Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polakówImię: Shlomo

Dołączył: 02 Cze 2014

   

Wysłany: 2014-12-09, 18:10   Stosunek Polaków do Żydów w XX wieku

Ze względu na dość rzadko poruszaną tematykę (być może spowodowaną wstydem i strachem przed winą) postanowiłem założyć temat bliski mi emocjonalnie. Myślę, że warto wyjaśnić sobie parę mitów, którymi przez lata obrastał wspomniany temat. Bezpośrednim przyczynkiem do rozpoczęcia tej dyskusji był dla mnie wywiad Rafała Betlejewskiego (Radio RDC) z Baruchem Bergmanem - przedstawicielem Narodu Wybranego. Przytoczę parę cytatów, które były dla mnie najistotniejsze.

Cytat:

BB: A polskie dzieci krzyczały: "Jude! Jude!", i z daleka wskazywały Niemcom ?ydów.


Wielu polaków do dziś lży na ?ydów. Wielokrotnie wychodząc, choćby z synagogi w Gdańsku, jedynej działającej w Trójmieście (pozostałe zniszczone lub zamknięte przez bydło wiadomej narodowości) słyszałem słowa: " - A żeby tych ?ydów co u władzy wymordować. - No przydałoby się, bo nawet już wybory fałszują garbonosy".

Cytat:

BB: Wie pan, Poznań był pełen antysemityzmu. Tam liczył się tylko Dmowski i ksiądz Maksymilian Kolbe, obwołany potem świętym przez Jana Pawła II. On publikował "Rycerza Niepokalanej". Polecam, żeby każdy Polak przeczytał choć jedną stronę. Ział nienawiścią! Dzięki niemu ja doświadczyłem tylu upokorzeń ze strony Polaków. Dzięki księdzu Kolbe! Byli też inni antysemici, ale religia brała bardzo duży udział w nienawiści do ?ydów. [...] W Poznaniu rodził się wtedy bardzo patriotyczny prąd narodowo-radykalny. Stronnictwo Narodowe i Obóz Narodowo-Radykalny szerzyli nienawiść do ?ydów. Oprócz "Rycerza Niepokalanej" były jeszcze "Pod Pręgierz" i "Pająk". Były poświęcone jednemu tematowi: nienawiści do ?ydów. Jako chłopak czytałem każdy numer tych trzech gazet. Mam w domu kolekcję "Rycerza Niepokalanej".
RB: Polacy kupowali tę propagandę?
BB: Widocznie.


Kolejny fakt, o którym się nie mówi. Cały czas w polsce mamy pokłosie legendy o wielkim Maksymilianie Kolbe, który własną piersią 6 milionów ?ydów obronił w obozach koncentracyjnych i za to został świętym.

Cytat:

BB: Chodziłem po Poznaniu i widziałem, że wykwintne restauracje miały napisy w oknach "?ydom i psom wstęp wzbroniony". Ja musiałem płacić 5 groszy tygodniowo za protekcję króla ulicy. To był silny chłop, który, jak ktoś go nie słuchał, to bił. A że chciał mieć dochód, to wybrał żydowskie dzieci i każdy musiał płacić za ich ochronę. Było dwóch braci, Bogdan i Zenon. Brali od ojca 5 złotych miesięcznie za "protekcję". [...] żydowskie dzieci bito w normalnych szkołach [...]. Nauczyciele byli Polakami. Jak wychodziliśmy ze szkoły, naprzeciwko, w parku, czekały na nas zwykle łobuzy, nazywano ich wtedy juchcikami. Mieli kamienie i trzeba było wołać policję. W Poznaniu, jak jakiś ?yd miał brodę, to mu ją wyrywali, więc w mieście nie było ani jednego ?yda, który miałby pejsy czy chodził w chałacie.


Byłem parę miesięcy w Poznaniu. Powiem uczciwie, również nie widziałem ani jednego ?yda z pejsami. Ba, nawet w jarmułce żadnego nie mogłem dojrzeć.

Cytat:

Chciałem wstąpić do harcerzy, ale mi powiedziano, że tylko polskie dzieci mogą być harcerzami. Nie miałem ani jednego polskiego kolegi. Nikt się ze mną nie chciał bawić. Byłem "parszywym ?ydem". Codziennie


Typowo polskie zachowanie - wyjątkowych ludzi znieważać i umniejszać. Nawet własnych rodaków tak traktują. Zdarza się nieraz słyszeć, że jakiś "polak" (zapewne nie do końca, skoro coś osiągnął) dokonuje niespotykanych odkryć, wygrywa jakiś konkurs czy dostaje się do prestiżowego uniwersytetu (niedawny przypadek z Zielonej Góry).

