Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

wygibas  

User

wygibas


ImiÄ™: Kaja

Wiek: 41

Do³±czy³a: 01 Wrz 2011

Sk±d: Konin

   

Wys³any: 2011-09-03, 15:07   

Najlepsza jest właśnie kąpiel słowna, czyli stały kontakt z jezykiem, gdzie po prostu trzeba bedzie szybko sie uczyć, przyswając nowe słówka i szybko myśleć. Ja dopiero po kilku latach w Niemczech mogę powiedzieć, że znam niemiecki biegle, bo wcześniej niby po studiach, ale nie znałam podstawowych słówek użytku codziennego. Grunt to ciągle myśleć w obcym jezyku, a to najlepiej wychodzi ciężką pracą w obcym kraju.
_________________
tłumacz niemiecki
 

Elalex  

User

Failer xD


ImiÄ™: Przemek

Do³±czy³: 02 Maj 2011

Sk±d: Ostr ¦w

   

Wys³any: 2011-09-04, 20:40   

Hmm...nie przechwalając się...mam 17 lat i po angielsku mówię bardzo dobrze :-) Nigdy nie byłem za granicą...w szkole totalnie to olewałem , Moja znajomość anglika drastycznie skoczyła do góry po tym jak zaczołem grać w różne globalne gry gdzie bez jezyka ani rusz...i słuchając zagranicznego rapu...2pac,Eminem...Jest tak że słucham nuty to z czystej ciekawości oglądam z napisami...naprawde słówka dobrze się przyswaja :)
 

Mirage  

Hiper wymiatacz

VIP



Do³±czy³: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-09-04, 21:04   

Elalex, a po jakim czasie udało ci się opanować dość słówek, by władać biegle angielskim?
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-09-05, 17:59   

Cytat:

różne globalne gry (...) zagranicznego rapu



To na pewno jeden z fajnych pomysłów na przyswajanie sobie mowy potocznej, ale dobrze byś zrobił, gdybyś dodatkowo zaczął czytać książki w języku angielskim (np. oryginalnego Kinga itd.), artykuły popularnonaukowe, wiadomo do czego zmierzam, co innego biegle opanować "komunikację codzienną" a co innego "język".
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

vero  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 07 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-07, 16:34   

trzeba sobie zrobic fiszki i miec je caly czas przy sobie. kilka razy dziennie do nich zajrzec. to jest dobry sposob na nauke nowych slowek :)
 

Girtz  

Pogromca postów

M.



Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wys³any: 2011-09-07, 20:40   

Oglądanie filmów bez lektora.
_________________
___________________________
 

kulka  

User



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Wrz 2010

Sk±d: Piastów

   

Wys³any: 2011-09-21, 19:24   

filmy bez lektora czy napisów, książki w oryginale, karteczki z zapisanymi słówkami lub czasami. kurs angielskiego w speak up też mi bardzo pomógł, szczególnie w konwersacjach :)
 

pat1111  

User

pat1111



ImiÄ™: patryk

Do³±czy³: 12 Kwi 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-04-16, 12:07   

Ja polecam:
1. Filmy / seriale bez lektora.
2. NaukÄ™ w domu sposobami tradycyjnymi albo programami w sieci, sÄ… naprawdÄ™ dobre!
_________________
pat1111 !
 

Kosiec  

User


Wiek: 37

Do³±czy³: 17 Kwi 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-04-17, 13:41   

Jeżeli chodzi, o naukę języka to moim skormnym zdaniem najskuteczniejsza formą nauki są kursy językowe za granicą. Oczywiście przedtem należy odbyć kurs w kraju, ale tak czy siak wyjazd za granicę i nauka bez styczniości z językiem ojczystym to moim zdniem najlepsza forma nauki. Rok temu, odbyłem kurs językowy w Londynie, po 3 tyg zauważyłem spory postęp w moim angielskim. Wyjazd na którym byłem organizowała firma. Jeżeli macie możliwość to jedźcie, naprawdę warto :)
 

pat1111  

User

pat1111



ImiÄ™: patryk

Do³±czy³: 12 Kwi 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-04-24, 13:21   

wgl uwazam, ze spoko jest high five , dzieki niemu niezle wyciagnalem sie z anglika ;)
_________________
pat1111 !
 

Kleo57

User


Do³±czy³: 12 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-12, 11:40   

ja jestem w liceum w Szkole Europejskiej w £odzi, zajęcia są prowadzone dwujęzycznie. Nie ma lepszej metody na opanowanie języka, po roku mówię lepiej o 100%
 

katja_de

User


Do³±czy³: 03 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-09-03, 19:27   

Jest cała masa sposobów na skuteczną i ciekawą naukę języków obcych. Bezapelacyjnie najefektywniejsza jest nauka języka w praktyce- w kraju, w którym się go używa. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, należy jak najwięcej "osłuchiwać" się z językiem, czytać w tym języku, no i oczywiście rozmawiać. |W większych miastach studenci mają różne możliwości wspólnej pomocy językowej sobie nawzajem. Znajdujemy kogoś np. z filologii angielskiej i proponujemy mu konwersacje z j. niemieckiego w zamian za angielski.
Ponadto, jeżeli ktoś naprawdę chce podszkolić język, warto pomyśleć o szkole językowej z native speakerem albo- co nawet jest lepsze- korepetycjach indywidualnych. Jest to być może metoda droższa, ale z pewnością bardzo skuteczna, ponieważ korepetytor cały czas z lekcji poświęca tylko 1 uczniowi, koncentruje się na jego brakach i wie na co położyć nacisk na następnych zajęciach.
Można też uczyć się indywidualnie, jednak to wymaga od nas ogromnego samozaparcia i niesie za sobą ryzyko kontynuowania pewnych raz popełnionych błędów, np. gramatycznych lub w wymowie.
_________________
Niemiecki online
 

cze-ko-la-daa

User


Do³±czy³: 03 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-11-03, 19:47   Skuteczna metoda na naukÄ™ jÄ™zyków obcych

Wg. mnie najlepszym sposobem na naukę języka jest wyjazd do kraju, którego języka chcesz się nauczyć. Sama byłam 4 miesiące w USA z organizacji CCUSA i jestem bardzo zadowolona. Koszt wyjazdu zwrócił mi się, a to, co tam przeżyłam i zobaczyłam na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Jak ktoś chciałby jechać an taki wyjazd to polecam dziewczynę, która mnie wysłała do Stanów, piszcie do niej maila, ona zawsze odpisuje na każde pytania annak@ccusa.com.pl aha tylko wtedy musicie mieć status studenta
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-11-04, 21:14   

A ja wam mówię uczcie się chińskiego i islamskiego.
ta zaraza już wlewa się do Europy.
_________________
You know who i am
 

martin19  

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 09 Sty 2010

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2012-11-04, 22:48   

Jakie polecacie książki do nauki angielskiego słownictwa? ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com