Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Przesunięty przez: motyl | 2013-07-18, 22:19

Autor

Wiadomość

leymann

User


Dołączył: 07 Maj 2012

   

Wysłany: 2012-05-07, 18:43   Studia Górnictwo i geologia oraz inżynieria bezpieczeństwa

Witam.
Zastanawiam sie nad podjęciem studi zaocznych, ponieważ jestem juz osobą pracujacą. Rok temu studiowałem automatyke i Robotyke, szło i bardzo dobrze, ale poległem TYLKO z matematyki. Tego roku planuje na nowo studia podjąć na jednym z kierunków, które sa wymienione w temacie. Kierunki są podobne z tego co się orientowałem, to GIG jest lajtowy, ale jaka będzie przyszłość z takim wykształceniem?
Prosiłbym was o poradę, czy warto studiować na GIG'u? A również mam pytanie jak wyglądają studia na Inżynierii bezpieczeństwa jest trudno? Może macie jakichś znajomych, albo wiecie, gdzie mógłbym się, takich rzeczy dowiedzieć :)

Pozdrawiam i bardzo prosze o rade.

Daniel
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczonyWiek: 30

Dołączył: 05 Lip 2009

Skąd: Kraków

   

Wysłany: 2012-05-07, 21:21   

O.. zaskoczę Cię, bo akurat studiuje górnictwo i geologie, ale... powiedz na jakiej uczelni i jaki wydział, bo gigów jest dość sporo i różnice pomiędzy nimi też :cool:
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

leymann

User


Dołączył: 07 Maj 2012

   

Wysłany: 2012-05-08, 17:55   

juz odpowiadam, planuję studuiować konkretnie na poltechnice śląskiej Górnictwo i Geologia po 3 semestrze wybrac kierunek/specjalizację: Maszyny górnicze, budowlane i drogowe podaję linka jak coś: http://www.polsl.pl/Wydzi...ecjalnosci.aspx wybór padł na górnictwo z tego wzgledu, że jest łatwy, a ja już pracując i mając pewne obowiązki nie mam za bardzo czasu na naukę, budownictwo i maszyny drogowe z tego wzgledu, że pracuję w firmie budowlanej zatrudnienie na dłuższą mete mam raczej pewne, ale jak wiadomo człowiekowi jest mało... kasy dlatego chciałbym zdobyć tytuł inżyniera, aby wypłata była większa :) :P stąd moje pytanie odnośnie tego kierunku/specjalności, ponieważ czytając o Inżynierii bezpieczeństwa dowiedziałem się, że jest dośc ciężko :)
Pozdrawiam
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczonyWiek: 30

Dołączył: 05 Lip 2009

Skąd: Kraków

   

Wysłany: 2012-05-09, 00:18   

Wiesz, ciężko mi powiedzieć,bo to jednak Twój wybór. Jeżeli wybierzesz taki gig o którym wspomniałeś pewnie będziesz pracował typowo w biurze przy projektach, albo w nadzorze. Jeśli chodzi o poziom, to wszystko zależy od wykładowców, jednak zaocznych traktuje się trochę ulgowo, może jeśli chodzi o materiał to jest on taki sam, to jednak wykładowcy rozumieją, że ma się pracę itp i dają dodatkowe terminy. Jednak dużo więcej musisz samemu poświęć czasu, aby coś zrozumieć.
Ja studiuje na gigu, jednak na wydziale wiertnictwa nafty i gazu (AGH), więc jest różnica dosyć spora.
O Inżynierii bezpieczeństwa nic nie słyszałem, ale rozumiem, że to też inżynierskie studia? Pewnie praca typowo w nadzorze z zakresu bezpieczeństwa, no ale nie wypowiadam się bo nic nie słyszałem o tym kierunku...;p
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com