Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Sandraa  

Stały User

Imię: ...

Wysłany: 2010-11-07, 10:08   Szko?y policealne

Dzisiaj przeczyta?am taki komentarz pewnej dziewczyny:

Patka, warto?ciowo?? papierka - jak to bardzo ?adnie uj??a? - zale?y od rodzaju szko?y. Je?eli jest to roczna szko?a policealna, to daje Ci tyle, ?e masz za?wiadczenie o odbyciu jakiego? tam kursu. Za?ó?my, ?e mówimy o kierunku kosmetyczka.
Ko?cz?c roczny kierunek masz tylko papierek, ?e sko?czy?a? kurs... i nie daje Ci on w zasadzie nic, bo nie masz UPRAWNIEŃ DO WYKONYWANIA ZAWODU. Za to masz kolejny fajny punkt do wpisanie w CV.

Ko?cz?c dwuletni? szko?? policealn? zdajesz EGZAMIN ZAWODOWY i dostajesz dyplom technika us?ug kosmetycznych (bo ca?y czas u?ywam kosmetyczki jako przyk?adu). Szko?a ma program nauczania zatwierdzony przez Ministerstwo, egzamin jest egzaminem pa?stwowym i daje Ci prawo do pracy w zawodzie (mo?esz si? zatrudni? w zak?adzie kosmetycznym, za?o?y? w?asny itd), wi?c oczywista, ?e papierek jest o wiele bardziej warto?ciowy.

Dodatkowo (oczywi?cie nie we wszystkich szko?ach i nie na wszystkich kierunkach, ale jednak mo?liwo?? taka jest) istnieje taka opcja, ?e po zako?czeniu nauki w DWULETNIEJ szkole policealnej i ZDANIU egzaminu zawodowego, mo?esz sk?ada? dokumenty NA TRZECI ROK STUDIÓW, czyli - patrz?c od strony technicznej - po roku studiów zdajesz licencjat.

Oczywi?cie szko?y policealne mog? by? pa?stwowe, prywatne itd, ale najwa?niejsze, ?eby opiera?y si? o podstaw? programow? zatwierdzon? przez Ministerstwo.
Patrz?c po swoich znajomych widz?, ?e coraz wi?cej osób wybiera w?a?nie ten sposób zdobywania wykszta?cenia (oczywi?cie ze 'wskoczeniem' po policealnej na 3 rok studiów), ni? zaczynanie od samych studiów... Na pewno jest to ta?sze rozwi?zanie (poniewa? szko?y policealne najcz??ciej s? zaoczne i bardzo cz?sto darmowe), no i na pewno mniej stresuj?ce, zw?aszcza gdy nadchodzi sesja ;) no i nie wiem, jak w innych - ale w mojej szkole jest do?? lu?ne podej?cie do studentów, nie ma odwiecznego 'profesor - twój pan i w?adca', mo?na pogada? i ogólnie jest bardzo sympatyczna atmosfera.

Nie podawaj linków do innych for.

Czy to prawda, ?e po 2 latach policealnej szko?y mo?na tak zrobi? ze studiami? Bardzo mnie to ciekawi, prosz? o jakie? info. Dzi?ki bardzo.

Ostia  

VIP

Wysłany: 2010-11-07, 10:10   

Sandraa napisał/a:

w DWULETNIEJ szkole policealnej i ZDANIU egzaminu zawodowego, mo?esz sk?ada? dokumenty NA TRZECI ROK STUDIÓW,

Bzdura. Tudzie? poka?cie mi przepis, który an to zezwala.

Sandraa  

Stały User

Imię: ...

Wysłany: 2010-11-07, 10:16   

Ostia napisał/a:

Sandraa napisał/a:

w DWULETNIEJ szkole policealnej i ZDANIU egzaminu zawodowego, mo?esz sk?ada? dokumenty NA TRZECI ROK STUDIÓW,

Bzdura. Tudzie? poka?cie mi przepis, który an to zezwala.

No w?a?nie tak mnie to zdziwi?o.

markwi

User

Wysłany: 2011-08-11, 11:24   

ja nie wiem kto wychwala szko?? od marcini- co? chyba ?ciema i reklama :/

Ja jestem w policealna zaoczna szko?a ALFA Gda?sk. I jest bomba. Kadra super, program nie na odwal a naprawd? si? przydaje, mog? porobi? licencje....

no i obozy szkoleniowe to ju? bajka. Byli te? na obozie w Bieszczadach ludzie z I?awy, Elbl?ga i Radzynia Podlaskiego (?chyba?)- te? sobie chwalili wybór...

