Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Logan128  

Mega wymiatacz



Doczy: 19 Cze 2014

Skd: z zaświatów

   

Wysany: 2014-09-14, 11:20   Szybki wzrost a koślawość kolan/stóp

Mam 14 lat i bardzo szybko rosnę (mam 1,85 m), lecz zauważyłem u siebie pewien problem. Otóż jak stanę przed lustrem w krótkich spodenkach, ewidentnie widać iż moje nogi nie są zbyt proste. Patrząc od góry, okolice ud są w miarę proste, natomiast kolana b. mocno schodzą się do wewnętrznej strony. Dolne partie nóg aż do stóp również ustawiają się pod kątem, do zewnętrznej strony. Patrząc w internecie natknąłem się na zwrot "koślawość kolan", i porównując moje kolana są bardzo podobne do tych opisanych w internecie jako koślawe. Przeglądnąłem moją książeczkę zdrowia, i w karcie z badań bilansowych w wieku kilku lat mam wpisane "stopy płasko-koślawe". Zastanawiam się czy jest to normalne, przejdzie z wiekiem, czy trzeba wybrać się z tym do jakiegoś lekarza... Wątpię aby problemem były kości: Jem dużo nabiału (wapń). W opisach tej "koślawości stóp, kolan" była też wzmianka o trudności w poruszaniu się, męczeniu się nóg. Tymczasem ja choć wizualnie mam objawy koślawości, jestem aktywny, biegam, pływam, jeżdżę na rowerze, przez 2 lata trenowałem piłkę nożną.
Pytania do Was:
Czy ktoś z Was również miał podobny problem? Czy to normalne w tym wieku przy szybkim wzroście? Czy da się coś z tym zrobić, samo przejdzie? Konieczna jest wizyta u lekarza?
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

marcinb1  

Stały User


Imię: Marcin

Doczy: 18 Lip 2014

Skd: Polska

   

Wysany: 2014-09-14, 14:27   

Lepiej idź do lekarza, a najlepiej do ortopedy. Swoją drogą jesteś wysoki jak na swój wiek (według mnie).
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-09-14, 14:50   

marcinb1 napisa/a:

Lepiej idź do lekarza, a najlepiej do ortopedy. Swoją drogą jesteś wysoki jak na swój wiek (według mnie).


Też uważam, że ortopeda to jedyne rozsądne wyjście. Dodatkowo, powinieneś zadbać nie tylko o wapń, ale także o zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości witamin. Najlepsze byłyby te naturalne, ale od biedy mogą być i te w kapsułkach.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Doczy: 19 Cze 2014

Skd: z zaświatów

   

Wysany: 2014-09-14, 18:44   

Popytałem rodziców, posprawdzałem w książeczce zdrowia. Miałem kilka lat jak okazało się że mam tą wade stóp. Lekarz podobno powiedział, że to normalne w tym wieku i przechodzi. Potem nie miałem badań w tym kierunku czy czegoś takiego.
W internecie są ćwiczenia pomagające zmniejszyć tą koślawość kolan. Jeśli jest ona niewielka to nie uznaje się jej za wadę.
Na wszelki wypadek chyba zarejestruję się do lekarza rodzinnego. Jak będzie miał jakieś wątpliwości, da mi skierowanie do ortopedy.
Dzięki za rady, jeśli ktoś jeszcze ma coś do napisania w temacie to proszę się wypowiadać ;)
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

maslanepienty  

User

maslanepienty


Imię: jowita

Wiek: 23

Doczya: 29 Kwi 2020

Skd: bagdada

   

Wysany: 2020-04-29, 21:14   

mordo jak masz tki przpadek idz do lekara on ci pomożwe bo ty są yumany a nie lekarze mówie cikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :zdrowko: :idiota: :beta: :beta: :ups: :-o :-o
 

Anie1281

User


Doczy: 23 Kwi 2021

   

Wysany: 2021-04-27, 12:27   

to do ortopedy si
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com