadła tylko owoce i warzywa. We wrześniu wróciła chuda jak patyk;).
 

Stachu  

User



Do³±czy³: 23 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 20:16   

no dobra, ale dalej nie widzę żadnych konkretów. Chodzi mi o konkretną dietę, co jeść, w jakich odstępach czasu i przez ile.

L. napisa³/a:

poza tym, żadna dieta nie pomoże ci w dwa tygodnie.


Tak naprawdę to są takie diety typu "6 kilo w 2 tyg." ale z nazwami potraf jakich nawet bym nie powtórzył.

Jimmy FoX napisa³/a:

Ta, 3 pomki, 5 przysiadów i na tym koniec.


Oo, frajerze znasz mnie że stawiasz takie tezy? Być może to co napisałeś to twój cały repertuar ćwiczeń jakie potrafisz zrobić. No cóż, jeżeli uważasz że potrafię tylko zrobić 3 pomki i 5 przysiadów, to mogę ci powiedzieć że w realu byś się zdziwił. 5 lat trenuje karate i mi opinia takiego frajerka jak ty że nie ćwiczę mało robi.
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2008-10-26, 20:21   

Stachu napisa³/a:

no dobra, ale dalej nie widzę żadnych konkretów. Chodzi mi o konkretną dietę, co jeść, w jakich odstępach czasu i przez ile.


bardzo mi przykro ale nie jesteśmy dietetykami -.-

Stachu napisa³/a:

Gdy liczę sobie BMI zawsze wychodzi mi prawidłowa masa ciała, ale po prostu mam dość duży brzuch. Nie czuje się z tym dobrze i chce się tego pozbyć.


to ku**a rób brzuszki. Co za problem? robisz wielkie halo z niczego.
 

Stachu  

User



Do³±czy³: 23 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 20:28   

Eliara. napisa³/a:


bardzo mi przykro ale nie jesteśmy dietetykami -.-


po pierwsze mów za siebie -,-
po drugie skoro nie chcesz pisać do tematu to co tu robisz? nikt ci nie każe się tu wypowiadać jak masz wątpliwości -,-

Cytat:

to ku**a rób brzuszki. Co za problem? robisz wielkie halo z niczego.

o żal. Powinnaś się nauczyć umiejętności czytania ze zrozumieniem. Mi chodzi o dietę, bo z ćwiczeniami nie mam problemów.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 20:33   

Stachu napisa³/a:

Oo, frajerze znasz mnie że stawiasz takie tezy? Być może to co napisałeś to twój cały repertuar ćwiczeń jakie potrafisz zrobić. No cóż, jeżeli uważasz że potrafię tylko zrobić 3 pomki i 5 przysiadów, to mogę ci powiedzieć że w realu byś się zdziwił. 5 lat trenuje karate i mi opinia takiego frajerka jak ty że nie ćwiczę mało robi.


He he spokojnie, On Cię nawet nie obraził, widać jesteś również nerwowy...

Stachu napisa³/a:

no dobra, ale dalej nie widzę żadnych konkretów. Chodzi mi o konkretną dietę, co jeść, w jakich odstępach czasu i przez ile.


Przykro mi, ale skoro chcesz takich konkretow to udaj się do specjalisty, co my prości nastolatkowie możemy o tym wiedzieć! Jak na moim doświadczeniu

Eliara. napisa³/a:

to ku**a rób brzuszki


Właśnie...
Widać jak patrzyłam w google jest dużo tego typu for więc co za problem bo raczej zarejestrowałeś sie tutaj tylko po ten temat
http://www.google.pl/sear...aj+w+Google&lr=

Po prostu google i tyle

A diety no to może to

Cytat:

Aby przyspieszyć przemianę materii i szybciej spalać tłuszcz, jedz częściej. To najważniejsza zasada, którą powinnaś zapamiętać. Jeśli zjesz 3 normalne posiłki i 3 niewielkie przekąski dziennie, będziesz miała prawidłową równowagę energetyczną. Dzięki temu szybciej schudniesz, spalisz tłuszcz (zwłaszcza ten w okolicach brzucha) i zyskasz więcej tkanki mięśniowej. Ta teoria ma poparcie nie tylko naukowe, ale i praktyczne. Jedząc częściej, nie dopuszczasz do napadów głodu, które niemal zawsze kończą się przejedzeniem.



Cytat:

Co i kiedy jeść?

- płatki owsiane + siemie lniane dodawaj do zup, sałatek i muesli. Siemię i płatki to kopalnia błonnika. Ten zaś zapobiega zaparciom i syci.

- cukinia i sałata na przekąskę i do dań głównych. Warzywa te dostarczają zaledwie 15 kcal w 100 g. Należą więc do czołówki odchudzaczy.

- orzechy - kilka, raz dziennie – mimo że sÄ… kaloryczne (ok. 600 kcal w 100 g), nie warto z nich rezygnować. Zawarty w nich tryptofan chroni przed stresem, a wiÄ™c i przed jego zajadaniem.

- chudy nabiał przynajmniej raz dziennie, zwłaszcza na kolację. Chudy nabiał syci i przyspiesza przemianę materii. Zawarte w nim białko potrzebne jest do budowy mięśni.

- jabłka - co najmniej jedno dziennie, owoce te zawierają mnóstwo pektyn. Te niestrawialne włókna działają na jelita niczym miotełka.


SuperprzekÄ…ski! Raz dziennie!
Chuda przegryzka to doskonały sposób na oszukanie głodu.

