Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Stachu  

User

Wysłany: 2008-10-26, 12:29   Sposób by troche schudn??

Witam. Chcia?bym troch? schudn??, ale nie ?eby by? to mój wielki problem. Gdy licz? sobie BMI zawsze wychodzi mi prawid?owa masa cia?a, ale po prostu mam do?? du?y brzuch. Nie czuje si? z tym dobrze i chce si? tego pozby?. Znacie mo?e jaki? zdaj?cy egzamin sposób by w do?? krótkim czasie (ok. 2 tygodni) schudn?? o kilka kilo, i ma?o tego, nie chcia?bym ogólnie schudn?? ale pozby? sie t?uszczu tylko z brzucha. Tylko nie piszcie mi ?e ?wiczenia, bo du?o ?wicz?, chodzi mi o diet?. Znacie co? takiego?

Justencja  

Pogromca postĂłw

Imię: Justyna

Wysłany: 2008-10-26, 12:37   

Stachu napisał/a:

ale pozby? sie t?uszczu tylko z brzucha. Tylko nie piszcie mi ?e ?wiczenia, bo du?o ?wicz?, chodzi mi o diet?

A mo?e wykonujesz nie prawid?owe ?wiczenia najlepiej rób takie na mi??nie brzucha bo nie wszystkie pomog? Ci schudn?? w?a?nie z tej cz??ci

http://www.lastfm.pl/user/Justencja

L.  

Pogromca postĂłw

ultradoskona?a

Wysłany: 2008-10-26, 13:24   

Justencja ma racj?, poza tym, ?adna dieta nie pomo?e ci w dwa tygodnie. I nie ma takiej, która podzia?a tylko na brzuch, no przykro mi. Spróbuj skonsultowa? rodzaj ?wicze? jakie wykonujesz, z kim?, kto si? na tym zna- z trenerem na si?owni, nauczycielem w-fu. Na pewno dobrze ci doradz?.

A thousand lies have made me colder

Jimmy FoX  

VIP

Imię: Tomasz

Wysłany: 2008-10-26, 13:30   Re: Sposób by troche schudn??

Stachu napisał/a:

Tylko nie piszcie mi ?e ?wiczenia, bo du?o ?wicz?, chodzi mi o diet?.

Ta, 3 pomki, 5 przysiadów i na tym koniec. Musisz DUŻO ?wiczy? i od?ywia? si? ZDROWO.

stubarwny  

Pogromca postĂłw

Ten z?y

Wysłany: 2008-10-26, 16:19   

l- karnityna i cwiczenia plus odpowiednia dieta (malo weglowodanów i tluszczów), powinno pomóc.

Justencja  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2008-10-26, 16:20   

W?a?nie tu nie chodzi o diete tylko o w?a?ciw? diete + ?wiczenia

malinkaa  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2008-10-26, 17:48   

Kurde, ?ebym ja mia?a taki problem;p.
Kole?anka przez ca?e wakacje jad?a tylko owoce i warzywa. We wrze?niu wróci?a chuda jak patyk;).

Stachu  

User

Wysłany: 2008-10-26, 20:16   

no dobra, ale dalej nie widz? ?adnych konkretów. Chodzi mi o konkretn? diet?, co je??, w jakich odst?pach czasu i przez ile.

L. napisał/a:

poza tym, ?adna dieta nie pomo?e ci w dwa tygodnie.

Tak naprawd? to s? takie diety typu "6 kilo w 2 tyg." ale z nazwami potraf jakich nawet bym nie powtórzy?.

Jimmy FoX napisał/a:

Ta, 3 pomki, 5 przysiadów i na tym koniec.

Oo, frajerze znasz mnie ?e stawiasz takie tezy? By? mo?e to co napisa?e? to twój ca?y repertuar ?wicze? jakie potrafisz zrobi?. No có?, je?eli uwa?asz ?e potrafi? tylko zrobi? 3 pomki i 5 przysiadów, to mog? ci powiedzie? ?e w realu by? si? zdziwi?. 5 lat trenuje karate i mi opinia takiego frajerka jak ty ?e nie ?wicz? ma?o robi.

malinkaa  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2008-10-26, 20:21   

Stachu napisał/a:

no dobra, ale dalej nie widz? ?adnych konkretów. Chodzi mi o konkretn? diet?, co je??, w jakich odst?pach czasu i przez ile.

bardzo mi przykro ale nie jeste?my dietetykami -.-

Stachu napisał/a:

Gdy licz? sobie BMI zawsze wychodzi mi prawid?owa masa cia?a, ale po prostu mam do?? du?y brzuch. Nie czuje si? z tym dobrze i chce si? tego pozby?.

to ku**a rób brzuszki. Co za problem? robisz wielkie halo z niczego.

