Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

shesatanek  

Mega wymiatacz

O N A



ImiÄ™: Adolfa

Wiek: 59

Do³±czy³a: 01 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-22, 22:09   

Isair napisa³/a:

Oczu Smoka. Straszny gniot moim zdaniem.



Zgadzam się z Tobą, ta książka mnie zabiła, ale resztę ma wspaniałą :)
_________________
www.top-radio.info kanał Rock Zapraszam
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-05-26, 11:31   

Hm aktualnie czytam Rękę Mistrza i powiem że jest dobra jak na razie... Jednak mimo wszystko wydaje mi sie że King nie stworzy już nic lepszego od cyklu Mrocznej Wieży...
Sir Roland pod Mroczną wieżą stanął a ten wiersz... nadal mnie ciarki przechodzą gdy o nim myślę...
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Shanta

Wymiatacz



Do³±czy³: 18 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-26, 14:50   

Zaczęłam od ,,Mgła, szkieletowa załoga" jestem po dwóch rozdziałach i stwierdzam, że mi się jak na razie podoba, właśnie znów zasiądę z książką, bo wreszcie coś się zaczyna dziać , bo początek to sam wstęp. Chociaż nawet na wstępie mnie nie zanudził <myśli>
_________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

Paulo Coelho
 

Jacob  

User

Don't copy



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Sty 2010

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2010-06-25, 19:14   

1. 1408
2. Cmętarz zwieżąt
3. Mgła
4. Szkieletowa załoga

niewiem czemu, poprostu fajne :-D Ale jeszcze lubie jego opowiadania, czytałem ich całą mase, ale najbardziej podobał mi sie "Czarny lud" :mrgreen: Czytałem to jak miałem 9 chyba czy 10 lat, potem bałem sie spać w nocy, że mi takie coś z szafy wylezie :-D
 

Niniel  

User

damn you!



ImiÄ™: marta

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Cze 2010

Sk±d: sk±din±d.

   

Wys³any: 2010-06-27, 15:12   

oprócz cyklu Mrocznej Wieży (który różnił się trochę od reszty twórczości King'a -pozytywnie) to jedynymi (dla mnie of kors) wartymi przeczytania książkami był Smętarz dla Zwierząt i £owca Snów. Ogólnie to nie jestem jakąś tam wielką fanką jego twórczością, czasami jego książki wydaja mi się schematyczne, no ale nie jest najgorszy, czasami można poczytać ^^ :luka:
_________________
'Water,water!Take now Níniel Nienor daughter of Húrin;Mourning,Mourning daughter of Morwen!Take me and bear me down to the Sea!'With that she cast herself over the brink:a flash of white swallowed in the dark chasm,a crylost in the roaring of the river.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-07-20, 18:49   

Ja w Finlandii korzystając z chwili czasu przeczytałem "Strefę śmierci" i "Sklepik z marzeniami". Obie mi się spodobały, więcej nie miałem okazji, ale myślę że będę musiał trochę poczytać więcej.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

MisCocaine  

Stały User

narkotyk.



Do³±czy³a: 05 Lut 2010

Sk±d: twoje urojenia

   

Wys³any: 2010-07-23, 11:33   

moim zdaniem jesli o chodzi o ksiązki z tego gatunku to King jest najlepszy. a tak wogóle to kocham horrory ;p pierwszą jego książką jaką przeczytałam był zbiór opowiadań 'Wszystko jest względne' i jakoś mi sie spodobał. oprócz tego czytałam jeszcze 'Stukostrachy' 'Komórke' 'Mroczną polowe' 'Rok wilkołaka' 'Uciekiniera' i 'Pod kopułą'. Najbardziej spodobały mi się 'Mroczna połowa' i 'Stukostrachy' a teraz zabieram się do 'Lśnienia' i 'Carrie'. Mam nadzieje ze sie nie zawiode :]
_________________
"Robiliśmy na tym zadupiu wszystko co chcieliśmy.. i byliśmy szczęśliwi"

"Nie możemy cofnąć czasu, to dlatego tak ciężko jest wybierać."
 

niktznany

Stały User


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-08-03, 12:58   

King jest moim king of the horror. Przeczytałem mnóstwo jego książek, mam w domu też całą biblioteczkę jego powieści. Nie czytałem jedynie Stukostrachów, cyklu Mrocznej Wieży, Misery, Gry Geralda i Dolores. Pewnie coś przegapiłem jeszcze, ale teraz z pamięci nie napiszę. Najbardziej zmiażdżyły mnie jego pierwsze książki czyli Wielki marsz i Uciekinier, klimat mi bardzo spasował. Ostatnio przeczytałem Pod kopuła, King wraca tam do powieści gigantów, mnóstwo postaci i wydarzeń, ale poradził sobie, jak to on, znakomicie.
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-07-30, 16:07   

