Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 21:21

Autor

Wiadomo¶æ

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2012-01-06, 08:08   

Uesugi napisa³/a:

A więc dzięki że zgadzasz się z WYZYSKIEM Polski przez ZSRR.
O węglu nie doczytałeś, prawda? Bardzo to wygodne z twojej perspektywy.



Aby uzyskać jasny obraz tej sytuacji i nie być posądzonym o stronniczość należaloby zestawić pełny, a nie cząstkowy bilans zysków i strat dla obywateli polskich wynikający przede wszystkim z pokonania Niemiec hitlerowskich ,odbudowy kraju ze zniszczeń i stworzenia nowoczesnego państwa o charakterze egalitarnym praktycznie od zera , zniesienia odwiecznych plag trapiących Polskę jak powszechna bieda i głód , bezdomnosć, bezrobocie ,analfabetyzm ,zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa dzięki szerokiej polityce socjalnej i potędze militarnej ZSRR przez kilkadziesiąt lat itd. Warto wspomnieć ,że w bojach z hitlerowskim okupantem poległo na ziemiach polskich ok. 600 000 żołnierzy, a w obozach hitlerowskich zmarło ok.1000 000 jeńców radzieckich .
_________________

 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-01-06, 10:56   

Cytat:

w miarę równy dostęp do podstawowych wspólnie wypracowanych dóbr materialnych dla wszystkich jego mieszkańców w oparciu o szeroka politykę społeczną


A to nie znaczy sprawiedliwy, a wręcz przeciwnie. Słyszałeś o pojęciu sprawiedliwości rozdzielczej?

Cytat:

w szwedzkim państwie opiekunczym


W Szwecji jest pełna swoboda gospodarcza i jest to kraj kapitalistyczny, to po primo. Po secundo zaś - słyszałeś o bogactwach naturalnych Szwecji?

Cytat:

Manipulowany i sterowany przez płatnych prowokatorów tłum może przejawiać w amoku szalone i bezrozumne spontaniczne działani


Owszem, może. Ale jeśli temu tłumowi nic nie dolega, jest bezpieczny, ma dobrze płatną pracę itd., to jest tu w ogóle miejsce na amok? O nie, kolego. Tłum protestuje, bo czegoś mu trzeba. Nawet jeśli byli tam jacyś prowokatorzy (w co wątpię), to potrzebowali budulca, na jakim zbudować gniew. A tego było już aż nadto, czego dowodzi Sierpień 1980.

Cytat:

Stopniowy odwrót od zasad leninizmu rozpocząl się juz za Chruszczowa.


Lol. Nienawidzę tego skrótu, ale nie ma chyba innych adekwatnych określeń. Ty masz naprawdę braki z historii radzieckiego komunizmu. Słyszałeś o czymś takim jak NEP?

Cytat:

W PRL -u zaczęły pojawiać się razem z cichą prywatą nomenklaturową (...) protestów oraz masowego porzucania pracy.


Dzięki, że wreszcie przyznałeś, że PRL, pozwalając na swobodną działalność "kontrrewolucjonistów", "szpiegów", "bumelantów", "reakcji" i innych cyklistów, nie spełniało swoich funkcji. Dlaczego zatem tak bronisz ten twór?

Cytat:

Dzisiejsze nurkowanie w kontenerach , bezdomność i powszechna bieda, śmieciowe umowy i zarobki ,emigracja za chlebem swiadczy o jego wydolności ? Jest gorzej dla większości niż było.


A u Was biją Murzynów?
Tutaj to nie będę Cię nawet przekonywał, bo Ty sam musisz podjąć tę trudną decyzję wyjścia na ulicę i podjęcia obserwacji świata, w którym żyjesz :-) .
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2012-01-06, 11:33   

Behemoth napisa³/a:


A to nie znaczy sprawiedliwy, a wręcz przeciwnie. Słyszałeś o pojęciu sprawiedliwości rozdzielczej?



Bardzo jestem ciekaw, jak user Behemoth rozumie pojecie sprawiedliwość. Tylko mam nadzieję, że nie będzie tym razem wywodu o liberalnym darwinizmie społecznym i ze słabsi muszą zostać wymordowani żeby bylo juz całkiem jak w dżungli . :przestraszony:

Cytat:


W Szwecji jest pełna swoboda gospodarcza i jest to kraj kapitalistyczny, to po primo. Po secundo zaś - słyszałeś o bogactwach naturalnych Szwecji ?



