Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

Stachu  

User

Do│▒czy│: 23 Pa╝ 2008

Wys│any: 2008-10-26, 12:29   Spos├│b by troche schudn─ů─ç

Witam. Chcia┼ébym troch─Ö schudn─ů─ç, ale nie ┼╝eby by┼é to m├│j wielki problem. Gdy licz─Ö sobie BMI zawsze wychodzi mi prawid┼éowa masa cia┼éa, ale po prostu mam do┼Ť─ç du┼╝y brzuch. Nie czuje si─Ö z tym dobrze i chce si─Ö tego pozby─ç. Znacie mo┼╝e jaki┼Ť zdaj─ůcy egzamin spos├│b by w do┼Ť─ç kr├│tkim czasie (ok. 2 tygodni) schudn─ů─ç o kilka kilo, i ma┼éo tego, nie chcia┼ébym og├│lnie schudn─ů─ç ale pozby─ç sie t┼éuszczu tylko z brzucha. Tylko nie piszcie mi ┼╝e ─çwiczenia, bo du┼╝o ─çwicz─Ö, chodzi mi o diet─Ö. Znacie co┼Ť takiego?

Justencja  

Pogromca post├│w

Imi─Ö: Justyna

Do│▒czy│a: 16 Wrz 2008

Wys│any: 2008-10-26, 12:37   

Stachu napisa│/a:

ale pozbyć sie tłuszczu tylko z brzucha. Tylko nie piszcie mi że ćwiczenia, bo dużo ćwiczę, chodzi mi o dietę

A mo┼╝e wykonujesz nie prawid┼éowe ─çwiczenia najlepiej r├│b takie na mi─Ö┼Ťnie brzucha bo nie wszystkie pomog─ů Ci schudn─ů─ç w┼éa┼Ťnie z tej cz─Ö┼Ťci

http://www.lastfm.pl/user/Justencja

L.  

Pogromca post├│w

ultradoskonała

Do│▒czy│a: 24 Wrz 2008

Wys│any: 2008-10-26, 13:24   

Justencja ma racj─Ö, poza tym, ┼╝adna dieta nie pomo┼╝e ci w dwa tygodnie. I nie ma takiej, kt├│ra podzia┼éa tylko na brzuch, no przykro mi. Spr├│buj skonsultowa─ç rodzaj ─çwicze┼ä jakie wykonujesz, z kim┼Ť, kto si─Ö na tym zna- z trenerem na si┼éowni, nauczycielem w-fu. Na pewno dobrze ci doradz─ů.

A thousand lies have made me colder

Jimmy FoX  

VIP

Imi─Ö: Tomasz

Do│▒czy│: 26 Lip 2008

Sk▒d: Birmingham

Wys│any: 2008-10-26, 13:30   Re: Spos├│b by troche schudn─ů─ç

Stachu napisa│/a:

Tylko nie piszcie mi ┼╝e ─çwiczenia, bo du┼╝o ─çwicz─Ö, chodzi mi o diet─Ö.

Ta, 3 pomki, 5 przysiadów i na tym koniec. Musisz DU¯O ćwiczyć i odżywiać się ZDROWO.

stubarwny  

Pogromca post├│w

Ten zły

Do│▒czy│: 13 Pa╝ 2008

Wys│any: 2008-10-26, 16:19   

l- karnityna i cwiczenia plus odpowiednia dieta (malo weglowodan├│w i tluszcz├│w), powinno pom├│c.

Justencja  

Pogromca post├│w

Wys│any: 2008-10-26, 16:20   

W┼éa┼Ťnie tu nie chodzi o diete tylko o w┼éa┼Ťciw─ů diete + ─çwiczenia

malinkaa  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│a: 24 Pa╝ 2008

Sk▒d: to pytanie ?

Wys│any: 2008-10-26, 17:48   

Kurde, żebym ja miała taki problem;p.
Kole┼╝anka przez ca┼ée wakacje jad┼éa tylko owoce i warzywa. We wrze┼Ťniu wr├│ci┼éa chuda jak patyk;).

Stachu  

User

Wys│any: 2008-10-26, 20:16   

no dobra, ale dalej nie widz─Ö ┼╝adnych konkret├│w. Chodzi mi o konkretn─ů diet─Ö, co je┼Ť─ç, w jakich odst─Öpach czasu i przez ile.

