Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Random Bash  

User

Wysłany: 2019-03-26, 17:42   Studia na kierunkach spo?ecznych - co najlepsze?

W tym roku ko?cz? szko?? ?redni? i wybieram si? na studia. Ucz? si? dosy? nie?le (mo?e poza matm?), a w modzie s? teraz kierunki techniczne, ?cis?e, ekonomiczne i obiegowa opinia jest taka, ?e aby mie? dobr? prac?, w?a?nie na takie studia powinno si? i??. Jest tylko jeden problem: takie dziedziny nauki mnie wcale nie interesuj? :spi: Jestem osob? która bardzo nie lubi wszelkich schematów, konkretnych norm i wytycznych. ?le si? czuj?, kiedy mam do wykonania zadania, które mo?na zrobi? tylko na jeden sposób, albo gdy musz? si? stosowa? do jaki? harmonogramów. Dlatego zastanawiam si? nad kierunkami spo?ecznymi (dziennikarstwo i komunikacja spo?eczna, politologia, zarz?dzanie projektami spo?ecznymi i tego typu rzeczy). Wiem, ?e po takich studiach nie mam okre?lonego zawodu, jednak szczerze mówi?c wizja wykonywania przez ca?e ?ycie konkretnej i powtarzalnej pracy mnie przera?a. Nie uwa?am si? za stereotypowego humanist?, który wybra? taki profil w liceum bo by? s?aby z matmy - jestem bardzo dobry z WOSu, historii, j?zyka polskiego, zdarza?o mi si? wygrywa? konkursy (czasem ogólnopolskie) z tych przedmiotów. Chcia?bym w przysz?o?ci pracowa? w dziennikarstwie, rzecznictwie prasowym, reklamie, marketingu - mie? prac? bez bardzo sztywnych regu?, kreatywn?, w której nie b?d? si? m?czy?, zgodn? z moimi zainteresowaniami. Jak my?licie, jaki kierunek warto w takim razie wybra?? Mo?e kto? z Was studiuje lub studiowa? bardziej spo?eczne/humanistyczne kierunki i mo?e powiedzie?, czy je?li jest si? w tym naprawd? dobrym i si? anga?uje na studiach, to nie jest si? skazanym na stereotypow? "prac? na kasie"?

samerpiszesiesummer  

User

Imię: Mateusz

Wysłany: 2019-03-26, 17:53   

Mo?e co? w kierunku marketingowym, np. Marketing i Zarz?dzanie? Po takich studiach mo?na obj?? stanowisko liderskie/kierownicze lub na pocz?tku by? zwyk?ym pracownikiem z perspektyw? awansu w jakiej? korporacji.

Straho  

Pogromca postĂłw

Imię: Jac?aw

Wysłany: 2019-03-26, 19:27   

samerpiszesiesummer napisał/a:

z perspektyw? awansu w jakiej? korporacji.

Korporacji :mrgreen: :mrgreen: szczyt wszystkiego, tyle wygra?.

samerpiszesiesummer  

User

Imię: Mateusz

Wysłany: 2019-03-26, 22:46   

Straho napisał/a:

samerpiszesiesummer napisał/a:

z perspektyw? awansu w jakiej? korporacji.

Korporacji :mrgreen: :mrgreen: szczyt wszystkiego, tyle wygra?.

No có?. Jedna korpo jest korpo ze wzgl?du na swoj? wielko?? i tylko dlatego, natomiast szanuje swoich pracowników, a w innej korpo b?dzie typowy wy?cig szczurów na co dzie? pozamykanych klatkach i trzymanych na smyczach. Rzuci?em tylko przyk?adem, to OP przecie? powinien mie? pomys? na siebie a nie kto? podawa? mu na tacy wszystko. Tutaj mo?emy tylko rzuci? pomys?em, zainspirowa?.

Gosiaczek321

User

Wysłany: 2019-06-25, 09:59   

Dok?adnie, nie zawsze praca w du?ej mi?dzynarodowej firmie wygl?da tak stereotypowo jak na filmach i serialach. Ja na przyk?ad sta? w Bridgestone Stargard wspominam bardzo mi?o, a przecie? jest to oddzia? firmy ?wiatowej, mega rozpoznawalnej, która mo?e pochwali? si? wieloma sukcesami w swojej dziedzinie.

Co do kierunku, rozumiem bardzo dobrze, ?e nie chcesz niczego schematycznego. A nie my?lale?/a? o logistyce? ten kierunek wydaje si? przysz?o?ciowy i wymaga wi?kszej kreatywno?ci i kontaktu z ludzmi.

kacperekmajor  

User

Imię: kacperekmajor

Wysłany: 2020-05-28, 10:55   

a mo?e jaka? psychologia? jest du?o specjalizacji. :hyhy: Moja siora studiowa?a psycholgi? kryminologi? ?ledcz?

[ Dodano: 2020-05-28, 11:58 ]
ej zastanow sie co chcesz robic
wypisz sobie :padam:

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com