Cytat:

BB: Ten obłęd narodowy był tak bezgraniczny, i mówię to z całą świadomością, że podczas tych prawie sześciu lat wojny ja nie spotkałem ani jednego dobrego Polaka. Ani jednego. [...] Polacy bili ?ydów, rabowali ?ydów, obrażali, poniżali [...] Oddawali Niemcom. A Niemcy mieli taki zwyczaj, że jak Polak przyniósł ?yda, to dostawał połowę tego, co się na ?ydzie znalazło, a w niektórych wypadkach 20 funtów kartofli.Jest jeszcze kilka ciekawych cytatów, do któych mam dostęp, ale na początek tyle wystarczy.

Tak czy inaczej, jak można wywnioskować, mimo iż wielu ?ydów walczyło dla dobra polski. Pomimo wielu wybitnych żydowskich poetów, którzy pisali po polsku. Pomimo wreszcie zwyczajnej moralności ludzkiej, polacy i tak przyczynili się w znacznym stopniu do wymordowania wielu milionów ?ydów, grabiąc ich majątki (polecam "Złote żniwa" p. Jana Tomasza Grossa) i wyrzekając się ich.

Tragiczna historia dzieli te narody i nie sądzę, by kiedykolwiek polacy (wielcy katolicy) odpłacili za swe grzechy.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Dołączył: 14 Lut 2013

   

Wysłany: 2014-12-09, 22:05   

Każdy w Polsce jest tak traktowany jak sobie na to zasłużył i tak jest na całym ?wiecie.
Polacy nie mają sklerozy i chociaż w szkołach tego nie uczą dobrze i długo będziemy pamiętać "wyczyny" waszej żydokomuny. Jakub Berman, Krwawa Luna, Józef Różański i wielu innych wymordowało BEZKARNIE tysiące Polaków. Czy ktoś za to przynajmniej przeprosił ?

Starozakonny PhD napisał/a:

mimo iż wielu ?ydów walczyło dla dobra polski.Polski pisze się DU?? literą. A był taki jeden co walczył dla tego dobra np Juliusz Wilczur-Garztecki był oficerem w AK a po wojnie przekazał archiwa AK rodakom w UB. Odszukaj, jak żeście potraktowali Polaków których nazwiska były w tych archiwach to zrozumiesz że ich rodziny ciągle to pamiętają i będą pamiętać przyszłe pokolenia.
 

lisek96  

Stały User

Siewca starej wiary


Imię: Michał

Dołączył: 10 Paź 2012

   

Wysłany: 2014-12-10, 00:15   

Nienawiść innych nie rodzi się z niczego, żydki zapracowali sobie sami na to co przeszli i przechodzą. Dla Polaków zrobili więcej złego niż dobrego, tutaj nawiązując do wspomnianej wyżej żydokomuny. Ale na domiar złego żydzi dalej rządzą w naszym kraju i widzimy do czego to prowadzi. Kiedyś widziałem taki film na którym jest jakaś tam żydkowa konferencja i wlatuje 2 czy 3 chłopaków z transparentem typu "Zostawcie Palestyne". Podbiega do nich jeden z panów z pejsami i zaczyna ich bić. Dochodzi do tego że żydzi zakazują nam nawet głoszenia swoich poglądów we własnym państwie, na domiar złego okazuje się że odpowiedzialnoś karną ponieśli oni a nie ten żyd. Sorry zboczyłem z tematu ale musiałem to napisać iż jest to strasznie bulwersujące.
_________________
Perunie! Perunie! Uderz w błękit nieba
Obudź strach u wrogów

Gdy wznosimy w górę swoje miecze
Mamy siłę Bogów!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2014-12-10, 20:11   

Cytat:

"Nienawiść innych nie rodzi się z niczego"To prawda. Ale czasem rodzi sie z glupoty, strachu lub ignoracji. Tu mamy wlasnie z czyms takim do czynienia.

Cytat:

"żydki zapracowali sobie sami na to co przeszli i przechodzą."Prosze o konkrety... Co takiego masz teraz na mysli?

Cytat:

"Ale na domiar złego żydzi dalej rządzą w naszym kraju i widzimy do czego to prowadzi."Jak to, rzadza? I jak to, dalej? To kiedy wczesniej rzadzili? I jakim kosmicznym sposobem maja sie teraz utrzymac przy wladzy, skoro wladza pochodzi z wyborow powszechnych?

