Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Martusiaaa110  

Wymiatacz

Unique of course.!



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-05, 23:46   Sposoby na naukÄ™ jÄ™zyków obcych

Macie jakieś skuteczne, sprawdzone sposoby na naukę języków obcych.?
(oraz mobilizacjÄ™ do tej nauki)
bo wkuwanie słówek na siłe... wiadomo jest nudne i w krótkim czasie tracimy to samozaparcie do którego nas coś/ktoś zmobilizował.
ja np. mam tak, że baaardzo chciałabym mówić biegle po angielsku, ale jak pomyślę jakie mam braki to mnie to osłabia :(
_________________
`Kochaj mnie mocniej niż kiedykolwiek...`
 

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-07-05, 23:59   

Czytaj ksiazki w tym jezyku, tlumacz sobie piosenki i ciekawe artykuly, czytaj wiadomosci, sluchaj angielskiej telewizji czy radia, ogladaj filmy bez napisow (albo najpierw z napisami, drugi raz bez). Staraj sie jak nawietej czasu poswiecac na kontakt z jezykiem w sposob, ktory Cie relaksuje i ktory Cie interesuje a nie na zasadzie zakuwania. Ale oczywiscie od czasu do czasu warto siegnac po jakas ksiazke i porobic pare cwiczen. Poza tym- jak masz okazje, to koniecznie wyjezdz za granice.
_________________
"Her heart is on her sleeve and it is looking right through me
You gently vicious slowly never felt so naked
Sex not love, I taste it in your make up
Sex not love, I taste in your lips"
 

nuneczek10  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Tomek

Wiek: 30

Do³±czy³: 23 Lut 2010

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2010-07-06, 02:14   

Martusiaaa110 napisa³/a:

a np. mam tak, że baaardzo chciałabym mówić biegle po angielsku, ale jak pomyślę jakie mam braki to mnie to osłabia


ja również, niby w technikum wyciągam na 4 bez żadnych problemów, ale wiem, że mam zaległości nawet z podstawówki..
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-07-06, 03:47   

Po prostu miej dużą styczność z językiem którego się uczysz.

praDa napisa³/a:

Czytaj ksiazki w tym jezyku, tlumacz sobie piosenki i ciekawe artykuly, czytaj wiadomosci, sluchaj angielskiej telewizji czy radia, ogladaj filmy bez napisow (albo najpierw z napisami, drugi raz bez).


Dokładnie i nie martw się, że nie będziesz rozumieć co drugiego zdania. Z biegiem czasu zobaczysz efekty. Tylko niech taka nauka ma charakter relaksacyjny.
Jeden pan z pracy mojego taty opowiadał, że jego teściowa nauczyła się angielskiego z telewizji;) A to wszystko dlatego, że kraj w którym mieszka nie stać na lektora do filmów, więc są tylko z napisami;p
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

mru  

Wymiatacz

o wesołym wydechu.



ImiÄ™: srola

Do³±czy³a: 13 Kwi 2009

Sk±d: Sce

   

Wys³any: 2010-07-06, 10:27   

doskonale Cie rozumiem ;p jakieś trzy lata temu bylam w podobnej sytuacji, ale zdecydowałam się na naukę techniką Callana


jest to szkoła języka angielskiego, która na cale szczęście nie męczy jakimiś ocenami, ćwiczeniami z gramatyki itp. polega ona na tym, ze zadają Ci pytania i musisz powtórzyć to, co Ci zadali i odpowiedzieć. No w każdym bądź razie głównie chodzi o rozmowę :D A dzięki temu wchodzi gramatyka i słówka bez dłuższej nauki :) Naprawdę skuteczna i przyjemna :) Więcej dowiesz się na stronie.. :
http://www.topenglish.com.pl/


Czy zabrzmiałam jak reklama ? :-D
_________________
Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.
T.Pratchett
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-07-06, 11:33   

praDa napisa³/a:

Czytaj ksiazki w tym jezyku, tlumacz sobie piosenki i ciekawe artykuly, czytaj wiadomosci, sluchaj angielskiej telewizji czy radia, ogladaj filmy bez napisow



Ja sobie włączam na tvp polonia M jak miłość z napisami angielskimi i całkowicie zeruje głos i sprawdzam się ile rozumiem z tekstu czytanego.

Martusiaaa110 napisa³/a:

bo wkuwanie słówek na siłe...