L. napisa│/a:

poza tym, ┼╝adna dieta nie pomo┼╝e ci w dwa tygodnie.

Tak naprawd─Ö to s─ů takie diety typu "6 kilo w 2 tyg." ale z nazwami potraf jakich nawet bym nie powt├│rzy┼é.

Jimmy FoX napisa│/a:

Ta, 3 pomki, 5 przysiad├│w i na tym koniec.

Oo, frajerze znasz mnie ┼╝e stawiasz takie tezy? By─ç mo┼╝e to co napisa┼ée┼Ť to tw├│j ca┼éy repertuar ─çwicze┼ä jakie potrafisz zrobi─ç. No c├│┼╝, je┼╝eli uwa┼╝asz ┼╝e potrafi─Ö tylko zrobi─ç 3 pomki i 5 przysiad├│w, to mog─Ö ci powiedzie─ç ┼╝e w realu by┼Ť si─Ö zdziwi┼é. 5 lat trenuje karate i mi opinia takiego frajerka jak ty ┼╝e nie ─çwicz─Ö ma┼éo robi.

malinkaa  

Pogromca post├│w

Wys│any: 2008-10-26, 20:21   

Stachu napisa│/a:

no dobra, ale dalej nie widz─Ö ┼╝adnych konkret├│w. Chodzi mi o konkretn─ů diet─Ö, co je┼Ť─ç, w jakich odst─Öpach czasu i przez ile.

bardzo mi przykro ale nie jeste┼Ťmy dietetykami -.-

Stachu napisa│/a:

Gdy licz─Ö sobie BMI zawsze wychodzi mi prawid┼éowa masa cia┼éa, ale po prostu mam do┼Ť─ç du┼╝y brzuch. Nie czuje si─Ö z tym dobrze i chce si─Ö tego pozby─ç.

to ku**a r├│b brzuszki. Co za problem? robisz wielkie halo z niczego.

Stachu  

User

Wys│any: 2008-10-26, 20:28   

Eliara. napisa│/a:

bardzo mi przykro ale nie jeste┼Ťmy dietetykami -.-

po pierwsze m├│w za siebie -,-
po drugie skoro nie chcesz pisa─ç do tematu to co tu robisz? nikt ci nie ka┼╝e si─Ö tu wypowiada─ç jak masz w─ůtpliwo┼Ťci -,-

Cytat:

to ku**a r├│b brzuszki. Co za problem? robisz wielkie halo z niczego.

o ┼╝al. Powinna┼Ť si─Ö nauczy─ç umiej─Ötno┼Ťci czytania ze zrozumieniem. Mi chodzi o diet─Ö, bo z ─çwiczeniami nie mam problem├│w.

Justencja  

Pogromca post├│w

Wys│any: 2008-10-26, 20:33   

Stachu napisa│/a:

Oo, frajerze znasz mnie ┼╝e stawiasz takie tezy? By─ç mo┼╝e to co napisa┼ée┼Ť to tw├│j ca┼éy repertuar ─çwicze┼ä jakie potrafisz zrobi─ç. No c├│┼╝, je┼╝eli uwa┼╝asz ┼╝e potrafi─Ö tylko zrobi─ç 3 pomki i 5 przysiad├│w, to mog─Ö ci powiedzie─ç ┼╝e w realu by┼Ť si─Ö zdziwi┼é. 5 lat trenuje karate i mi opinia takiego frajerka jak ty ┼╝e nie ─çwicz─Ö ma┼éo robi.

He he spokojnie, On Ci─Ö nawet nie obrazi┼é, wida─ç jeste┼Ť r├│wnie┼╝ nerwowy...

Stachu napisa│/a:

Przykro mi, ale skoro chcesz takich konkretow to udaj si─Ö do specjalisty, co my pro┼Ťci nastolatkowie mo┼╝emy o tym wiedzie─ç! Jak na moim do┼Ťwiadczeniu

Eliara. napisa│/a:

to ku**a r├│b brzuszki

W┼éa┼Ťnie...
Wida─ç jak patrzy┼éam w google jest du┼╝o tego typu for wi─Öc co za problem bo raczej zarejestrowa┼ée┼Ť sie tutaj tylko po ten temat
http://www.google.pl/sear...aj+w+Google&lr=

Po prostu google i tyle

A diety no to mo┼╝e to

Cytat:

