Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

senioriitaa  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 24 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-25, 13:52   

Zielona mila, Bezsenność, Chudszy. Ta druga powieść wzbudziła we mnie.. hm, jakby to ująć, bardzo dziwne emocje.
 

CherryCherry  

Mega wymiatacz

CherryCherry


ImiÄ™: Anka

Do³±czy³a: 20 Wrz 2011

Sk±d: MAZOWSZE

   

Wys³any: 2013-09-23, 11:52   

Do mnie zielona mila w ogóle nie przemawia...
Jeśli kin to raczej Christie i Carrie :evil:
_________________
Myślę, więc jestem - i zniknął...
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-09-23, 15:05   

Ja to właśnie w weekend widziałam zapowiedź Carrie! Narobiłam sobie ochoty, ten film może być dobry. A dawno nie byłam na czymś, co wywołało by we mnie dreszczyk i trochę adrenaliny :)
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2013-09-28, 13:51   

A o czym to? :-P
 

Gryzik  

Stały User

AlÄ… Ä… dÄ…s


Do³±czy³a: 12 Lip 2013

Sk±d: England

   

Wys³any: 2013-10-08, 23:45   

U mnie na pierwszym miejscu zdecydowanie figuruje Ręka Mistrza. Jak dla mnie ma super klimat i pomimo tego, że przeczytałam ją trzy razy niedługo zabieram się do czwartego, wciągnęła mnie strasznie i żyję tą książką :P Czytałam też Misery, Dolores Claiborne, Podpalaczka, Szkieletowa załoga, Nocna zmiana, Stukostrachy, Carrie, Lśnienie, Cmętarz Zwieżąt i Komórka. Kupiłam też i zaczęłam kilka miesięcy temu Czarny Dom, napisany wspólnie z Peterem Straubem, ale strasznie ciężko mi się ją czytało i na razie to olałam. Teraz jestem w trakcie czytania 'Pokochała Toma Gordona'.
Każda, prócz Ręki Mistrza, zajmuje drugie miejsce. Nie jestem w stanie zrobić konkretnej listy z miejscami, każda ma swój specyficzny klimat i każda mi się podoba :)

Magix napisa³/a:

Ja to właśnie w weekend widziałam zapowiedź Carrie! Narobiłam sobie ochoty, ten film może być dobry.


Po zapowiedziach i trailerach już wiem, że tylko będę się denerwować oglądając ten film, jestem świeżo po przeczytaniu książki i nie podoba mi się fakt, iż w książce Carrie na bal idzie w ciemnoczerwonej sukni, a w filmie w jasnoróżowej. Bardzo nie lubię, jak fabuła filmu nie zgadza się z książką, najmniejszy pominięty czy przekręcony szczegół strasznie mnie drażni.
 

Magix  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-10-11, 15:05   

Share napisa³/a:

A o czym to? :-P



Najlepiej będzie jak zobaczysz sobie zwiastun. To Ci na pewno powie więcej niż opis. Ale w skrócie to horror, o dziewczynie, która ma zdolności paranormalne i przy okazji matkę psychopatkę, fanatyczkę religijną. Więc dzieję się bardzo ciekawie - miła rodzinna atmosfera i takie tam :-P
No i jak wychodzi na jaw, że ma zdolności telekinezy to uważa się ją za potwora (gdyby to były czas czarownic, to pewnie spaliliby ją na stosie :evil: ) I nadchodzi również dramatyczny moment "zemsty".
 

samba_sam  

User



ImiÄ™: Karol

Do³±czy³: 09 Mar 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-10-11, 23:18   

Carrie to pierwsza powieść Kinga. Zresztą przez wiele osób uważana, że jego najlepsza. Sam ją lubię i nie mogę się doczekać tej ekranizacji:D W końcu nowy film od Kinga:D
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-10-12, 03:23   

Czytałem tylko jedna powieść Kinga i bardzo się zdziwiłem, bo była beznadziejna. Zresztą to za mało powiedziane, bo Worek Kości był jedną z najdurniejszych książek w moim życiu. Mam nadzieję, że przy okazji następnej pozycji pozytywnie się zaskoczę. ;-)
_________________
#truestory
 

samba_sam  

User



ImiÄ™: Karol

Do³±czy³: 09 Mar 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-10-16, 15:07   

Nie czytałem, nawet nie słyszałęm :-P Musiałeś trafić wyjątkowo na jakąś gorszą powieść. Ewentualnie nie jest wam pisana współpraca na linii pisarz - czytelnik:)
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-10-16, 16:28   

samba_sam napisa³/a:

Ewentualnie nie jest wam pisana współpraca na linii pisarz - czytelnik:)



Ta, mam nadzieję, zaraz się zacznie i będzie udana, bo obok mnie leży "Lśnienie" współlokatora ; ]

Niemniej masz rację. Nawet najwięksi fani Kinga, jakich znam zgodnie twierdzą, że "Worek" był strasznym gównem, za które powinno się wędrować na galery : )
_________________
#truestory
 

Gin_Z_Tonikiem  

Stały User



Wiek: 35

Do³±czy³a: 02 Sty 2012

Sk±d: ?l?sk

   

Wys³any: 2013-10-16, 19:10   

"Worek" faktycznie ma coś w sobie niedostępnego... kolejny raz starałam się kontynuować czytanie tej książki (bo jednak w pewien sposób intryguje) ale ciągle coś mnie do niej zniechęca... za to teraz kończę "Powołanie Trójki" i jestem zachwycona :)
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2013-10-17, 12:07   

Magix napisa³/a:

Share napisa³/a:

A o czym to? :-P


No i jak wychodzi na jaw, że ma zdolności telekinezy to uważa się ją za potwora (gdyby to były czas czarownic, to pewnie spaliliby ją na stosie :evil: ) I nadchodzi również dramatyczny moment "zemsty".



Ale ludzie o jej mocach dowiedzą się dopiero później. Najpierw, to jej mama zobaczy i będzie oczywiście narzekać, że córką owładnął diabeł. ;) Taka ciekawostka - w rodzinie Carrie, nie tylko ona potrafiła takie rzeczy, chociaż tylko ją poznajemy. I inna ciekawostka - książka była przez wiele lat zakazywana przez opisy menstruacji Cariie (i wtedy się niej budzą moce telekinezy). No ale już np. to, że bohaterka zmniejszy na koniec populację miasteczka o znaczny procent, to już nie był powód do cenzurowania. Eh ta pruderia. ;)
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-10-17, 15:39   

¦piÄ…cy napisa³/a:

Najpierw, to jej mama zobaczy i będzie oczywiście narzekać, że córką owładnął diabeł.


No chyba Ci się coś pomyliło.

Jakbym miała wskazać gówniane powieści Kinga to nie miałabym z tym problemu, ale na pewno nie byłoby wśród nich Worka Kości.
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-10-18, 15:12   

¦piący a to ciekawe, jestem fanką Kinga, ale nie słyszałam, że książka było cenzurowana kiedykolwiek. To pruderia maksymalna przecież to normalna fizjologia człowieka. A na film się wybieram w ten weekend porównam z pierwsza ekranizacją.
 

shayene  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 01 Wrz 2012

   

Wys³any: 2013-10-19, 22:23   

Lubię Kinga. Sposób, w jaki pisze. Co prawda, przeczytałam tylko Cmętarz zwierząt i jestem w trakcie Misery, ale na pewno sięgnę po Carrie i inne klasyki. :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com