Dajmy spokój temu, co wiem lub słyszałem, napisz lepiej jak rozumiesz "swobodę i kapitalizm" i dlaczego niby Polska nie ma bogactw naturalnych, bo to ciekawe. :-)

Cytat:


Owszem, może. Ale jeśli temu tłumowi nic nie dolega, jest bezpieczny, ma dobrze płatną pracę itd., to jest tu w ogóle miejsce na amok?



Demonstracje i strajki były i sa wszędzie, nawet w USA. Pracownikom polskim obiecano zachodnie luksusy .A socjalizm PRL nie zapewniał luksusów , tylko zaspokajał zwykłe ludzkie potrzeby.

Cytat:

Słyszałeś o czymś takim jak NEP ?



Coś tam słyszałem, napisz może jak sam to rozumiesz. Może lepiej ode mnie ,nie upieram się. A z tą nienawiścia też ciekawe..skąd u Ciebie takie emocje ? ;)

Cytat:

Dlaczego zatem tak bronisz ten twór?



Dość długo dobrze funkcjonował (kilkadziesiąt lat) i gdyby nie szkodnictwo i zdrada elit , istniałby do dzis i ludzie żyliby szczęśliwie i bezpiecznie .

Cytat:


A u Was biją Murzynów?



Wyzyskują . Białych murzynów . :chytry:

Cytat:

Tutaj to nie będę Cię nawet przekonywał, bo Ty sam musisz podjąć tę trudną decyzję wyjścia na ulicę i podjęcia obserwacji świata, w którym żyjesz :-) .



To samo chciałem Ci polecić ,wyjść z ciepłych pieleszy rodzinki ze strzeżonej dzielnicy dla bogatych i popytać zwykłych ludzi, jak żyją na co dzień , np.ochroniarza ile u was zarabia czy sprzataczkę u jaśnie panstwa burżujstwa lub ekspedientkę w sklepie . Odwiedzić noclegownie i przytułki ,oddział onkologii w szpitalu, oraz zagadnąć głodne wałęsajace się dzieci z dzielnicy slamsów ,gdzie ich patologiczni rodzice . Wtedy dopiero pogadamy jak równy z równym, czekista z czekistą. :-)
_________________

 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-01-06, 11:56   

Cytat:

Bardzo jestem ciekaw, jak user Behemoth rozumie pojecie sprawiedliwość.


Już o tym wspominałem - jak sobie wyścielisz, tak się wyśpisz.

Cytat:

napisz lepiej jak rozumiesz "swobodÄ™ i kapitalizm"


Szwecja zajmuje 14 miejsce rankingu Doing Bussiness względem łatwości prowadzenia biznesu.

Cytat:

dlaczego niby Polska nie ma bogactw naturalnych, bo to ciekawe.


Wskaż proszę moją wypowiedź, z której by tak wynikało.

Cytat:

Demonstracje i strajki (...) tylko zaspokajał zwykłe ludzkie potrzeby.


Tyle że sam przyznałeś, że strajki w PRL - u spowodowały, że kraj przestał de facto funkcjonować, a to już coś znaczy.

Cytat:

Coś tam słyszałem, napisz może jak sam to rozumiesz.


A tu to już się musisz sam douczyć. Ja mogę tylko polecić literaturę.

Cytat:

A z tą nienawiścia też ciekawe..skąd u Ciebie takie emocje ?


Moim skromnym zdaniem to określenie jest prymitywne i obrzydliwe. Zresztą mam wrażenie, że zalew różnych lolów, omgów, gtfo'ów powoduje ubożenie polszczyzny. Stąd nienawiść i silne emocje. Ja lubię nasz język.

Cytat:

Dość długo dobrze funkcjonował (kilkadziesiąt lat) i gdyby nie szkodnictwo i zdrada elit , istniałby do dzis i ludzie żyliby szczęśliwie i bezpiecznie .


Zaraz, zaraz. Wypadki poznańskie to rok 1956. Od 1947 to raptem 9 lat. Jak rozumiem, wynikiem tych zdarzeń byli prowokatorzy i kontrrewolucjoniści, a więc już wtedy PRL nie działał. Więc jakie "kilkadziesiąt"?

Cytat:

Wyzyskują . Białych murzynów .