Cytat:

"Podbiega do nich jeden z panów z pejsami i zaczyna ich bić. Dochodzi do tego że żydzi zakazują nam nawet głoszenia swoich poglądów we własnym państwie"Juz samo to, ze mogles obejrzec ten film, dowodzi, ze sie mylisz. Tym bardziej dowodzi tego fakt, ze mogles napisac ten post.
_________________
Smile or die!
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polakówImię: Shlomo

Dołączył: 02 Cze 2014

   

Wysłany: 2015-01-26, 12:38   

Ranger napisał/a:


Prosze o konkrety... Co takiego masz teraz na mysli?


Nie ma nic do powiedzenia.

Ranger napisał/a:

Jak to, rzadza? I jak to, dalej? To kiedy wczesniej rzadzili? I jakim kosmicznym sposobem maja sie teraz utrzymac przy wladzy, skoro wladza pochodzi z wyborow powszechnych?


Intelekt, umiejętność kontrolowania prostych ludzi. Ot, cała tajemnica. Nie nasza wina, żeście nieuki, cytując jednego z bohaterów Powrotu posła: "Ja, co nigdy nie czytam lub przynajmniej mało, / Wiem, że tak jest najlepiej, jak przedtem bywało."
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Dołączył: 14 Lut 2013

   

Wysłany: 2015-02-14, 08:18   

"Intelekt, umiejętność kontrolowania prostych ludzi. Ot, cała tajemnica."
Jakby to zobaczył autentyczny ortodoksyjny ?yd to by nam tu zrobił wykład na temat chazarskiej swołoczy.

http://www.eioba.pl/a/2zsk/zydzi-narod-wymyslony

"Od wielu lat żadna książka tak silnie nie wstrząsnęła światem żydowskim jak „Wymyślenie żydowskiego narodu” Szlomo Sanda, profesora historii z prestiżowego Uniwersytetu Telawiwskiego. Izraelski naukowiec o polskich korzeniach przez jednych został określony jako wariat i antysemita, który kala własne gniazdo. Inni uważają go za wizjonera, który nie bał się wystąpić przeciwko największemu żydowskiemu tabu i złamać zmowę milczenia.....
Polityka Państwa Izrael przyczyniła się do znacznie większego wzrostu antysemityzmu niż moja książka. Gdy ktoś mówi coś niewygodnego, najłatwiej jest go oskarżyć o antysemityzm. Ja nie dam sobie zamknąć ust i dalej będę się starał obalić niebezpieczny mit, że Izraelczycy są wspólnotą etniczną. Doprowadza on bowiem do szaleństwa, jakim jest udawanie, że ćwierć populacji naszego kraju nie istnieje. Jak długo jeszcze można utrzymywać tę iluzję? Obiecałem sobie, że nie będę szedł na żadne kompromisy z ideologią, jak robi to wielu innych badaczy. Mówić półgębkiem czy posługiwać się aluzjami. Jestem na to za stary. Mówię prawdę, bo niedługo może już być za późno. Ten sam mit, na podstawie którego narodził się Izrael, może się okazać mitem, który go zniszczy."

?yd prof. Szlomo Sand w swojej ksiązce „Wymyślenie żydowskiego narodu” udowodnił nie swoją i nie nową tezę o zawładnięciu judaizmu przez Chazarów.
Prawdziwym ?ydom ta chazarska swolocz urządziła teraz holocaust w Palestynie, jesteśmy niemymi świadkami holacaustu na prawdziwym narodzie żydowskim. Propagandą sprytnie przekierowano naszą sympatię do bezkarnych morderców. Ortodoksyjny ?yd uważa, że Izrael stworzono by był meliną dla chazarskich oprawców z całego ?wiata.

http://www.darkmoon.me/20...lasha-darkmoon/

Tu mamy dobry opis jak to chazarska swołocz "tryska inteligencją".
 

hieprzd

User


Dołączył: 26 Lut 2015

   

Wysłany: 2015-02-26, 11:21   

Było jak było... Historia jest pasjonująca.
 

neverm0re  

UserWiek: 24

Dołączyła: 08 Kwi 2015

Skąd: Pozna?

   

Wysłany: 2015-04-08, 19:27   

Starozakonny PhD napisał/a:

Wielu polaków do dziś lży na ?ydów


Starozakonny PhD napisał/a:

Tak czy inaczej, jak można wywnioskować, mimo iż wielu ?ydów walczyło dla dobra polskiWidać jesteś mentalnym ?ydem z uprzedzeniem do Polski? Aż oczy bolą i serce, że masz tyle tupetu, by "żyd" pisać z dużej litery, a o kraju wyrażać się z małej...

