Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-09, 16:27   

I endoproteza nijak nie stanowi przeciwwskazania do nauki w normalnej szkole.
 

Damiano1412  

User


Do³±czy³: 03 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-09, 22:16   

No będę musiał się stawić na egzaminy 2 dniowe pod koniec Stycznia i co z tego jak w klasie jest.. 4 osób... a każdy przyjmowany jest oddzielnie.. :)

Nie wiem co przez to chciałaś powiedzieć ?


Ostia... Z wielką chęcią.. bym dał Ci tą endoprotezę i chodź sobie do tej szkoły.. :D Ja nie zginam nogi przy chodzeniu... chodzę z 1 kulą... po schodach jak mi przyjdzie iść to nie bardzo...

I ten uszkodzony słuch... 80db..

Ja nie chce mieć żadnych "rówieśników" bo i tak później każdy jednego w du...e kopnie i pójdzie w swoją stronę.. w dzisiejszym świecie nie ma przyjaciół ! Uwierz!
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-09-10, 10:38   

Damiano1412, wszystko jest kwestią rehabilitacji. Endoproteza ma właśnie umożliwić Tobie normalne chodzenie, a nie na odwrót. Moja mama ma endoprotezę w stawie biodrowym i jest w stanie nawet biegać, więc w czym widzisz problem?

Uszkodzony słuch: Aparaty słuchowe, leczenie?

Dlaczego zamykasz przed sobą świat? Zastanawiam się skąd w Tobie goryczy. Nie chcę, byś odebrał tego źle, ale zastanawiałeś się nad konsultacją u psychologa? Uwierz mi, że nic nie stoi na przeszkodzie, byś prowadził normalne życie.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-10, 17:24   

Damiano1412, osoby o wiele starsze od ciebie, wręcz geriatryczne, mają i endo stawu kolanowego, czasem nawet i obu stawów biodrowych - i chodzą, wchodzą po schodach, jeśli są w stanie, to i nawet jeżdżą na rowerze, pływają.
Jak mówi slow - kwestia rehabilitacji, a nie zafiksowania się "mam endoprotezę - jestem inny i tak już ma być".
 

Damiano1412  

User


Do³±czy³: 03 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-10-15, 23:03   

slow napisa³/a:

Damiano1412, wszystko jest kwestią rehabilitacji. Endoproteza ma właśnie umożliwić Tobie normalne chodzenie, a nie na odwrót. Moja mama ma endoprotezę w stawie biodrowym i jest w stanie nawet biegać, więc w czym widzisz problem?

Uszkodzony słuch: Aparaty słuchowe, leczenie?

Dlaczego zamykasz przed sobą świat? Zastanawiam się skąd w Tobie goryczy. Nie chcę, byś odebrał tego źle, ale zastanawiałeś się nad konsultacją u psychologa? Uwierz mi, że nic nie stoi na przeszkodzie, byś prowadził normalne życie.




1. Ja już jestem PO rehabilitacji i jest jak jest niestety już muszę się z tym pogodzić.. :)Ale twoja mam ma wstawioną ednoprotezę stawu biodrowego a to jest ZUPE£NIE co innego niż endoproteza kości wraz z kolanem... Ja mam wstawioną ednoprotezę kości ciągnącą się od podudzia ..... wraz z kolanem aż do połowy kości piszczelowej! Tak więc ja na pewno nie mogę biegać bo się... nie da po prostu heh ;) A nogę zginam ok. 70 stopni więc po schodach są spore problemy. Jeszcze w dodatku mam... Osteoporoze. Przykro mi ale ja już chyba nigdy nie będę prowadził normalnego życia... wiele się zmieniło.. niestety... Wymiane endoprotezy mam co 10 lat... tak więc pozostało mi 5 lat do wymiany i znowu ta długa... żmudna rehabilitacja.

Nie zamykam się przed światem. Wyjeżdżam z rodzicami w różne podróże itp. Więc jak tu mówić o zamykaniu się przed światem? Po prostu wybrałem taką szkole bo po co mam się męczyć w takiej zwykłej?
Uszkodzony słuch mam po chemioterapii więc tego nie można niestety wyleczyć. A aparaty słuchowe nie są takie cudne jak ty uważasz jest to tylko PROTEZA słuchu i.... TYLE! Nic nie zastąpi CI naturalnego słuchu! Myślisz że założę aparat słuchowy i mój ubytek słuchu zniknie...? heheh.. to się mylisz :) Mój ubytek słuchu jest nieodwracalny.. niestety. Mam na poziomie 90 decybeli, obustronne.
 

paznerq  

User


ImiÄ™: Patryk

Wiek: 31

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-02-28, 17:05   

Może tak by wrócił ktoś do tematu jakim jest szkoła średnia przez internet, a nie kto powinien, a kto nie powinien uczęszczać do takiej szkoły, to kwestia własnego wyboru i nie do was należy kwestionowanie tego ;] Przez ten czas może znalazł się ktoś kto wybrał ten sposób nauki i może się z nami podzielić opinią ?
 

