Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

corpse96

User


Doczy: 05 Gru 2012

   

Wysany: 2012-12-05, 19:29   

Chodziłam na takie zajęcia "Szybkiej nauki" słówka angielskie musieliśmy sobie z czymś skojarzyć i ułożyć sobie jakąś historyjkę no i o dziwo to działało ;)
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2012-12-05, 20:59   

Aktualnie uczę się francuskiego przez internet.
Dostałam (za darmo), taki kurs na rok. On chyba kosztuje jakieś 300 zł.
Tam mam lekcje, słówka, dyktanda, nauczyciel mi to sprawdza. Tak więc fajnie. Wchodzę, kiedy mam czas.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Khair Udin  

Hiper wymiatacz

Umm Mashakeel



Imię: Daria

Wiek: 29

Doczya: 21 Lis 2012

Skd: Sosnowiec

   

Wysany: 2012-12-06, 07:00   

Uczę się wielu języków i dla mnie najlepsza metoda na nauke słówek to wkuwanie na pamięć, powtarzanie ich cały czas oraz uczenie się ich za pomocą skojarzeń.
_________________
Szare niebo pełne ludzkich dusz. Chyba chciałabym być tam już...



 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Doczya: 05 Maj 2009

Skd: Berlin.

   

Wysany: 2012-12-06, 16:14   

Najlepiej uczyć się rozpisując sobie zdania z nowymi słówkami. Najszybciej wchodzi i później nie problem skojarzyć. :)
_________________
meow
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Doczya: 29 Gru 2011

   

Wysany: 2012-12-06, 16:18   

Albo po prostu zacząć się tego uczyć chętnie, a nie tylko z przymusu. A sposoby? Cóż.. kiedyś z angielskiego, wszędzie gdzie się dało przyczepiałam takie samoprzylepne kolorowe karteczki z słówkami czy regułkami. I na przykład przed snem u góry na szafce czy z boku na ścianie, miałam do przypomnienia jakieś słówko w innym języku. ;)
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Doczy: 28 Lut 2012

   

Wysany: 2012-12-06, 19:20   

Każdy ma inne sposoby, mi tam się nie chce bawić z jakimiś karteczkami, kolorkami i tak dalej. Na kartce napiszę słówka w rządku, drukuję (chyba że wcześniej jakieś materiały na lekcji dostałem ew. w zeszycie coś było), zasłaniam czymś słówka po angielskim i dawaj, w zależności od ilości słówek, ale z godzinke i potrafię zdecydowaną większość. Na drugi dzień znowu wiele zapominam, przypomnę sobie i na trzeci dzień pamiętam prawie wszystkie, więc nauka z dnia na dzień odpada.
 

Lvcas  

Mega wymiatacz

Prawa ręka admina!



Imię: Łukasz

Doczy: 13 Pa 2007

Skd: Ty jesteś?

   

Wysany: 2012-12-07, 01:10   

Najlepiej wyjechać do pracy zagranicę i rozmawiać z ludźmi. Poprzez praktykę najlepiej się uczy.
________________________
http://zwalcz-cellulit.pl/tygodniowa-dieta-na-cellulit.html
 

lexie  

Hiper wymiatacz



Imię: Ola

Wiek: 31

Doczya: 28 Sty 2012

   

Wysany: 2012-12-08, 20:00   

Wiadomo, że najlepiej uczy się języka za granicą, ale przed wyjazdem dobrze jest sobie przyswoić co nie co (zresztą nie tylko przed wyjazdem). Dobrą opcją są filmy np. po angielsku z angielskimi napisami (jak już umiesz lepiej język, to możesz i bez napisów oglądać). Tak jak ktoś wyżej napisał - przede wszystkim trzeba się uczyć z przyjemnością, a nie z przymusu. Wtedy dużo szybciej wchodzi do głowy.
 

Seekir

User


Doczy: 14 Gru 2012

   

Wysany: 2012-12-14, 13:26   

Dla samouków ja osobiście polecam program "Supermemo". Uczyłem się z niego sam języka francuskiego i program okazał się super! Przerobiłem co prawda tylko kilka lekcji z poziomu podstawowego, ale sporo pamiętam. Są tam czytanki, słówka, świetnie opisana gramatyka, ćwiczenia... a co najważniejsze to program jest tak zrobiony, że przez taki bardzo inteligentny system powtórek, przygotowuje nam różne rzeczy, które jeszcze musimy poćwiczyć. Naprawdę super, polecam. Nie jest drogi i wchodzą coraz to nowe języki do nauki :)
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com