No comment :facepalm: .
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2012-01-06, 13:30   

Behemoth napisa³/a:

.. jak sobie wyścielisz, tak się wyśpisz..



Ja też znam podobne : każdy jest kowalem swojego losu. Chodziło mi bardziej o definicję sprawiedliwości jako uczciwego postępowania wobec siebie i innych.

Cytat:


Szwecja zajmuje 14 miejsce rankingu Doing Bussiness względem łatwości prowadzenia biznesu.



Wskaźnik £atwości Prowadzenia Interesów w Polsce w porównaniu do Szwecji wskazywałby na to, że drastyczne zaniżanie wynagrodzeń w naszym kraju ani łamanie praw pracowniczych przy braku polityki socjalnej państwa nie poprawia wcale łatwości prowadzenia interesów .Ale pomimo tego utrudnienia dostępu polskie elity zarabiaja krocie na wyzysku i problemy krajów cywilizowanych z notowaniem indexu w ogóle ich nie obchodzą.


Cytat:


Wskaż proszę moją wypowiedź, z której by tak wynikało.



Wskazałeś na kopaliny Szwecji jako ważny atut jej gospodarki , ale Polska ma równiez kopaliny i cenne złoża bogactw naturalnych. A więc ta przepaść cywilizacyjna pomiędzy tymi krajami zależy od czegoś zupełnie innego.

Cytat:


Tyle że sam przyznałeś, że strajki w PRL - u spowodowały, że kraj przestał de facto funkcjonować, a to już coś znaczy.



Były istotną przyczyną destrukcji państwa i usprawiedliwieniem kreciej roboty decydentów.

Cytat:

Zresztą mam wrażenie, że zalew różnych lolów, omgów, gtfo'ów powoduje ubożenie polszczyzny. Stąd nienawiść i silne emocje. Ja lubię nasz język.



"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"..jak pisał kiedyś trafnie mistrz Mikołaj z Nagłowic. :-D

Cytat:


Zaraz, zaraz. Wypadki poznańskie to rok 1956. Od 1947 to raptem 9 lat. Jak rozumiem, wynikiem tych zdarzeń byli prowokatorzy i kontrrewolucjoniści, a więc już wtedy PRL nie działał. Więc jakie "kilkadziesiąt"?



Tragiczne wydarzenia poznańskie nie przeszkodziły w budowie socjalizmu PRL , gdyż byly konfliktem lokalnym. Kontrrewolucja postanowiła wiec dużo później wywołać konflikt ogólnopolski. Tym razem ze skutkiem niszczącym totalnie panstwo socjalistyczne .
_________________

 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2012-01-20, 16:41   

Więcej caps locka nam potrzeba, przekleństw i obelg, bo ja np nie rozumiem jak ktoś inaczej do mnie mów;]
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Sadzio  

User



Imię: Mikołaj

Do³±czy³: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2012-01-20, 16:47   

Y... ja ciebię też :*
 

merkaba  

User


Wiek: 47

Do³±czy³: 07 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-07, 22:36   

jest taki film Towarzysz generał idzie na wojnę

Po ‘89 roku zadbano w Polsce o zbudowanie mitu koniecznoÅ›ci wprowadzenia stanu wojennego, który rzekomo ochroniÅ‚ Polaków przed sowieckÄ… interwencjÄ… militarnÄ…. Rozpowszechniona jest opinia, że Jaruzelski, wypowiadajÄ…c wojnÄ™ swojemu narodowi, dokonaÅ‚ wyboru mniejszego zÅ‚a.
Nie było "mniejszego zła", a Jaruzelski od początku chciał wprowadzić Stan Wojenny.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-10-08, 11:33   

Cytat:

"Po ‘89 roku zadbano w Polsce o zbudowanie mitu koniecznoÅ›ci wprowadzenia stanu wojennego"


Wydaje mi sie, ze ten mit to budowano raczej przy i tuz po jego wprowadzeniu, a nie w dekade pozniej i w kolejnych latach. Jaki sens mialaby budowa owego mitu juz po zmianie ustroju? Dzis juz nikogo tak naprawde to nie interesuje.

Cytat:

"który rzekomo ochronił Polaków przed sowiecką interwencją militarną."