AlexaImagine

User

AlexaImagine


ImiÄ™: Alexandra

Wiek: 27

Do³±czy³: 24 Mar 2012

   

Wys³any: 2012-04-02, 15:10   

Nie wiem czy temat jest jeszcze aktywny , ale ja właśnie też niedawno myślałam własnie o takiej nauce.
Chciałabym zdać maturę międzynarodową. Mam taką możliwość w wielu 'normalnych'szkołach w Polsce, jednakże wolałabym spróbować tego przez internet. Po pierwsze: Tam będę miała native speakers czyli osoby, których rodzimym językiem jest angielski. Po drugie: To będzie totalna 'odskocznia' od polskiego systemu, będę się uczyć razem z ludźmi z całego świata.
Kolejnym plusem jest to, że po skończeniu 'okresu gimnazjalnego' mogę iść od razu na te 2 lata kursu tej matury a w szkole musiałabym przedtem iść do klasy pre-IB.
Dlatego moim zdaniem trzeba się zastanowić dlaczego chcemy się uczyć właśnie przez internet.
Taki sposób nauki wcale nie oznacza izolacji od społeczeństwa a właśnie wręcz przeciwnie. W szkołach często jest dużo osób w klasach, różne charaktery, osobowości, niektórym nie zależy na nauce. Czemu mamy za nich cierpieć? Jak ktoś jest ambitny to taki program to również dobre rozwiązanie. Decydując się na naukę przez internet otwieramy sobie szansę, mamy więcej czasu po lekcjach, możemy się zapisać na inne kursy, treningi, zajęcia i robić to co chcemy!
To powinna być moim zdaniem decyzja podjęta indywidualnie. :-)
_________________
http://vociferous-world.blogspot.com/
 

Bazxer

User


Do³±czy³: 11 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-11, 11:37   Re:

Tak dobrze mówisz Damiano , ja korzystam z tego i jestem zadowolony.
Własnie mam mały ubytek słuchu i oni sa na prawde pomocni i w ogole się ciesze ze mam taką mozliwość :)
Pozdrawiam
 

hulk hogan

User


Do³±czy³: 08 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-08, 15:31   

Taka szkoła ma być alternatywą dla niektórych... Tu nie chodzi o korzystanie z niej, wówczas gdy mamy inne możliwości, chociaż to przecież indywidualna decyzja każdego z nas. Zauważcie, że jest tyle osób, którym zdrowie zwyczajnie nie pozwala na kontynuowanie edukacji, nieważne jakby tego pragnęli... Taka szkoła internetowa jest wtedy znakomitą alternatywą! Albo dla osób samotnie wychowujących dzieci, pracujących niekiedy całymi dniami, nawet w weekendy, do tego dochodzą wszelkie obowiązki... No nie mówcie mi, że mają jak znaleźć czas? Taka nauka przez Internet to całkiem niezły pomysł... Wydaje mi się, że właśnie z myślą o takich osobach powstają takie szkoły.
Ja poważnie rozważam możliwość zapisania się do tej szkoły... Bardzo zależy mi na nauce, ale zwyczajnie nie mam kiedy... Pracuję 6 dni w tygodniu!!! A taka szkoła pozwoli mi na pewną elastyczność... Powtarzam, to wybór każdego z nas indywidualnie :) Liczę na rzeczową dyskusję :)
 

Camoranezi

User


Do³±czy³: 18 Kwi 2013

   

Wys³any: 2013-04-18, 09:47   

Takie szkoły internetowe są nie tylko dla młodych ale i też dla starszych co chcą nadrabiać braki w edukacji a nie mogą sobie pozwolić na dojazdy i na naukę w szkole. Mój znajomy korzysta z takiej szkoly internetowej. Bodajże Liceum Alfa. Mówi że to jest dobre rozwiązanie dla niego. W końcu i tak każdy wybiera to co mu pasuje, czyli odpowiednią formę nauki. Ale fajnie zawsze mieć jakąś alternatywę i możliwość wyboru w formie nauki :)
 

kapitan hak

User


Do³±czy³: 10 Lip 2013

   

Wys³any: 2014-04-07, 21:40   

szkoÅ‚a przez internet to chyba kiepski pomysÅ‚. kursy , owszem, ale szkoÅ‚a? jak nie masz czasu, to zapisz siÄ™ do liceum dla dorosÅ‚ych – dziaÅ‚ajÄ… w trybie zaocznym i wieczorowym. kuzyn chodzi do szesnastki w warszawie. nie nudzÄ…, podobno można siÄ™ czegoÅ› tam nauczyć i maturÄ™ zdać. to lepsze niż nauka przez internet , o ile w ogóle taka jest…
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com