- sok warzywny przecierowy – zawiera mnóstwo bÅ‚onnika, dlatego doskonale "zapycha". Szklanka soku pomidorowego, marchewkowego lub wielowarzywnego dostarcza ok. 50 kcal, soku buraczanego tylko 35 kcal!

- chudy twaróg – to źródÅ‚o sycÄ…cego biaÅ‚ka. 100 g niskotÅ‚uszczowego sera ma nie wiÄ™cej niż 90 kcal.

- marchew – warto mieć zawsze pod rÄ™kÄ…. Chrupanie jej zaspokaja potrzebÄ™ podjadania, ale nie tuczy. 100 g surowej marchewki to zaledwie 27–33 kcal (zależnie od odmiany).

- gotowany bób – ma 66 kcal w 100 g. Ale po zjedzeniu garÅ›ci tego przysmaku czujesz siÄ™ naprawdÄ™ najedzona. Dlaczego? Bo bób dostarcza sporo biaÅ‚ka i bÅ‚onnika.


SÅ‚odkie pokusy
Jesteś nałogowym pożeraczem słodyczy? By dieta nie spaliła na panewce... oszukuj łaknienie. Pomogą ci w tym:
- suszone morele i Å›liwki – 100 g dostarcza ok. 280 kcal.
- gorzka czekolada – jedna kostka to 22 kcal.
- arbuz – możesz siÄ™ nim zajadać do woli, bo 100 g to tylko 15 kcal.
- sÅ‚odzik – stosuj go zamiast cukru. SÅ‚odzik jest wydajniejszy oraz mniej kaloryczny (200 kcal w 100 g, cukier – 400 kcal).

Pamiętaj!
Nawet mało restrykcyjne diety wymagają pewnych ograniczeń. Jeśli chcesz odchudzić brzuszek, powinnaś odstawić:
- sól – zatrzymuje w organizmie wodÄ™ (ważysz wiÄ™cej i wyglÄ…dasz jak opuchniÄ™ta)
- fast foody – wiÄ™kszość serwowanych tam daÅ„ ocieka tÅ‚uszczem. Ten zaÅ› dostarcza ok. 900 kcal w 100 g
- dania smażone – sÄ… wysokokaloryczne i powodujÄ…... wzdÄ™cia.



Co prawda kierowane do kobiet ale to chyba to samo
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2008-10-26, 20:43   

Stachu napisa³/a:

po pierwsze mów za siebie -,-


tak, masz racje. Na forum dla nastolatków jest cała masa dietetyków.

Stachu napisa³/a:

o żal. Powinnaś się nauczyć umiejętności czytania ze zrozumieniem. Mi chodzi o dietę, bo z ćwiczeniami nie mam problemów.


Niestety nie ma diety od której chudnie sam brzuch. Wszystko zależy od Twoich genów.

Zatem, skoro wg BMI masz prawidłową wagę, a Twój brzuszek jest trochę za duży, to pozostają Ci tylko ćwiczenia. Brzuszki, wymachy nóg itp.
Zamiast siedzieć przy komputerze zacznij je robić i za tydzień powiedz jak było.
-.-
 

karola505  

Stały User

karo



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 21 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-10-26, 20:54   

najskuteczniejsza jest dieta M¯ :-P tzn mniej żreć :-P :-P :-P heh zaqwsze dziala no ale fakt wtedy chudniesz cala, nie znam diety tylko na brzuch
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 21:08   

Stachu napisa³/a:

Tak naprawdę to są takie diety typu "6 kilo w 2 tyg." ale z nazwami potraf jakich nawet bym nie powtórzył.


Ale ja brałam pod uwagę aspekt zdrowotny. Dieta w dwa tygodnie to dwa kroki w stronę cmentarza.

Stachu napisa³/a:

no dobra, ale dalej nie widzę żadnych konkretów. Chodzi mi o konkretną dietę, co jeść, w jakich odstępach czasu i przez ile.


Dietetyk się kłania.

Stachu napisa³/a:

Oo, frajerze znasz mnie że stawiasz takie tezy? Być może to co napisałeś to twój cały repertuar ćwiczeń jakie potrafisz zrobić. No cóż, jeżeli uważasz że potrafię tylko zrobić 3 pomki i 5 przysiadów, to mogę ci powiedzieć że w realu byś się zdziwił. 5 lat trenuje karate i mi opinia takiego frajerka jak ty że nie ćwiczę mało robi.


Mamy ci pogratulować, że tyle trenujesz? I radziłabym się trochę opanować, bo my staramy się pomóc, a nie zaszkodzić. Skoro ty nie wiesz, jaką dietę masz sobie wybrać, to jakim cudem my mamy to wiedzieć?
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-10-26, 21:16   

A ja się nie dziwię, że chłop się zdenerwował. Bo głupie komentarze i jeszcze nieadekwatne potrafią irytować.
Jak zostało wspomniane, najlepiej udać się do dietetyka.
Ale złota zasada 3-5 lekkich posiłków dziennie. Ograniczyć słodycze, tłuszcze nasycone, cukry proste. Wszystko w odpowiednich proporcjach. Sporo owoców i warzyw. Nieco pieczywa i produktów mącznych (ale ostrożnie ze względu na dużo węglowodanów). Oleje najlepiej roślinne. Trochę mięsa, ale nie nazbyt tłustego. Polecane ryby. Możesz poszukać jakieś tabele ile jakich składników odżywczych należy spożywać, dla Twojej płci i wieku, a potem sobie ładnie poprzeliczać.
Osobiście nie wierzę w żadne diety "cud". A dietetyk byłby idealny w tym przypadku.
L-karnityna jest dobra, ale tylko kiedy się ćwiczy. Więc możesz spróbować.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com