Ale jak to, rzekoma? To, co dzialo sie w Polsce w 1980 roku dzialo sie tez wczesniej w innych krajach bloku sowieckiego: w NRD w 1953, na Wegrzech w 1956, w Czechoslowacji w 1968 r, wreszcie w Afganistanie w 1979 roku. We wszystkich tych przypadkach, ZSRR interweniowal zbrojnie. Dlaczego w 1981 roku w Polsce mialoby byc inaczej?

Cytat:

"Rozpowszechniona jest opinia, że Jaruzelski, wypowiadając wojnę swojemu narodowi, dokonał wyboru mniejszego zła."


A dlaczego uwazasz, ze bylo inaczej?

Cytat:

"Nie było "mniejszego zła", a Jaruzelski od początku chciał wprowadzić Stan Wojenny."


No dobrze, powtarzasz uparcie teze, ale gdzie argumenty? I co to znaczy, "od poczatku"? Od 1945 roku? Od urodzenia? Od kiedy? I skoro chcial wprowadzic "od poczatu", to czemu nie wprowadzil?
_________________
Smile or die!
 

AntyKomuna

User


Do³±czy³: 02 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-03, 09:43   

Ranger napisa³/a:

A dlaczego uwazasz, ze bylo inaczej?


Argumenty sa w archimum Moskiewskim którre zostało otwarte wiele lat temu, są dokumenty w których Jaruzelski jak pies prosi o interwencje, a sowieccy generałowie odpwiadają 'Nie ma szans'.
Jest to najlepsze źródło.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-03, 12:30   

Cytat:

"Argumenty sa w archimum Moskiewskim którre zostało otwarte wiele lat temu, są dokumenty w których Jaruzelski jak pies prosi o interwencje, a sowieccy generałowie odpwiadają 'Nie ma szans'. Jest to najlepsze źródło"



Dwie rzeczy.

Po pierwsze, zauwaz, ze potwierdzasz, a nie zaprzeczasz mojej tezie, ze SW byl mniejszym zlem w porownaniu do bezposredniej interwencji zbrojnej ZSRR a la Niemcy 1953, Wegry 1956 czy Czechy 1968.

Po drugie, naprawde nie przyjme tezy, iz ZSRR dopuscilby do wyjscia Polski z obozu komunistycznego. To absolutnie niemozliwe, biorac pod uwage geopolityke.
_________________
Smile or die!
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-03-03, 13:55   

Ranger

Wybacz, że dopiero teraz odpisuję. Zapodział mi się ten wątek. Co tu dużo pisać. Czuję się zmuszony złożyć samokrytykę. Może nie tyle w odniesieniu do treści, co na pewno zbyt emocjonalnej formy w jaką zostało to wszystko zapakowane ; ]

Ranger napisa³/a:

Wydaje mi sie, ze ten mit to budowano raczej przy i tuz po jego wprowadzeniu, a nie w dekade pozniej i w kolejnych latach. Jaki sens mialaby budowa owego mitu juz po zmianie ustroju? Dzis juz nikogo tak naprawde to nie interesuje.



Racja, jednak dementi nie jest zupełne oraz nie przebiło się do szerszego mniemania, co wynika głównie z tego, że guzik to już wszystkich obchodzi. I już się o to nie gniewam. Wina ludzi, a nie mediów, czy polityków, bo wiedza leży na ulicy.

Ranger napisa³/a:

Ale jak to, rzekoma? To, co dzialo sie w Polsce w 1980 roku dzialo sie tez wczesniej w innych krajach bloku sowieckiego: w NRD w 1953, na Wegrzech w 1956, w Czechoslowacji w 1968 r, wreszcie w Afganistanie w 1979 roku. We wszystkich tych przypadkach, ZSRR interweniowal zbrojnie. Dlaczego w 1981 roku w Polsce mialoby byc inaczej?



Otóż to, otóż to. Działo się w 1980 i nie weszli, a zamiast tego naciskano polskie kierownictwo jak się dało. W zasadzie najbardziej interwencji chciał Honecker i Husak. Reasumując nie wchodzili, bo wierzyli w polskie kierownictwo, że "wszystko załatwi własnymi rękoma". Rozprężenie w sekretariacie i biurze PZPR nie było porównywalne do tego z czasów Dubceka w Czechosłowacji.

