Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jeston  

User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 26

Do³±czy³: 03 Gru 2012

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2012-12-03, 19:41   SzkoÅ‚a po Gimbazjum?

To tak z grubsza.

Interesuję się komputerami, pomagam znajomym w doborze części, czasami coś naprawię jakoś drobniejsza usterkę, będę zaczynał programować, myślę że zajmę się c++ oraz może cos z grafiką mógłbym zacząć? Czekam na wasze propozycje. Jeszcze wspomne że na Webmasterce się nie znam kompletnie.

Zastanawiam siÄ™ nad wyborem Technikum i Liceum
Technikum Informatyczne lub Liceum o klasie mat-fiz-inf, tylko nie wiem jak jest tam, przewaga matmy i fizyki czy inf?

Moje oceny

Polski - 4
Wos - 4
Historia - 3
Angielski - 5
Niemiecki - 3
WF - 5
Informatyka - 5
Biologia - 4
Geografia - 3
Chemia - 4
Matematyka - 4
Fizyka - 3


Dodam że chcę się uczyć na technika informatyki jeśli chodzi o szkołę techniczną.
Jak wiadomo ponad 20% ludzi po studiach nie może znaleźć pracy, więc zatrudniają się jako magazynierzy/sprzątaczki/portierzy/lub "na kasie w biedronce", nie chciałbym tak skończyć. Dodam że nie muszę dużo kuć żeby uzyskać takie oceny więc stać mnie na więcej. Jeśli chodzi o szkołę techniczną myślałem nad Technikum Elektronicznym w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej, może ktoś tam chodził, lub chodzi i wie jaki jest tam poziom?

Dużo też zależy od pkt na egzaminie głównym, na próbnym w listopadzie miałem.
24/32 POL
27/32 HISTORIA + WOS
18/29 MATMA (nalepiej z klasy o_0)

i angielski nie sprawdzony omg ... xd

Doradzicie coÅ›?
 

columbus  

Stały User

bojownik



Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Cze 2011

Sk±d: mam to wiedzieæ...

   

Wys³any: 2012-12-03, 20:02   

Technikum informatyczne albo liceum z rozszerzonÄ… matmÄ…/infÄ….
No tak niby ludzie po studiach pracy nie mogą znaleźć, ale nie celujesz przecież w kierunki typu turystyka i rekreacja tylko w konkrety. Informatyka nie głupim wyborem.
 

Krzysztofik  

Mega wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-12-03, 20:41   

Zacznij programować, robić strony. Teraz, nim wybierzesz infę. Serio.
Sprzęt to nie informatyka :D.

Mogę Cię wprowadzić w kilka rzeczy jak chcesz, zobaczysz, czy to Ci się spodoba.
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-12-03, 21:05   

Jeżeli chcesz iść na studia, to wybrałbym liceum. Pamiętaj, że jeżeli na poważnie myślisz o informatyce to musisz wiedzieć, że łatwo nie będzie. Informatyka powiązana z matematyką, a prawdziwa matematyka się zacznie dopiero na studiach ;)

Jeżeli Ci "wchodzi" programowanie, to rozwijaj się w domowym zaciszu w tym kierunku, jak już ogarniesz wszystko to możesz tam jakieś proste rzeczy pisać na zamówienie, później na studia, a jak będziesz dobry, to pracę bez problemu znajdziesz. Oczywiście, jeżeli chcesz bardzo dobrze zarabiać to wiadomo, że za granicą zarobki korzystniejsze.
 

PrzemQ  

Hiper wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 23 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-12-04, 00:20   

Panie, jak poważnie czujesz komputery, to idź do technikum. Ale poważnie, tylko jak to czujesz i Ci się podoba. Sam poszedłem do takiej, jednej z lepszych w Polsce z resztą, i popełniłem błąd. Dlaczego? Bo właśnie mnie to tak nie kręci. Rozumiesz, dochodzą takie przedmioty jak elektronika która jest mega trudna, przynajmniej dla mnie no i takie przedmioty jak Oprogramowanie Biurowe i Systemy Operacyjne, a są one cholernie nudne (choć to bardziej kwestia nauczyciela). Mimo wszystko nie żałuje, że tutaj poszedłem bo nauczyłem się naprawde wiele, zwłaszcza że jestem dopiero w drugiej klasie.

Co do liceum... mat/inf, mat/fiz... jakkolwiek by to sie nie nazywało to może 1/20 będziesz miał z tego co w technikum jeśli chodzi o komputery.

I przede wszystkim musisz ogarniać matmę i fizykę przy technikum. Musisz. Inaczej sobie po prostu nie dasz rady z nimi. Z matmy masz bardzo słaby wynik, klasę więc też, popracuj nad tym jak myślisz poważnie nad pracą w tym zawodzie. Bo informatyka to matma, matma, matma, matma itd.
_________________
„ZdolnoÅ›ci specjalne – kowalstwo mentalne
Najbardziej nierealne wizje przekujÄ™ ci w plan
Nie uwierzysz mi i tak, ale to już twój problem
¯e podbijać rzeczywistość potrafisz tylko na kompie.”
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-12-04, 15:21   

Piszę na forach o takiej a nie innej tematyce i są tam też studenci i mówią, że może na początku Ci po technikum mają łatwiej, ale raz dwa jest nadrobione to, co było w technikm i leci się dalej ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com