Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

PaUliNAaA3112  

Wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lip 2009

Sk±d: Z Polski;]

   

Wys³any: 2010-08-12, 19:00   

moze skojarzeniami? mi zawsze pomaga ;]
zobacz na nauka.pl
_________________
No Men-no Sex,No Sex-No Children,No School-No Problem ;p
 

werciunia10797  

User


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 21 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-08-21, 11:34   

ja sobie piszę wielkimi kolorowymi literami słówka i przyklejam po całym pokoju, wtedy nie mam możliwości żeby na nie nie patrzeć i się tak uczę
albo nagrywam na dyktafonie słówka i przed snem słucham ;)
zresztą można też próbować sobie kojarzyć słówka z czymś, wtedy jest łatwiej je zapamiętać
 

milus94  

Wymiatacz

buntowniczka ;**


ImiÄ™: Milena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-08-22, 18:39   

Ja najlepiej uczę się języka jadąc do danego kraju i rozmawiając dużo z tymi ludźmi
 

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-09-20, 12:42   

To jest ideał, ale niestety nie każdy ma możliwość takiego wyjazdu ;/ niby jest skype, czy inne komunikatory i można zawsze z kimś z zagranicy się poznać w celu podszkolenia języka, ale, żeby sobie pogadać, to już trzeba co nieco umieć. A drugi minus jest taki, że w ten sposób zazwyczaj spotyka się młodych ludzi i mogą posługiwać się jakimś slangiem, którego za nic na świecie nie zrozumiesz :/ Szkoła językowa jest chyba więc najlepszym wyborem.
 

Siatkarz  

Stały User

Siatkówka Ruulez !



Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2009

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2010-09-21, 22:17   

Ja patrze,czytam i już umiem.Obojętnie czy to angielski czy niemiecki. :)

słowka czytam a gramatyke sobie powtarzam aż do bulu jeśli cos nie wchodzi :)
_________________
Przyjaciół się nie wybiera, przyjaciół się ma.
 

perlik

User


Do³±czy³: 22 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-22, 00:34   

Powstał taki portal, świat słów - gdzie znajdziecie ich całe mnóstwo. Jest zdecydowanie najlepszy, bo codziennie widzę, że pojawia się tam coś nowego.
Zobaczcie -----> worldofwords.com.pl

znajdziesz tam:
- siedem różnych języków
- dziesiątki tematów
- kilka tysięcy słów
- program partnerski (przeczytaj!)
- słówka innych użytkowników, z których również możesz korzystać
- fajną grafikę, miłą atmosferę i przede wszystkim skuteczny trening Twojej pamięci!
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-09-22, 10:04   Re:

Ja języka angielskiego nauczyłem się grając w przeróżne gry gdzie angielski jest wymagany by cokolwiek zrozumieć (np. World of Warcraft). I znam go bardzo dobrze.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

miksik  

Stały User



ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 31

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-26, 01:52   

Jak dla mnie abym się nauczył języka obcego muszę go najpierw lubić. Później oczywiście zapał :) Niemieckiego pewnie nie lubię przez historię...
 

snopowiÄ…zaÅ‚ka  

Stały User



ImiÄ™: Dominika

Wiek: 34

Do³±czy³a: 22 Cze 2010

Sk±d: ¦l±sk.

   

Wys³any: 2010-09-26, 10:31   

Cytat:

Niemieckiego pewnie nie lubiÄ™ przez historiÄ™...



Drażni mnie takie podejście tak samo jak "nienawidzę rosyjskiego przez komunę" wygłaszane przez ludzi, którzy nawet nie stali koło komuny. Wyjątkowo płytki sposób myślenia.
_________________
i'm only happy when it rains.
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-09-26, 17:39   

Angielski - wkuwanie na bieżąco słówek, oglądanie filmów z napisami i inne takie.
Niemiecki dla mnie jest obecnie tak prosty, że w ogóle nad nim nie siedzę, a na lekcję umiem. I też drażni mnie gadanie społeczeństwa, jakie to Niemcy są złe, bo kiedyś to i tamto.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-09-28, 12:24   

Ja po prostu do niemieckiego nie mam zapału i nigdy nie miałem, co innego do angielskiego - tego języka uczyłem się zawsze z przyjemnością :-) A rosyjski kiedyś miałem i nawet lubiłem i też łatwo mi przychodziła nauka :-) choć pisownia łatwa nie była.
 

koralikowa

User


Do³±czy³: 24 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-02-24, 14:02   

ja chodzę na zajęcia do szkoły językowej (axon) a dodatkowo staram się oglądać filmy z napisami po angielsku i uczyć się słówek z artykułów.
 

Asenara  

User

Ciągle ¦piąca.



ImiÄ™: Sandra

Wiek: 27

Do³±czy³a: 09 Lut 2011

Sk±d: Kraina Snów

   

Wys³any: 2011-02-24, 15:45   

Mi niemiecki kojarzy się z jakoś chorobą gardła, a nie z historią. Za nic nie mogę się nauczyć tego języka, a siedzę przy nim większość czasu. Z angielskim nie mam problemów, bo większość filmów i piosenek które lubię są anglojęzyczne. Myślę, że właśnie przez słuchanie można sobie utrwalić język. Czasem, jak już nie mogę wytrzymać z niemieckim, nagrywam sobie słówka albo cały tekst na telefon i słucham kilka razy. Daje ok. 70% szans na lepszą ocenę ;)
_________________
<3
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-02-25, 20:36   

Dla mnie nauka niemieckiego jest przyjemnoscią która mnie rozpręża, poza tym jestem tak zmobilizowany tym ze zamierzam pojsc na germanistyke iż nikt mnie nie musi motywować do nauka tego języka. Jeśli chodzi o angielski to nauka tego jezyka jest dla mnie przykrym obowiązkiem i nie przykładam do niego większej wagi.
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

JacekLus

User


Do³±czy³: 23 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-23, 12:39   

To prawda, że wyjazd za granicę to najlepszy sposób na szybkie przyswojenie sobie języka (bez względu na to jaki).. No, chyba że ma się na co dzień do czynienia z jakimś native speakerem. Jeśli ktoś narzeka na niemożność wyjazdu albo brak czasu to zawsze jeszcze może skorzystać z interaktywnych szkól tj. LingoLab.pl albo po prostu zapisać się na tradycyjny kurs
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com