Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MoudeBouvier  

User

Moude Bouvier



ImiÄ™: Nina

Wiek: 27

Do³±czy³a: 19 Mar 2011

Sk±d: Psychiatryk

   

Wys³any: 2016-04-30, 18:00   studia za granicÄ… - warto?

moje pytanie brzmi czy warto studiować za granicą. w myśli mam głownie Wielką Brytanię. słyszałam dobre rzeczy i złe rzeczy o studiowaniu poza krajem zamieszkania. rozłąka z rodziną, przyjaciółmi, inna kultura. czy naprawdę łatwiej znaleźć potem pracę w Polsce? oczywiście język znam, zastanawia mnie po prostu praktyczna strona pracy po takich studiach.

jakby ktoś się zastanawiał, zamierzam studiować pielęgniarstwo.
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polaków



ImiÄ™: Shlomo

Do³±czy³: 02 Cze 2014

   

Wys³any: 2016-04-30, 19:06   

MoudeBouvier napisa³/a:

złe rzeczy


Jakie? Jesli chodzi o GB to kultura jest w zasadzie podobna, o ile nie wywodzisz sie z patologicznej rodziny. Coz, na wielu uniwersytetach jest system trymestrow, ktory umozliwa studentom powroty do rodziny od czasu do czasu. Ostatnio znajomy, ktory jeszcze studiuje na Imperialu napomknal mi, ze bedzie wracal do Londynu po prawie miesiecznej przerwie. Najczesciej jest to kwestia wlasnej decyzji, opartej o to, co cenimy w zyciu. Z doswiadczenia powiem, ze o ile dyplom dobrej uczelni zagranicznej pomaga w wielu krajach, w polsce nieszczegolnie. W kazdej branzy jest nieco inaczej, aczkolwiek najczesciej "Janusze biznesu" nie maja bladego pojecia o selektywnosci tychze uczelni, totez i tak testuja wszystkich kandydatow w ten sam sposob, czesto proponujac osobom z dyplomem, np. uznanej uczelni w UK, jedynie odrobine lepsze zarobki czy stanowiska. Ergo, jesli chcesz pracowac w polsce i jedynie to jest dla Ciebie wazne (obycie kulturowe czy ciekawe doswiadczenia, etc. nie), to raczej nie usatysfakcjonuja Cie te studia. Jednakowoz, w wielu przypadkach ocena tego, czy warto zalezy od danej uczelni.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-05-01, 20:31   

Ja bym zwróciła uwagę na jeszcze jedną, dość ważną rzecz. A mianowicie na znajomość języka. Studiowanie samo w sobie nie jest proste, a w obcym języku to podwójne wyzwanie. Byłam w gimnazjum na profilu dwujęzycznym i miałam niektóre przedmioty po angielsku. Do dziś podręcznik do fizyki po angielsku budzi we mnie zgrozę. Nie mówię tego, żeby Cię zniechęcić, ale żebyś wzięła i ten aspekt sprawy pod uwagę. Ja, mimo w miarę dobrego angielskiego, nie zdecydowałabym się na studia po angielsku. Ale jeżeli Twój angielski jest na bardzo dobrym poziomie i lubisz wyzwania - w sumie czemu nie.
 

KOCHANY LACZEK

User



Do³±czy³: 02 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-05-02, 06:44   

Najpierw zdaj maturÄ™ a dopiero potem siÄ™ martw.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-05-03, 13:04   

Za zwyczaj ma to sens, na ogół takie studia lepiej wyglądają w CV, poza tym obycie z natywnym angielskim jest mocnym plusem.

Natomiast nie odnosiłbym tego do studiów medycznych ani pielęgniarskich. Europa Zachodnia w porównaniu do Polski jest jednak światem gorszej opieki zdrowotnej i konowałów. Polski personel medyczny jest bardzo ceniony na zachodzie.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Bezwet

Stały User



Wiek: 28

Do³±czy³: 10 Lis 2015

   

Wys³any: 2016-05-10, 18:00   

philosophus napisa³/a:

Za zwyczaj ma to sens, na ogół takie studia lepiej wyglądają w CV, poza tym obycie z natywnym angielskim jest mocnym plusem.

Natomiast nie odnosiłbym tego do studiów medycznych ani pielęgniarskich. Europa Zachodnia w porównaniu do Polski jest jednak światem gorszej opieki zdrowotnej i konowałów. Polski personel medyczny jest bardzo ceniony na zachodzie.


Coś w tym jest. Sytuacje znam tylko od strony pacjenta i cóż... lekarz w UK potrafi korzystać z Google by postawić diagnozę :> W dodatku na wszystko karzą brać paracetamol lub nic nie robić. Często też ciężko dostać skierowanie na badania. Moja siostra ze swym dzieckiem dobre dwa-trzy tygodnie chodziła po lekarzach, a Ci twierdzili, że nic złego się nie dzieje i nic nawet nie przepisywali. Tydzień później jak poszła z dzieckiem do lekarza w Polsce to, zostało zabrane do szpitala i spędziło w nim prawie tydzień(aczkolwiek było to kilka lat temu i nie pamiętam co, dokładnie mu dolegało).

KOCHANY LACZEK napisa³/a:

Najpierw zdaj maturÄ™ a dopiero potem siÄ™ martw.


Nie masz racji :) Na studia w UK trzeba aplikować już wcześniej, nwm jak jest w tym roku, ale w zeszłym podanie na studia trzeba było wysłać już na początku stycznia by brać udział w I naborze. Następnie szkoła odpowiada Ci jakich wyników oczekuje od Ciebie na maturze oraz jak wysoko masz zdać egzamin np. IELTS. Jeśli zgodzisz się na ich warunki wtedy masz zapewnione u nich miejsce(pod warunkiem, że matura pójdzie Ci tak jak od Ciebie wymagali). Aczkolwiek nie które kierunki i szkoły mają odrobinę zmienione terminy i tam chyba trzeba aplikować jeszcze wcześniej.


Jeśli chodzi o same studia za granicą to, myślę, że jest to całkiem dobra opcja:) Ja osobiście nie narzekam, można się sporo nauczyć, jest duży nacisk na praktykę, bardzo przyjaźni wykładowcy jak i pozostali studenci. Jest to, też zawsze dodatkowe doświadczenie życiowe i możliwość dalszego szlifowania języka:) Wszystko też zależy od tego jakie masz plany na swoje życie po studiach. Jeśli chodzi o studiowanie pielęgniarstwa w UK to, wiem, że państwo mocno pomaga pod względem finansowym studentom tego kierunku aczkolwiek nie wiem czy obowiązuje to również osoby przyjezdne. Musiałabyś sama więcej poczytać bo, nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd. Np. my jako przyjezdni nie możemy liczyć na dofinansowanie do utrzymania się w uk itp.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com