Aby przyspieszy─ç przemian─Ö materii i szybciej spala─ç t┼éuszcz, jedz cz─Ö┼Ťciej. To najwa┼╝niejsza zasada, kt├│r─ů powinna┼Ť zapami─Öta─ç. Je┼Ťli zjesz 3 normalne posi┼éki i 3 niewielkie przek─ůski dziennie, b─Ödziesz mia┼éa prawid┼éow─ů r├│wnowag─Ö energetyczn─ů. Dzi─Öki temu szybciej schudniesz, spalisz t┼éuszcz (zw┼éaszcza ten w okolicach brzucha) i zyskasz wi─Öcej tkanki mi─Ö┼Ťniowej. Ta teoria ma poparcie nie tylko naukowe, ale i praktyczne. Jedz─ůc cz─Ö┼Ťciej, nie dopuszczasz do napad├│w g┼éodu, kt├│re niemal zawsze ko┼äcz─ů si─Ö przejedzeniem.

Cytat:

Co i kiedy je┼Ť─ç?

- p┼éatki owsiane + siemie lniane dodawaj do zup, sa┼éatek i muesli. Siemi─Ö i p┼éatki to kopalnia b┼éonnika. Ten za┼Ť zapobiega zaparciom i syci.

- cukinia i sa┼éata na przek─ůsk─Ö i do da┼ä g┼é├│wnych. Warzywa te dostarczaj─ů zaledwie 15 kcal w 100 g. Nale┼╝─ů wi─Öc do czo┼é├│wki odchudzaczy.

- orzechy - kilka, raz dziennie – mimo ┼╝e s─ů kaloryczne (ok. 600 kcal w 100 g), nie warto z nich rezygnowa─ç. Zawarty w nich tryptofan chroni przed stresem, a wi─Öc i przed jego zajadaniem.

- chudy nabia┼é przynajmniej raz dziennie, zw┼éaszcza na kolacj─Ö. Chudy nabia┼é syci i przyspiesza przemian─Ö materii. Zawarte w nim bia┼éko potrzebne jest do budowy mi─Ö┼Ťni.

- jab┼éka - co najmniej jedno dziennie, owoce te zawieraj─ů mn├│stwo pektyn. Te niestrawialne w┼é├│kna dzia┼éaj─ů na jelita niczym miote┼éka.

Superprzek─ůski! Raz dziennie!
Chuda przegryzka to doskonały sposób na oszukanie głodu.

- sok warzywny przecierowy – zawiera mn├│stwo b┼éonnika, dlatego doskonale "zapycha". Szklanka soku pomidorowego, marchewkowego lub wielowarzywnego dostarcza ok. 50 kcal, soku buraczanego tylko 35 kcal!

- chudy twar├│g – to ┼║r├│d┼éo syc─ůcego bia┼éka. 100 g niskot┼éuszczowego sera ma nie wi─Öcej ni┼╝ 90 kcal.

- marchew – warto mie─ç zawsze pod r─Ök─ů. Chrupanie jej zaspokaja potrzeb─Ö podjadania, ale nie tuczy. 100 g surowej marchewki to zaledwie 27–33 kcal (zale┼╝nie od odmiany).

- gotowany b├│b – ma 66 kcal w 100 g. Ale po zjedzeniu gar┼Ťci tego przysmaku czujesz si─Ö naprawd─Ö najedzona. Dlaczego? Bo b├│b dostarcza sporo bia┼éka i b┼éonnika.

Słodkie pokusy
Jeste┼Ť na┼éogowym po┼╝eraczem s┼éodyczy? By dieta nie spali┼éa na panewce... oszukuj ┼éaknienie. Pomog─ů ci w tym:
- suszone morele i ┼Ťliwki – 100 g dostarcza ok. 280 kcal.
- gorzka czekolada – jedna kostka to 22 kcal.
- arbuz – mo┼╝esz si─Ö nim zajada─ç do woli, bo 100 g to tylko 15 kcal.
- s┼éodzik – stosuj go zamiast cukru. S┼éodzik jest wydajniejszy oraz mniej kaloryczny (200 kcal w 100 g, cukier – 400 kcal).