Wiesz to może być też zabawa a nie mozolna praca,staraj się coś wymyślić ja zawsze coś takiego robię.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-07-06, 14:38   

Czytaj książki/artykuły/strony www w obcym języku
Ustaw sobie telefon na język obcy
Tłumacz obcojęzyczne piosenki/krótkie filmiki
Oglądaj znane Ci filmy w obcym języku (skoro to angielski, nie powinno być problemu - np. taki Shrek w oryginale, o wiele łatwiej załapiesz skoro już znasz coś w języku ojczystym)
Obklej pokój karteczkami, gdzie np. na na biurku będzie karteczka z napisem "Schreibtisch" (po angielsku chyba jakiś desk ;p ja tam niemiecki preferuję).

No i słówka. Nie ma na nie rady. Możesz wypisywać ciekawe nowe słówka ze słownika lub artykułów, książek obcojęzycznych. Nie chodzi o to, aby uczyć się ich wszystkich, wybierz kilka.
Kup sobie dobrą książę do ćwiczenia gramatyki.

Ale i tak bez systematyczności daleko się nie zajedzie :( ale ja w Ciebie wierzę :)!
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-07-06, 14:56   

Fiszki do zapamiętywania słówek, schematy do zapamiętywania budowy gramatycznej. Oprócz tego sprawdzaj się czytając różne teksty w obcym języku.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Pinkish  

Stały User

Różowa Pantera



Imię: Małgorzata

Wiek: 28

Do³±czy³a: 13 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-07-06, 14:56   

Często robię tak, że sprawdzam tłumaczenia piosenek z angielskiego na polski i jakoś te słowa zachodzą mi w pamięć. Albo... Albo próbuję tłumaczyć sobie blogi, jakieś tam translatorowe przygody z zadaniami domowymi z języka angielskiego też były. ¦ciągi też trochę pomagają. ;P
_________________
`Przedstawione, co piękne, zakończone, co straszne.
...Nie wszystko, co piękne, jest nasze...`
 

Martusiaaa110  

Wymiatacz

Unique of course.!



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-06, 17:38   

praDa napisa³/a:

jak masz okazje, to koniecznie wyjezdz za granice.


Właśnie, bardzo bym chciała, jednak nie mam takiej możliwości. Poza tym myślę, że to chyba najlepszy 'bezbolesny' sposób na naukę języka.

mru napisa³/a:

Czy zabrzmiałam jak reklama ? :-D


trochÄ™ tak :]

[ Dodano: 2010-07-06, 17:43 ]
Czytałam na jakiejś stronie, że znajomość 1000 najczęściej używanych słów w języku angielskim sprawia, że rozumiemy aż 80% wypowiedzi/tekstu w tym języku. Co o tym sądzicie?
http://www.bckelk.ukfsn.org/words/uk1000n.html
_________________
`Kochaj mnie mocniej niż kiedykolwiek...`
 

Barbara77  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 02 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-07-06, 17:56   

Powiem jako ekspert-amator :-D czyli czlowiek, ktory w ciagu krotkiego czasu sam opanowal 2 jezyki, oprocz dwoch nauczanych w szkole. Tylko od razu zaznaczam, ze ta metoda moze nie bedzie odpowiednia dla wszystkich. No wiec tak. Na poczatek ucze sie jakichs 200 slow. Potem biore prosta, ale interesujaca ksiazke. I czytam, nie martwiac sie, ze rozumiem jakas jedna czwarta. Potem czytam ponownie i zaznaczam slowa do przetlumaczenia. Tlumacze te slowa (pisze olowkiem w ksiazce) i czytam jescze raz. Chodzi tu o to, zeby slowa byly w kontekscie, bo inaczej to w ogole nie jest nauka. Podkreslam zwroty. Jednoczesnie trzeba sluchac, mozna piosenek, mozna radia, ogladac filmy itp. Ogromne mozliwosci daje inet.
Zalezy tez, jaki jezyk, bo jak zupelnie niepodobny do polskiego, to gorzej. Aha, na samym-samym poczatku zaznajamiam sie z gramatyka, ale bez przesady :-D , zwlaszcza z tworzeniem czasow; we francuskim bym bez tego pewnie nie ruszyla.
Jest oczywiscie super, jak mozna z kims pogadac.
I od razu probujcie sie wypowiadac i cos napisac, formulowac proste zdania na podtawie juz poznanych schematow.
Jesli sie nie ma mozliwosci wyjazdu za granice, to mozna stworzyc sobie "nibyzagranice" w domu, np ja tu mam browser ustawiony w jesyku, ktorego aktualnie sie ucze, robie sobie w tym jezyku notatki itp.

