Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Random Bash  

User



Do³±czy³: 26 Mar 2019

   

Wys³any: 2019-03-26, 17:42   Studia na kierunkach spoÅ‚ecznych - co najlepsze?

W tym roku kończę szkołę średnią i wybieram się na studia. Uczę się dosyć nieźle (może poza matmą), a w modzie są teraz kierunki techniczne, ścisłe, ekonomiczne i obiegowa opinia jest taka, że aby mieć dobrą pracę, właśnie na takie studia powinno się iść. Jest tylko jeden problem: takie dziedziny nauki mnie wcale nie interesują :spi: Jestem osobą która bardzo nie lubi wszelkich schematów, konkretnych norm i wytycznych. Źle się czuję, kiedy mam do wykonania zadania, które można zrobić tylko na jeden sposób, albo gdy muszę się stosować do jakiś harmonogramów. Dlatego zastanawiam się nad kierunkami społecznymi (dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, zarządzanie projektami społecznymi i tego typu rzeczy). Wiem, że po takich studiach nie mam określonego zawodu, jednak szczerze mówiąc wizja wykonywania przez całe życie konkretnej i powtarzalnej pracy mnie przeraża. Nie uważam się za stereotypowego humanistę, który wybrał taki profil w liceum bo był słaby z matmy - jestem bardzo dobry z WOSu, historii, języka polskiego, zdarzało mi się wygrywać konkursy (czasem ogólnopolskie) z tych przedmiotów. Chciałbym w przyszłości pracować w dziennikarstwie, rzecznictwie prasowym, reklamie, marketingu - mieć pracę bez bardzo sztywnych reguł, kreatywną, w której nie będę się męczył, zgodną z moimi zainteresowaniami. Jak myślicie, jaki kierunek warto w takim razie wybrać? Może ktoś z Was studiuje lub studiował bardziej społeczne/humanistyczne kierunki i może powiedzieć, czy jeśli jest się w tym naprawdę dobrym i się angażuje na studiach, to nie jest się skazanym na stereotypową "pracę na kasie"?
 

samerpiszesiesummer  

User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 25

Do³±czy³: 18 Mar 2019

   

Wys³any: 2019-03-26, 17:53   

Może coś w kierunku marketingowym, np. Marketing i Zarządzanie? Po takich studiach można objąć stanowisko liderskie/kierownicze lub na początku być zwykłym pracownikiem z perspektywą awansu w jakiejś korporacji.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2019-03-26, 19:27   

samerpiszesiesummer napisa³/a:

z perspektywÄ… awansu w jakiejÅ› korporacji.


Korporacji :mrgreen: :mrgreen: szczyt wszystkiego, tyle wygrać.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

samerpiszesiesummer  

User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 25

Do³±czy³: 18 Mar 2019

   

Wys³any: 2019-03-26, 22:46   

Straho napisa³/a:

samerpiszesiesummer napisa³/a:

z perspektywÄ… awansu w jakiejÅ› korporacji.


Korporacji :mrgreen: :mrgreen: szczyt wszystkiego, tyle wygrać.


No cóż. Jedna korpo jest korpo ze względu na swoją wielkość i tylko dlatego, natomiast szanuje swoich pracowników, a w innej korpo będzie typowy wyścig szczurów na co dzień pozamykanych klatkach i trzymanych na smyczach. Rzuciłem tylko przykładem, to OP przecież powinien mieć pomysł na siebie a nie ktoś podawać mu na tacy wszystko. Tutaj możemy tylko rzucić pomysłem, zainspirować.
 

Gosiaczek321

User


Do³±czy³: 30 Wrz 2016

   

Wys³any: 2019-06-25, 09:59   

Dokładnie, nie zawsze praca w dużej międzynarodowej firmie wygląda tak stereotypowo jak na filmach i serialach. Ja na przykład staż w Bridgestone Stargard wspominam bardzo miło, a przecież jest to oddział firmy światowej, mega rozpoznawalnej, która może pochwalić się wieloma sukcesami w swojej dziedzinie.

Co do kierunku, rozumiem bardzo dobrze, że nie chcesz niczego schematycznego. A nie myślaleś/aś o logistyce? ten kierunek wydaje się przyszłościowy i wymaga większej kreatywności i kontaktu z ludzmi.
 

kacperekmajor  

User


ImiÄ™: kacperekmajor

Do³±czy³: 27 Maj 2020

Sk±d: poznaÅ„

   

Wys³any: 2020-05-28, 10:55   

a może jakaś psychologia? jest dużo specjalizacji. :hyhy: Moja siora studiowała psycholgię kryminologię śledczą

[ Dodano: 2020-05-28, 11:58 ]
ej zastanow sie co chcesz robic
wypisz sobie :padam:
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com