Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Bebe22  

Stały User



Doł±czyła: 05 Cze 2010

Sk±d: PL

   

Wysłany: 2010-07-23, 06:11   

Tej nocy spałam 3 godziny i po obudzeniu się czułam się jakbym dopiero co się położyła... :spi:
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Doł±czył: 22 Lut 2009

   

Wysłany: 2010-07-23, 11:49   

Kiedyś kilka razy mi się takie coś zdarzyło. Tak samo jak położyłem się na przykład w dzień, wstałem o 22 i myślałem, że przespałem całą noc i jest już ranek następnego dnia, a tak naprawdę to był ten sam dzień, wieczór.
Pewnie należałoby się przyjrzeć bardziej snu z punktu biologicznego. A dokładniej podwzgórzu oraz pniu mózgowym.
Wiadomo, że alkohol, środki nasenne, ciepło czy monotonia wysyłają impulsy do pnia mózgu i skłaniają go do snu. Tam właśnie znajduje się ośrodek snu i czuwania, który aktywuje siatkowaty. Występuje kilka typów zaczynają od senności, lekki sen, głęboki sen, zamknięte oczy po czuwanie.
Może takie zachowanie mózgu spowodowane jest przeskakiwaniem między typami, choć raczej organizm nie przeskoczy od razu na głęboki sen czy czuwanie.
Również może to być związane z impulsami odkorowymi, które również kontroluje ośrodek snu.
Zawsze można sobie zrobić EEG :-)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,MoĹĽe nie najwaĹĽniejsze jest chcieć iść z kimĹ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

D0M1N1K  

Stały User


Doł±czyła: 08 Maj 2010

   

Wysłany: 2010-08-17, 11:24   

Tak mi minęła kiedyś cała lekcja Języka polskiego.

Po za tym trochę głupi temat... kto by wytrzymał 8 godzin snu, gdyby zachował poczucie czasu. :mrgreen:
 

What The Fuck_  

User

In the air.



Doł±czyła: 22 Lis 2010

   

Wysłany: 2010-11-23, 18:25   

Mam tak rano , jak mi się nie chce wstać do szkoły. Budzę się np.o 7 :00 , zasypiam na ''minutkę'' a budzę się o 7:30, choć dopiero przymknęłam oczy.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com