Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Jimmy FoX | 2014-03-23, 20:08

Autor

Wiadomo¶æ

Sansi  

Wymiatacz

Misfit



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-03-23, 19:56   Strona internetowa - domena, hosting

Przymierzam się do założenia strony internetowej. Niestety jestem w tym powiedzmy niebieska (już nie zielona), ale jednak liczę na to, że ktoś z was jest tu obcykany :]
1. Jaką domenę lepiej zarejestrować .pl czy .eu ? Strona będzie dotyczyła firmy rodzinnej, działającej zarówno regionalnie jak i ogólnokrajowo.
2. Planuje wybrać hekko.pl - ma dość dobre opinie, ostatnio podobno wręcz się poprawiło w stosunku do ostatnich lat. Czy miał ktoś z was styczność z tym serwisem?
3. W niedalekiej przyszłości jako drugą stronkę planuje sklep internetowy - czy wtedy hekko.pl również dobrze się sprawdzi czy może macie ciekawsze propozycje serwisów pod sklep internetowy?

:chytry: Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. :cool:
_________________
Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać
Walt Disney
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-03-23, 20:13   

Sansi napisa³/a:

1. Jaką domenę lepiej zarejestrować .pl czy .eu ? Strona będzie dotyczyła firmy rodzinnej, działającej zarówno regionalnie jak i ogólnokrajowo.

To bez znaczenia, ale skoro Twoja firma ma działać w Polsce, to lepiej wziąć .pl. Chyba nawet jest najtańsza.

Sansi napisa³/a:

2. Planuje wybrać hekko.pl - ma dość dobre opinie, ostatnio podobno wręcz się poprawiło w stosunku do ostatnich lat. Czy miał ktoś z was styczność z tym serwisem?
3. W niedalekiej przyszłości jako drugą stronkę planuje sklep internetowy - czy wtedy hekko.pl również dobrze się sprawdzi czy może macie ciekawsze propozycje serwisów pod sklep internetowy?

Czemu nie przestudiujesz ich strony i regulaminów? Będziesz wiedzieć wszystko. Porównaj też inne firmy. nazwa.pl, zenbox.pl, ovh.pl. Oprócz domeny, będzie Ci też potrzebny serwer.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2014-03-23, 21:33   

To zależy jak bardzo profesjonalnie chcesz podejść do tematu. Jeżeli jest to firma działająca na rynku krajowym, będzie się rozwijać mniej lub bardziej, będzie stawać się rozpoznawalna - zarejestrowałbym obydwie domeny. Unikasz w ten sposób pomyłek, wśród ludzi, którzy wpisują adres z pamięci. Na przyszłość eliminujesz w pewnym stopniu również konkurencje w wynikach wyszukiwania. (Dorzuciłbym również adres .com)

Jeżeli te 20 zł różnicy jest na tym etapie bardzo ważne to lepiej wziąć domenę .pl. Jeżeli główny adresat to Polacy - to te domeny mimo wszystko nadal są tymi, które wpisujemy odruchowo. Szukając strony internetowej jakiejś firmy z reguły większość osób wpisuje adres .pl. Chociażby patrząc na nasze forum - kilka procent ruchu na forum pochodzi z domeny e-mlodzi.pl. Tak więc wiele osób się myli.

Nie mam umowy partnerskiej ani programu lojalnościowego z tym operatorem, ale do upadłego będę polecał ludziom dawne dropped.pl - a obecnie www.aftermarket.pl. Mam w tej firmie zarejestrowanych blisko 50 domen i w sumie przetransferowałem do niej wszystkie domeny od innych firm.

Az.pl, home.pl, nazwa.pl - Ci operatorzy na start dadzą Ci domeny za złotówkę lub za darmo, jednak po roku przedłużenie domeny .pl będzie Cię kosztować 123zł.

Ovh.pl - operator tańszy od powyższych, jednak jak dla mnie ich interfejs oraz podejście do klienta jest masakryczne. Ze wszystkich firm, w których miałem wykupione domeny ovh robiło mi największe schody podczas wychodzenia od nich. Strasznie dużo formalności.

Jest to oczywiście moja subiektywna opinia, jednak after przekonał mnie prostotą ich systemu. Operacje na domenach robię kilkoma kliknięciami. Odejście od nich jest w pełni zautomatyzowane, nie trzeba się o nic prosić. Ceny jak dla mnie dużo rozsądniejsze niż u innych. Domena .pl na start kosztuje 15 zł, jednak jej odnowienie za rok, dwa itd - 55 zł. Tak więc patrząc perspektywicznie dużo bardziej opłaca się rejestracja tutaj.

Co do hostingu, przez 8 lat przetoczyłem się przez wiele firm od xpx.pl, przez cal.pl, ovh.pl, nazwe, hostowo.eu - w efekcie od 3 lat wykupione mam ponad 100gb powierzchni w linuxpl.com. Na chwile obecną ich usługi są po prostu poprawne. Raczej rzadkie awarie serwerów, najnowsze oprogramowanie DirectAdmina, i przede wszystkim dobra obsługa techniczna (czat na stronie głównej). Do prostej strony firmowej wystarczy Ci konto z ich najtańszym pakietem ;-)
 

Sansi  

Wymiatacz

Misfit



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-03-23, 23:00   

Jimmy FoX napisa³/a:

Sansi napisa³/a:

1. Jaką domenę lepiej zarejestrować .pl czy .eu ? Strona będzie dotyczyła firmy rodzinnej, działającej zarówno regionalnie jak i ogólnokrajowo.

To bez znaczenia, ale skoro Twoja firma ma działać w Polsce, to lepiej wziąć .pl. Chyba nawet jest najtańsza.

Sansi napisa³/a:

2. Planuje wybrać hekko.pl - ma dość dobre opinie, ostatnio podobno wręcz się poprawiło w stosunku do ostatnich lat. Czy miał ktoś z was styczność z tym serwisem?
3. W niedalekiej przyszłości jako drugą stronkę planuje sklep internetowy - czy wtedy hekko.pl również dobrze się sprawdzi czy może macie ciekawsze propozycje serwisów pod sklep internetowy?

Czemu nie przestudiujesz ich strony i regulaminów? Będziesz wiedzieć wszystko. Porównaj też inne firmy. nazwa.pl, zenbox.pl, ovh.pl. Oprócz domeny, będzie Ci też potrzebny serwer.

przeczytałam już wszystko co mogłam na wielu serwisach ale jednak nie ma to jak opinia faktycznego użytkownika zamiast regulaminów. Koniecznością posiadania serwera poza domeną mnie nie zaskoczyłeś. Skoro pytam o dostawcę mającego w ofercie domenę w pakiecie z serwerem to dziwne żebym o tym nie wiedziała. Co do cen to okazuje sie że jednak .eu jest sporo tańsza zastanawiam sie wiec która będzie bardziej funkcjonalna. Autor drugiego postu chyba ma rację że odruch wpisania .pl jest silny:) co do opisanych serwisów sprawdzałam większość te których nie znam sprawdze jak tylko będe miała możliwość:) dzięki:)
_________________
Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać
Walt Disney
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com