Starozakonny PhD napisał/a:

Typowo polskie zachowanie - wyjątkowych ludzi znieważać i umniejszać.


Z której strony ?ydzi są wyjątkowi? Bo sobie wmówili, że są Narodem Wybranym? Do teraz Polacy mają wielkie uprzedzenie do mniejszości narodowych - szczególnie te starsze osoby, żyjąc niby w postkomunistycznym państwie, które nie przyzwyczaiło się jeszcze do rzekomej wolności i mieszania się kultur. Irytuje mnie takie użalanie się nad ?ydami, bo tacy wyklęci przez większość - ale ten antysemityzm nie bierze się bez powodu. Skoro ?yd potrafi wytykać Polakom tylko te złe strony, no to proszę wybaczyć - nie ma o czym rozmawiać. Kolejna zagorzała żydowska jednostka, która nie otrząsnęła się jeszcze z obozów koncentracyjnych i całą winę zrzuca na Polaków. Skoro im tak nie pasuje, dlaczego nie wrócą do siebie?

Starozakonny PhD napisał/a:

Byłem parę miesięcy w Poznaniu. Powiem uczciwie, również nie widziałem ani jednego ?yda z pejsami. Ba, nawet w jarmułce żadnego nie mogłem dojrzeć.No i prawidłowo, obrażałby moje uczucia polityczne i religijne :mrgreen:
_________________
"Nie znać, co kryją ogniste zasłony,
A każda sobą zasnuła grzesznika."
 

elephant4  

UserDołączył: 09 Kwi 2015

Skąd: Pozna?

   

Wysłany: 2015-04-10, 20:48   

Raczej nie lubimy ?ydów... i słusznie...
_________________
akcesoria CNC
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence griseImię: Łukasz

Wiek: 26

Dołączył: 07 Sty 2010

   

Wysłany: 2015-04-18, 23:59   

elephant4 napisał/a:

Raczej nie lubimy ?ydów... i słusznie...


Dlaczego słusznie?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polakówImię: Shlomo

Dołączył: 02 Cze 2014

   

Wysłany: 2015-06-15, 23:13   

Szej-Hulud napisał/a:

elephant4 napisał/a:

Raczej nie lubimy ?ydów... i słusznie...


Dlaczego słusznie?Taką stoi polska racją, na pohybel innym nacjom, jak to kiedyś kpił Kaczmarski wzorując się na Niemcewiczu.
Zazdroszczą ?ydom i tyle.
 

Different  

Pogromca postówWiek: 25

Dołączył: 31 Paź 2012

   

Wysłany: 2015-06-16, 20:33   

https://www.youtube.com/watch?v=--q-InRfKE0
 

Tigranes  

Hiper wymiataczDołączył: 09 Kwi 2012

Skąd: wiesz?

   

Wysłany: 2017-02-10, 09:43   

Starozakonny PhD, wśród marginesu społecznego i prostaków, jak choćby u meneli spod budki z piwem, często znajdują się ksenofoby, w tym również ludzie nielubiący Żydów. Jednak w polskiej klasie średniej, ani tym bardziej w naszej elicie przywódczej, nie znajdzie się takich tendencji. Polacy stanowią największy odsetek spośród Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata - mimo, że tylko w okupowanej Polsce za ukrywanie Żydów była kara śmierci. O czymś to świadczy, prawda?
Szmalcownictwem zajmował się margines społeczny, i mieściło się to w kategoriach indywidualnej podłości, a nie żadnego zorganizowanego procederu. Antyżydowskie ekscesy w II RP stanowiły margines. Ot, niektórzy polscy prości i niewykształceni ludzie, proletariusze i rolnicy, wierzyli w bajki o żydowskich mordach rytualnych, inni z kolei zazdrościli Żydom bogactwa.
Niektórzy nacjonaliści oskarżali Żydów o psucie polskiej kultury i propagowanie wywrotowych idei, ale nie mieli szerszego poparcia.
Obecna pierwsza dama RP, Agata Kornhauser-Duda, wywodzi się z rodziny starozakonnych. Podobnie trzech ministrów spraw zagranicznych III RP - Benjamin Lewartowski (znany bardziej jako Bronisław Geremek), Adam Rotfeld i Stefan Meller. Pokaż mi inny kraj europejski, w którym w tak krótkim czasie trzech Żydów było ministrami.
I miej przy tym na uwadze, że obecnie Żydów w Polsce jest ok. 4 tysiące. To znacznie mniej niż np. we Francji.