[ Dodano: 2011-08-11, 11:25 ]
aha a to ?e po policealnej od razu 3rok studiów to jaka? urban legend.

[ Dodano: 2011-08-11, 11:27 ]
aaa, znalaz?em ich na fb:) to sobie samo zobaczcie foty z obozu :]

http://www.facebook.com/p...122797141139551

kuleczka88

User

Wysłany: 2011-08-11, 22:09   

A ja polecam AP Edukacja :) sama korzystam :)

Akeyo20  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2011-08-11, 22:27   

A ja ide i na studia i na policealn? w weekendy. Po dwóch latach pójd? znowu i zrobi? sobie dwóch techników (o ile mo?na ;p)

lulubella

User

Wysłany: 2012-06-19, 12:09   

A czy kto? mo?e wybra? opcj? e-learningow? TEB, bo zastanawiam si? na dekoratorem wn?trz, a jeszcze tablet do nauki si? dostaje.

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros

Wysłany: 2012-06-21, 13:10   

Szczerze te? s?ysza?am o tym.. ale w przypadku podyplówce 2 letniej.. w przypadku wy?szych artystycznych mowa by?a o tym. Jednak?e w ko?cu nie zacz??a a wi?c nie mam poj?cia.
lulubella dostaje na czas nauki czy pó?niej zostaje jako w?asno??? :-P (bo podejrzewam, ?e op?ata jest nie ma?a za sam fakt)

lulubella

User

Wysłany: 2012-06-28, 09:04   

Hineka to jest chyba tak, ?e mo?na go pó?niej wykupi?, jest napisane, ?e nawet od 1z?. Tak?e fajnie bo mo?esz korzysta? podczas nauki i jeszcze mie? go pó?niej na w?asno??, a tutaj jest wi?cej info :) http://epakiet.teb.pl/

lotsofthoughts

User

Wysłany: 2013-07-15, 15:25   

Ma?o jest opinii o GoWork policealnej w internecie a nie ukrywam ?e z pewnych wzgl?dów chcia?abym wybra? akurat t? szko??. Dok?adniej technika fryzjera. Mo?e kto? podzieli si? swoj? opinia o tej szkole i kierunku?

zagubiona_anna  

User

Wysłany: 2013-08-06, 13:28   gowork

lotsofthoughts napisał/a:

Ma?o jest opinii o GoWork policealnej w internecie a nie ukrywam ?e z pewnych wzgl?dów chcia?abym wybra? akurat t? szko??. Dok?adniej technika fryzjera. Mo?e kto? podzieli si? swoj? opinia o tej szkole i kierunku?

Ja by?am u nich na kursie wiza?u ale postanowi?a si? bardziej rozwin?? i id? do ich szko?y w ?odzi na fryzjerstwo, Fajnie b?dzie ;)

anestea  

User

Imię: Justyna

Wysłany: 2013-08-12, 21:44   

a to akurat prawda ?e jest mozliwo?? kontynuacji nauki po 2 latach studiów z tym ?e dane studium musi wspó?pracowa? z dan? uczelni?, ja jestem na studium o kierunku turystyka i rekreacja, mamy indeksy, normalne sesje, nast?pnie po uko?czeniu 2 lat studium oceny s? przepisywane na studia. Jak to na studium materia? jest okrojony wi?c je?li my?limy powa?nie o studiach to trzeba na w?asn? r?k? si? uczy? ponad program studium :)

seth

User

Wysłany: 2013-08-27, 10:43   

Lepiej si? uczy? w szko?ach policealnych ni? nic nie robi?. Lepsze takie do?wiadczenie ni? ?adne inne.

my0sinka

User

Wysłany: 2013-08-28, 08:55   

w?a?nie ja te? polecam szko?? policealn? lepiej co? robi?. ja wybieram si? do szko?y policealnej gowork w katowicach a w mi?dzy czasie dorobi? matur? z biologii.

przyba

User

Wysłany: 2013-09-06, 13:02   

Hej, trafi?am tu przez google. Mieszkam w Warszawie od niedawna, pochodz? z ma?ej miejscowo?ci na Śl?sku. Zahaczy?am si? w stolicy do pracy i potrzebuj? si? podszkoli? w angielskim. Poniewa? moje mo?liwo?ci finansowe nie s? jakie? ogromne, szukam jakiej? ta?szej alternatywy do nauki ni? drogie szko?y j?zyków obcych. W szko?ach policealnych my?licie b?dzie taniej?

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com