Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Niels

Stały User



Do³±czy³: 07 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-05-07, 21:59   Studia Najtrudniejszy życiowy wybór

Witam. Piszę w tym roku maturę (tzn. już zacząłem pisać) i mimo że czasu jest tak mało, nadal nie mogę się zdecydować na który kierunek aplikować. Zdaję rozszerzoną matematykę, reszta same podstawy. Myślałem o transporcie na Politechnice Śląskiej więc jeśli ktoś tam był albo słyszał coś o tej uczelni to byłbym wdzięczny za info. Byłbym też wdzięczny jeśli ktoś by opisał swój kierunek w kilku zdaniach. Ja osobiście dodam że interesuje się sportem i filmami (lubię oglądać ale i nagrywać, później obrabiać.) Może jakaś grafika? Jestem dość przeciętnym uczniem. Z góry dziękuję za poświęcony czas, nie mam zbyt dużo starszych znajomych więc nie mam kogo pytać, liczę na Was :-/
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2016-05-16, 19:50   

Studiowałem na Politechnice Śląskiej przez rok/półtora, co prawda nie transport, lecz informatykę, ale może jakoś Ci pomogę, jeśli Ci opiszę jak było. Generalnie były to dla mnie strasznie trudne studia, dużo nauki, ciężko zaliczyć większość przedmiotów. Aczkolwiek nie wszyscy moi koledzy mieli takie problemy. Jeśli chodzi o programowanie to na pierwszym roku będziecie wałkować Pascala oraz C. Jest też sporo przedmiotów związanych z elektroniką/elektrotechniką, które do łatwych nie należą. Ale jeśli lubisz się uczyć to możesz spróbować. Nie wiem co jeszcze chciałbyś wiedzieć, w razie czego pytaj ;)
_________________

 

Niels

Stały User



Do³±czy³: 07 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-05-17, 00:18   

Dzięki za odpowiedź. Nie wątpię że informatyka to trudny kierunek. :-)
_________________

 

PatrycjaK

User



Do³±czy³: 12 Sty 2015

   

Wys³any: 2016-08-18, 22:54   

I jak? Gdzie złożyłeś papiery? :) Sama pamiętam jak tych kilka lat temu miałam podobny dylemat, do wyboru trzy kierunki, a ja nie wiedziałam co robić :D. Ostatecznie zdecydowałam, że pójdę na logistykę transportu na UTH. Musiałam przeprowadzić się do Warszawy (140 km), ale nie żałuję. Od października zaczynam kolejny rok studiów, a po obronie chcę zostać w tym mieście, bo polubiłam życie w Warszawie ;)
 

Niels

Stały User



Do³±czy³: 07 Maj 2016

   

Wys³any: 2017-03-15, 18:07   

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze wejdzie. Ale pół roku temu zacząłem studiować na AWF. Teraz mogę powiedzieć że był to strzał w 10. Świetni ludzie, w miarę interesujące zajęcia i plan na przyszłość. Czasem życie poprowadzi nas w miejsca o których nam się nawet nie śniło. Jestem bardzo zadowolony :]
_________________

 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2017-03-15, 18:13   

No to super :-) A jak z przedmiotami? Trudno zaliczyć, dajesz jakoś radę? :-D
_________________

 

Niels

Stały User



Do³±czy³: 07 Maj 2016

   

Wys³any: 2017-03-16, 16:49   

Daję radę póki co. Czasami muszę coś poprawić, ale zawsze wychodzę na prostą. Pierwszy semestr już zdany, teraz z górki :) Polecam kierunek. Anatomia mnie nawet zainteresowała, z biologią trochę gorzej, ale chyba zawsze na studiach jest jakiś przedmiot który Ci nie pasuje. Dziękuję za odpowiedź. Pisaliśmy 10 miesięcy temu... nie spodziewałem się tu spotkać tych samych osób :-D :-D
_________________

 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2017-03-16, 17:29   

Ja się nie spodziewałem, że tu jeszcze w ogóle napiszesz, właściwie to już zapomniałem o tym temacie :-D
_________________

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com