Natomiast, dla porównania, w elicie przywódczej Izraela przez wiele lat był rasista, Ovadia Josef, który stwierdził, że goje istnieją po to, żeby służyć Żydom jak zwierzęta pociągowe.
Gdyby w którymś kraju europejskim przywódca partii parlamentarnej powiedział o Żydach albo o Murzynach, że istnieją po to, żeby służyć białym jak zwierzęta pociągowe, to byłby po tym politycznie skończony i zostałby natychmiastowo wyklęty i potępiony.
Tymczasem Ovadia Josef, duchowy przywódca partii Szas w Knesecie, był w Izraelu powszechnie szanowany, a na jego pogrzeb przyszły setki tysięcy ludzi.

Izrael ma o wiele większy problem z rasizmem i ksenofobią niż Polska czy którykolwiek inny kraj europejski (może poza Ukrainą i Rosją).

Biorąc pod uwagę liczbę Żydów w II RP, to "antysemityzm" w Polsce był stosunkowo rzadki i marginalny.

Andzrej napisał/a:

"wyczyny" waszej żydokomuny. Jakub Berman, Krwawa Luna, Józef Różański i wielu innych wymordowało BEZKARNIE tysiące Polaków.


Ci komuniści byli internacjonalistami i nie przestrzegali prawa mojżeszowego - co z tego, że urodzili się w rodzinach wyznających judaizm? Większość ubeków i komunistów urodziła się w katolickich rodzinach i nawet na początku deklarowała w ankietach personalnych wyznanie rzymskokatolickie. A niektórzy mieli za sobą przeszłość AK-owską. Czy z tego ma wynikać, że AK-owcy to komuniści?
W II RP mieszkało 3,5 miliona Żydów. Spośród nich, w ruch komunistyczny było zaangażowanych nie więcej niż 9 tysięcy. Czy to tak dużo?
Ojcowie i matki komunistów żydowskiego pochodzenia zwykle uważali swoich synów za bezbożników, podobnie jak rodzice etnicznie polskich komunistów. Bierut pochodził z mocno katolickiej rodziny, i nawet był ministrantem.
Kazimierz Witaszewski, szef Głównego Zarządu Politycznego WP, jeden z najbardziej zagorzałych i fanatycznych stalinowców, znany z prymitywizmu, też był rdzennym Polakiem.
Jego poprzednik, Marian Naszkowski, był nawet związany z ruchem katolickim, zanim został komunistą.

W centrali MBP w Warszawie w latach 1945-1954 Żydzi z pochodzenia faktycznie stanowili znaczący odsetek (ok. 1/3), jednak tam potrzeba było ludzi z wykształceniem, a Żydzi mieli i często nadal mają wykształcenie wyższe niż goje. A w terenie, funkcjonariuszami miejskich i powiatowych UB byli niemal bez wyjątku Polacy. A czasem Ukraińcy lub Białorusini.

Wśród rdzennych Polaków, komuniści z wyższym wykształceniem zdarzali się bardzo rzadko. Do wyjątków należeli Czesław Skoniecki i Wanda Wasilewska.

Bierut, Gomułka, Zawadzki, Witaszewski, Jóźwiak, Moczar nie mieli porządnego wykształcenia.

Po 1954, odsetek Żydów w bezpiece znacznie zmalał. A po 1968 już praktycznie wcale ich tam nie było, bo Moczar ich definitywnie wywalił. Księdza Popiełuszkę zabili Polacy.
 

kolaj6  

User


Wiek: 26

Dołączyła: 02 Lip 2018

   

Wysłany: 2018-07-03, 10:14   

Myślę, że teraz wiele się w tym zakresie zmienia na lepsze.
 

Malolatka  

Hiper wymiatacz

wyrafinowana :-)Imię: Magda

Dołączyła: 12 Kwi 2011

Skąd: z daleka

   

Wysłany: 2018-07-08, 11:23   

To samo można powiedzieć o innych nacjach. Żydzi to też ludzie z krwi i kości,osobiście znałam kilku,byli na wysokich stanowiskach,też pracowałam w tym samym Zakładzie i nie mogłabym powiedzieć o nich złego słowa.Polak czasami jest gorszy. Niestety.
_________________
Patrz w przyszłość z nadzieją,a nie w przeszłość z żalem.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com