Stachu  

User

Wysłany: 2008-10-26, 20:28   

Eliara. napisał/a:

bardzo mi przykro ale nie jeste?my dietetykami -.-

po pierwsze mów za siebie -,-
po drugie skoro nie chcesz pisa? do tematu to co tu robisz? nikt ci nie ka?e si? tu wypowiada? jak masz w?tpliwo?ci -,-

Cytat:

to ku**a rób brzuszki. Co za problem? robisz wielkie halo z niczego.

o ?al. Powinna? si? nauczy? umiej?tno?ci czytania ze zrozumieniem. Mi chodzi o diet?, bo z ?wiczeniami nie mam problemów.

Justencja  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2008-10-26, 20:33   

Stachu napisał/a:

Oo, frajerze znasz mnie ?e stawiasz takie tezy? By? mo?e to co napisa?e? to twój ca?y repertuar ?wicze? jakie potrafisz zrobi?. No có?, je?eli uwa?asz ?e potrafi? tylko zrobi? 3 pomki i 5 przysiadów, to mog? ci powiedzie? ?e w realu by? si? zdziwi?. 5 lat trenuje karate i mi opinia takiego frajerka jak ty ?e nie ?wicz? ma?o robi.

He he spokojnie, On Ci? nawet nie obrazi?, wida? jeste? równie? nerwowy...

Stachu napisał/a:

Przykro mi, ale skoro chcesz takich konkretow to udaj si? do specjalisty, co my pro?ci nastolatkowie mo?emy o tym wiedzie?! Jak na moim do?wiadczeniu

Eliara. napisał/a:

to ku**a rób brzuszki

W?a?nie...
Wida? jak patrzy?am w google jest du?o tego typu for wi?c co za problem bo raczej zarejestrowa?e? sie tutaj tylko po ten temat
http://www.google.pl/sear...aj+w+Google&lr=

Po prostu google i tyle

A diety no to mo?e to

Cytat:

Aby przyspieszy? przemian? materii i szybciej spala? t?uszcz, jedz cz??ciej. To najwa?niejsza zasada, któr? powinna? zapami?ta?. Je?li zjesz 3 normalne posi?ki i 3 niewielkie przek?ski dziennie, b?dziesz mia?a prawid?ow? równowag? energetyczn?. Dzi?ki temu szybciej schudniesz, spalisz t?uszcz (zw?aszcza ten w okolicach brzucha) i zyskasz wi?cej tkanki mi??niowej. Ta teoria ma poparcie nie tylko naukowe, ale i praktyczne. Jedz?c cz??ciej, nie dopuszczasz do napadów g?odu, które niemal zawsze ko?cz? si? przejedzeniem.

Cytat:

Co i kiedy je???

- p?atki owsiane + siemie lniane dodawaj do zup, sa?atek i muesli. Siemi? i p?atki to kopalnia b?onnika. Ten za? zapobiega zaparciom i syci.

- cukinia i sa?ata na przek?sk? i do da? g?ównych. Warzywa te dostarczaj? zaledwie 15 kcal w 100 g. Nale?? wi?c do czo?ówki odchudzaczy.

- orzechy - kilka, raz dziennie – mimo ?e s? kaloryczne (ok. 600 kcal w 100 g), nie warto z nich rezygnowa?. Zawarty w nich tryptofan chroni przed stresem, a wi?c i przed jego zajadaniem.

- chudy nabia? przynajmniej raz dziennie, zw?aszcza na kolacj?. Chudy nabia? syci i przyspiesza przemian? materii. Zawarte w nim bia?ko potrzebne jest do budowy mi??ni.

- jab?ka - co najmniej jedno dziennie, owoce te zawieraj? mnóstwo pektyn. Te niestrawialne w?ókna dzia?aj? na jelita niczym miote?ka.

Superprzek?ski! Raz dziennie!
Chuda przegryzka to doskona?y sposób na oszukanie g?odu.

- sok warzywny przecierowy – zawiera mnóstwo b?onnika, dlatego doskonale "zapycha". Szklanka soku pomidorowego, marchewkowego lub wielowarzywnego dostarcza ok. 50 kcal, soku buraczanego tylko 35 kcal!

- chudy twaróg – to ?ród?o syc?cego bia?ka. 100 g niskot?uszczowego sera ma nie wi?cej ni? 90 kcal.

- marchew – warto mie? zawsze pod r?k?. Chrupanie jej zaspokaja potrzeb? podjadania, ale nie tuczy. 100 g surowej marchewki to zaledwie 27–33 kcal (zale?nie od odmiany).