King napisał kilka dobrych książek, moje ulubione to saga "Mroczna Wieża", naprawdę ciekawe, oprócz tego "Lśnienie", "Carrie", "Chudszy", " Dolores Claiborne". Niestety, spod ręki Kinga wyszło zbyt dużo gniotów bym mogła uznać go za dobrego pisarza. milion razy bardziej wolę Koontza.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lilia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 19 Lip 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-07-30, 21:48   

Zawsze chciałam zostać wnuczką Kinga, chyba ze względu na jego geniusz. Temu człowiekowi nigdy nie kończą się pomysły na nowe historie. Tylko "Lśnienie" sprawiło, że zjeżyły mi się włoski na karku, ale każda z czterdziestu książek jego autorstwa, jakie przeczytałam, wzbudziła we mnie podziw i zachwyt. Za najlepszą uznaję "Pod kopułą", ale nie wiem, czy nie ustąpi miejsca "Bastionowi", bo, o dziwo, jeszcze go nie czytałam, jednak niedługo się za niego zabiorę. Wspaniałe "Historia Lisey" i "Rose Madder" pozostaną w moim sercu do końca życia. "Dallas '63" też całkiem niezła, chociaż spodziewałam się czegoś lepszego. Zauważyłam, że King uwielbia pisać o nauczycielach i nauczycielkach angielskiego. ^-^ Na jesieni ma wyjść druga część "Lśnienia", jestem ciekawa, jak mu to wyszło. Nie lubię fantastyki, ale czytałam chyba (nie jestem pewna :wstyd: ) którąś część "Mrocznej wieży" i do dziś mam przed oczami scenę ze szpitala; nawet mogłabym się pokusić o przeczytanie wszystkich części, ale jakoś nie mam do tego zapału.
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-07-30, 21:56   

tigersuit napisa³/a:

Nie lubię fantastyki, ale czytałam chyba (nie jestem pewna ) "Mrocznej wieży" i do dziś mam przed oczami scenę ze szpitala; nawet mogłabym się pokusić o przeczytanie wszystkich części, ale jakoś nie mam do tego zapału.


to nie Mroczna Wieża, a opowiadanie "Siostrzyczki z Elurii". pojawia się tam Roland, dlatego kojarzy Ci się to z sagą ; )


a Mroczna Wieża to cykl najlepszych książek nie tylko Kinga albo w ogóle, na głowę bije Wiedźmina.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lilia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 19 Lip 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-07-31, 00:05   

apocalypse napisa³/a:


to nie Mroczna Wieża, a opowiadanie "Siostrzyczki z Elurii". pojawia się tam Roland, dlatego kojarzy Ci się to z sagą ; )


Rzeczywiście, masz rację, pomieszało mi się. :)

apocalypse napisa³/a:

a Mroczna Wieża to cykl najlepszych książek nie tylko Kinga albo w ogóle, na głowę bije Wiedźmina.


Pomimo mojej niechęci do fantastyki, chyba kiedyś się zajmę "Mroczną wieżą", skoro tak ją wszyscy wychwalają.
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-07-31, 11:50   

serio, polecam. ja postawiłam sobie zadanie przeczytać wszystkie książki Kinga i zrobię to, chociaż niektóre są naprawdę męczące i bez sensu.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

CzarnaOwca  

Stały User

Czarna Owca



ImiÄ™: Atena

Wiek: 28

Do³±czy³a: 31 Lip 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2012-08-02, 00:22   

Zielona Mila i Talizman.
_________________
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedną z nich - i żyj."
Axl Rose (Guns N' Roses)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-09-15, 20:40   

Ja trochę nie mogę zrozumieć fenomenu Kinga. Ale jakoś mnie on pociąga i na razie też przymierzam się do przeczytania wszystkich jego książek.
King, ma niezwykłą fantazję, mnóstwo pomysłów, szczególnie widać to w książce Misery, którą zazwyczaj polecam tym, którzy z Kingiem zaczynają. Uwielbiam tę książkę po prostu.

Czytam Kinga i nie mogę spać w nocy, naprawdę tak jest. A po tej książce, to już całkiem się męczyłam, bo czytam go do poduszki.

A tak nawiasem mówiąc, ogólnie lubię go za sposób bycia.
Tak śledzę go, czytam jego recenzję, uwielbiam, gdy przeklina.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com