[ Dodano: 2010-07-06, 17:59 ]

Martusiaaa110 napisa³/a:

Czytałam na jakiejś stronie, że znajomość 1000 najczęściej używanych słów w języku angielskim sprawia, że rozumiemy aż 80% wypowiedzi/tekstu w tym języku. Co o tym sądzicie?


Jesli to jest tekst jezyka poptocznego, to na pewno. Z pewnoscia mozna juz przeczytac dziennik, ale na pewno nie ambitniejszy tygodnik.
 

Ostatnio zmieniony przez Barbara77 2010-07-06, 18:02, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

mandzaro

Wymiatacz


Do³±czy³: 23 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-07-06, 18:00   

Polecam od malenkosci ogladac Cartoon Network w wersji angielskiej. Juz majac 10 lat mozna rozumiec wszystko, co sie slyszy, a potem wystarcza szkolne szlify gramatyczne. U mnie to podzialalo...
 

rainbow  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 28 Gru 2009

Sk±d: po³udnie

   

Wys³any: 2010-07-06, 18:18   

Mi osobiście słówka, zwroty najbardziej wchodzą w pamięć właśnie przez tłumaczenie piosenek i oglądanie filmów po angielsku, często z napisami, jednak wtedy staram się skupić na tym co mówią aktorzy, a jak czegoś nie rozumiem to wtedy patrzę na tekst.
Od kilku miesięcy piszę też z kolegą z Niemiec, z racji języków jesteśmy zmuszeni do rozmowy po angielsku, co jest też bardzo fajnym sposobem na naukę;)
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-07-06, 19:48   

mru napisa³/a:

jest to szkoła języka angielskiego, która na cale szczęście nie męczy jakimiś ocenami, ćwiczeniami z gramatyki itp. polega ona na tym, ze zadają Ci pytania i musisz powtórzyć to, co Ci zadali i odpowiedzieć. No w każdym bądź razie głównie chodzi o rozmowę :D A dzięki temu wchodzi gramatyka i słówka bez dłuższej nauki :) Naprawdę skuteczna i przyjemna :)


Także polecam gorąco taki system nauki, bo dzięki niemu bardzo szybko przełamuje się barierę. Pojechałam do Wielkiej Brytanii i przez dwa tygodnie uczęszczałam na takie zajęcia, niesamowity efekt. Po trzech zajęciach nie bałam się mówić.
Tyle że u nas nie polegało to na powtarzaniu tego, co mówił lektor, on zadawał pytanie, powtarzał je i żądał natychmiastowej odpowiedzi, by nie zastanawiać się, czy mówimy poprawnie gramatycznie, ale po prostu powiedzieć. No chyba że ktoś się zaciął albo nie wiedział, to wtedy faktycznie.

Ja na szczęście mam łatwość w uczeniu się języków i chwała za to, bo nie chciałabym wkuwać tych wszystkich rzeczy.
Ale dobrym sposobem, jak już wcześniej wymieniono, jest oglądanie filmów w języku angielskim z polskimi napisami, czytanie książek po angielsku i oczywiście wyjazdy za granicę, ale najlepiej na warunkach takich, że w pobliżu nie ma nikogo, kto mówi po polsku. Wtedy jest się zmuszonym do mówienia po angielsku i to dużo pomaga.
Dobrym sposobem na słówka jest przyklejanie kolorowych karteczek do różnych rzeczy w domu, jak ktoś wyżej też już wspomniał.
I oczywiście ćwiczenia. Dużo dają też kursy komputerowe, gdzie masz lektora.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

coldplay

User


Do³±czy³: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 11:03   

Barbara77, Twoja metoda jest godna podziwu. Słyszałam już o takiej metodzie i wiem, że skutkuje, ale trzeba mieć mnóstwo samodyscypliny, żeby się skutecznie w ten sposób uczyć. Ja nigdy nie mogłam się tak zmobilizować, ale marzę o tym, żeby ogarnąć chociaż podstawy francuskiego. Jak poradziłaś sobie z wymową? Przecież w tym przypadku to nie bułka z masłem, czyż nie?
A co do innych metod nauki angielskiego, to większość wymieniono powyżej, więc nie będę się powtarzać, ale trafiłam ostatnio na książkę AXON, taki elektroniczny gadżet i można się uczyć na wielu poziomach, więc kilka osób może z tego jednocześnie korzystać. Całkiem fajne.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com