- gotowany bób – ma 66 kcal w 100 g. Ale po zjedzeniu gar?ci tego przysmaku czujesz si? naprawd? najedzona. Dlaczego? Bo bób dostarcza sporo bia?ka i b?onnika.

S?odkie pokusy
Jeste? na?ogowym po?eraczem s?odyczy? By dieta nie spali?a na panewce... oszukuj ?aknienie. Pomog? ci w tym:
- suszone morele i ?liwki – 100 g dostarcza ok. 280 kcal.
- gorzka czekolada – jedna kostka to 22 kcal.
- arbuz – mo?esz si? nim zajada? do woli, bo 100 g to tylko 15 kcal.
- s?odzik – stosuj go zamiast cukru. S?odzik jest wydajniejszy oraz mniej kaloryczny (200 kcal w 100 g, cukier – 400 kcal).

Pami?taj!
Nawet ma?o restrykcyjne diety wymagaj? pewnych ogranicze?. Je?li chcesz odchudzi? brzuszek, powinna? odstawi?:
- sól – zatrzymuje w organizmie wod? (wa?ysz wi?cej i wygl?dasz jak opuchni?ta)
- fast foody – wi?kszo?? serwowanych tam da? ocieka t?uszczem. Ten za? dostarcza ok. 900 kcal w 100 g
- dania sma?one – s? wysokokaloryczne i powoduj?... wzd?cia.

Co prawda kierowane do kobiet ale to chyba to samo

malinkaa  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2008-10-26, 20:43   

Stachu napisał/a:

po pierwsze mów za siebie -,-

tak, masz racje. Na forum dla nastolatków jest ca?a masa dietetyków.

Stachu napisał/a:

o ?al. Powinna? si? nauczy? umiej?tno?ci czytania ze zrozumieniem. Mi chodzi o diet?, bo z ?wiczeniami nie mam problemów.

Niestety nie ma diety od której chudnie sam brzuch. Wszystko zale?y od Twoich genów.

Zatem, skoro wg BMI masz prawid?ow? wag?, a Twój brzuszek jest troch? za du?y, to pozostaj? Ci tylko ?wiczenia. Brzuszki, wymachy nóg itp.
Zamiast siedzie? przy komputerze zacznij je robi? i za tydzie? powiedz jak by?o.
-.-

karola505  

Stały User

karo

Imię: Karolina

Wysłany: 2008-10-26, 20:54   

najskuteczniejsza jest dieta MŻ :-P tzn mniej ?re? :-P :-P :-P heh zaqwsze dziala no ale fakt wtedy chudniesz cala, nie znam diety tylko na brzuch

L.  

Pogromca postĂłw

ultradoskona?a

Wysłany: 2008-10-26, 21:08   

Stachu napisał/a:

Tak naprawd? to s? takie diety typu "6 kilo w 2 tyg." ale z nazwami potraf jakich nawet bym nie powtórzy?.

Ale ja bra?am pod uwag? aspekt zdrowotny. Dieta w dwa tygodnie to dwa kroki w stron? cmentarza.

Stachu napisał/a:

Dietetyk si? k?ania.

Stachu napisał/a:

Mamy ci pogratulowa?, ?e tyle trenujesz? I radzi?abym si? troch? opanowa?, bo my staramy si? pomóc, a nie zaszkodzi?. Skoro ty nie wiesz, jak? diet? masz sobie wybra?, to jakim cudem my mamy to wiedzie??

A thousand lies have made me colder

laven  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2008-10-26, 21:16   

A ja si? nie dziwi?, ?e ch?op si? zdenerwowa?. Bo g?upie komentarze i jeszcze nieadekwatne potrafi? irytowa?.
Jak zosta?o wspomniane, najlepiej uda? si? do dietetyka.
Ale z?ota zasada 3-5 lekkich posi?ków dziennie. Ograniczy? s?odycze, t?uszcze nasycone, cukry proste. Wszystko w odpowiednich proporcjach. Sporo owoców i warzyw. Nieco pieczywa i produktów m?cznych (ale ostro?nie ze wzgl?du na du?o w?glowodanów). Oleje najlepiej ro?linne. Troch? mi?sa, ale nie nazbyt t?ustego. Polecane ryby. Mo?esz poszuka? jakie? tabele ile jakich sk?adników od?ywczych nale?y spo?ywa?, dla Twojej p?ci i wieku, a potem sobie ?adnie poprzelicza?.
Osobi?cie nie wierz? w ?adne diety "cud". A dietetyk by?by idealny w tym przypadku.
L-karnityna jest dobra, ale tylko kiedy si? ?wiczy. Wi?c mo?esz spróbowa?.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com