Pami─Ötaj!
Nawet ma┼éo restrykcyjne diety wymagaj─ů pewnych ogranicze┼ä. Je┼Ťli chcesz odchudzi─ç brzuszek, powinna┼Ť odstawi─ç:
- s├│l – zatrzymuje w organizmie wod─Ö (wa┼╝ysz wi─Öcej i wygl─ůdasz jak opuchni─Öta)
- fast foody – wi─Ökszo┼Ť─ç serwowanych tam da┼ä ocieka t┼éuszczem. Ten za┼Ť dostarcza ok. 900 kcal w 100 g
- dania sma┼╝one – s─ů wysokokaloryczne i powoduj─ů... wzd─Öcia.

Co prawda kierowane do kobiet ale to chyba to samo

malinkaa  

Pogromca post├│w

Wys│any: 2008-10-26, 20:43   

Stachu napisa│/a:

po pierwsze m├│w za siebie -,-

tak, masz racje. Na forum dla nastolatków jest cała masa dietetyków.

Stachu napisa│/a:

o ┼╝al. Powinna┼Ť si─Ö nauczy─ç umiej─Ötno┼Ťci czytania ze zrozumieniem. Mi chodzi o diet─Ö, bo z ─çwiczeniami nie mam problem├│w.

Niestety nie ma diety od kt├│rej chudnie sam brzuch. Wszystko zale┼╝y od Twoich gen├│w.

Zatem, skoro wg BMI masz prawid┼éow─ů wag─Ö, a Tw├│j brzuszek jest troch─Ö za du┼╝y, to pozostaj─ů Ci tylko ─çwiczenia. Brzuszki, wymachy n├│g itp.
Zamiast siedzieć przy komputerze zacznij je robić i za tydzień powiedz jak było.
-.-

karola505  

Stały User

karo

Imi─Ö: Karolina

Do│▒czy│a: 21 Maj 2008

Sk▒d: Stalowa Wola

Wys│any: 2008-10-26, 20:54   

najskuteczniejsza jest dieta M¯ :-P tzn mniej żreć :-P :-P :-P heh zaqwsze dziala no ale fakt wtedy chudniesz cala, nie znam diety tylko na brzuch

L.  

Pogromca post├│w

ultradoskonała

Do│▒czy│a: 24 Wrz 2008

Wys│any: 2008-10-26, 21:08   

Stachu napisa│/a:

Tak naprawd─Ö to s─ů takie diety typu "6 kilo w 2 tyg." ale z nazwami potraf jakich nawet bym nie powt├│rzy┼é.

Ale ja brałam pod uwagę aspekt zdrowotny. Dieta w dwa tygodnie to dwa kroki w stronę cmentarza.

Stachu napisa│/a:

Dietetyk się kłania.

Stachu napisa│/a:

Mamy ci pogratulowa─ç, ┼╝e tyle trenujesz? I radzi┼éabym si─Ö troch─Ö opanowa─ç, bo my staramy si─Ö pom├│c, a nie zaszkodzi─ç. Skoro ty nie wiesz, jak─ů diet─Ö masz sobie wybra─ç, to jakim cudem my mamy to wiedzie─ç?

A thousand lies have made me colder

laven  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│a: 26 Lip 2008

Wys│any: 2008-10-26, 21:16   

A ja si─Ö nie dziwi─Ö, ┼╝e ch┼éop si─Ö zdenerwowa┼é. Bo g┼éupie komentarze i jeszcze nieadekwatne potrafi─ů irytowa─ç.
Jak zostało wspomniane, najlepiej udać się do dietetyka.
Ale z┼éota zasada 3-5 lekkich posi┼ék├│w dziennie. Ograniczy─ç s┼éodycze, t┼éuszcze nasycone, cukry proste. Wszystko w odpowiednich proporcjach. Sporo owoc├│w i warzyw. Nieco pieczywa i produkt├│w m─ůcznych (ale ostro┼╝nie ze wzgl─Ödu na du┼╝o w─Öglowodan├│w). Oleje najlepiej ro┼Ťlinne. Troch─Ö mi─Ösa, ale nie nazbyt t┼éustego. Polecane ryby. Mo┼╝esz poszuka─ç jakie┼Ť tabele ile jakich sk┼éadnik├│w od┼╝ywczych nale┼╝y spo┼╝ywa─ç, dla Twojej p┼éci i wieku, a potem sobie ┼éadnie poprzelicza─ç.
Osobi┼Ťcie nie wierz─Ö w ┼╝adne diety "cud". A dietetyk by┼éby idealny w tym przypadku.
L-karnityna jest dobra, ale tylko kiedy si─Ö ─çwiczy. Wi─Öc mo┼╝esz spr├│bowa─ç.

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com