Podsumowując - ZSRR wchodzić nie miał ochoty (zresztą też pytanie, czy musiał wchodzić, skoro stale tu siedział) i dreptał po okolicy (dwa razy między sierpniem 1980 a grudniem 1981 przeprowadzono ćwiczenia wojskowe), ale gdyby musiał to z pewnością by wszedł. Kiedy i jak? Można tylko spekulować. W ogóle nie wiadomo, czy sytuacja musiałaby tak "napęcznieć".

Ranger napisa³/a:

A dlaczego uwazasz, ze bylo inaczej?



Aktualnie się dystansuję od tego dylematu. Panowie sobie wybrali takie kariery, jakie wybrali i ciężko się dziwić takim decyzjom na takich stanowiskach i w takich czasach.

Ranger napisa³/a:

No dobrze, powtarzasz uparcie teze, ale gdzie argumenty? I co to znaczy, "od poczatku"? Od 1945 roku? Od urodzenia? Od kiedy? I skoro chcial wprowadzic "od poczatu", to czemu nie wprowadzil?



I w nawiązaniu do poprzedniego. Od 1945 z pewnością nie, od urodzenia też raczej wątpliwe, ale z pewnością od jesieni 1980 przygotowywano się do stanu wojennego. Całość przygotowań prowadzono pod kryptonimem wiosna. Listy kandydatów do internowania przygotowywano dużo wcześniej (jesień/zima 80), wykonano horrendalną robotę administracyjną i prawną, żeby wprowadzić stan wojenny... legalnie. Ostatecznie legalność i tak budzi wątpliwości, co częściowo wyjaśnił trybunał konstytucyjny.

Aspekty etyczne? Każdy sobie rozsądzi w sumieniu. Mam nadzieję, że bez takich emocji, jak mnie się niegdyś zdarzyło ; p
_________________
#truestory
 

AntyKomuna

User


Do³±czy³: 02 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-03, 16:04   

Ranger napisa³/a:

Dwie rzeczy.



Po pierwsze, zauwaz, ze potwierdzasz, a nie zaprzeczasz mojej tezie, ze SW byl mniejszym zlem w porownaniu do bezposredniej interwencji zbrojnej ZSRR a la Niemcy 1953, Wegry 1956 czy Czechy 1968.



Po drugie, naprawde nie przyjme tezy, iz ZSRR dopuscilby do wyjscia Polski z obozu komunistycznego. To absolutnie niemozliwe, biorac pod uwage geopolityke.


Ale co to ma wspólnego? Przecież w Polsce nie było możliwości powtórki z Węgier 1956. Przecież to jakieś fantazje, nie było do tego ludzi, zaplecza, niczego. Ty sądzisz, że Geremek, Wałeśa itd. ruszyliby na czołgi?
Dokształć się, bo nie masz wiedzy na temat tego okresu, Stan Wojenny ratował tylko i wyłącznie dupe Jaruzelowi, gdyby doszło do rozruchów, to by poleciała JEGO głowa i by dano kogoś innego.
Stan wojenny miał za zadanie likwidacje przywódców Solidarności Walczącej i zastapienie jej swoimi ludźmi, a nie ochrona przed sowietami - tak piszę w dokumentach.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-03-03, 19:58   

AntyKomuna napisa³/a:

Stan wojenny miał za zadanie likwidacje przywódców Solidarności Walczącej i zastapienie jej swoimi ludźmi, a nie ochrona przed sowietami - tak piszę w dokumentach.



To bardzo ciekawe, bo Solidarność Walcząca powstała po wprowadzeniu stanu wojennego w czerwcu następnego roku.
_________________
#truestory
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-03, 20:14   

Cytat:

Wybacz



Wybaczam. : )

Cytat:

Podsumowując - ZSRR wchodzić nie miał ochoty (zresztą też pytanie, czy musiał wchodzić, skoro stale tu siedział) i dreptał po okolicy (dwa razy między sierpniem 1980 a grudniem 1981 przeprowadzono ćwiczenia wojskowe), ale gdyby musiał to z pewnością by wszedł.



Podpisalbym sie pod ta konkluzja.

Cytat:

"Solidarność Walcząca powstała po wprowadzeniu stanu wojennego w czerwcu następnego roku"


Zabawny jest ten facet, nie? : ) Na prawo i lewo miota oskarzeniami o glupote, a potem nagle mu wychodzi, ze Cezar to wnuk Elvisa Presleya.
_________________
Smile or die!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com