Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-03-08, 20:03   Szymon HoÅ‚ownia ;)

Zapewne większość z Was kojarzy go z Mam talent czy porannego przeglądu prasy w Dzień Dobry TVN . ;)
Otóż chciałabym Was zapytać, czy czytaliście jego książki? "Ludzie na walizkach", "Monopol na zbawienie", "Kościół dla średnio zaawansowanych", "Tabletki z krzyżykiem"?

Jeżeli nie - zachęcam, warto się zaznajomić. Momentami jest wesoło, czasem poważnie, ale zawsze z dystansem i kulturą.
Jeśli tak - zachęcam do dyskusji.
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-08, 20:06   

Nie rozumiem tego człowieka, w newseeku wypisuje się przeciw kościołowi a w relegia.tv ma swoje programy. Lubię go tylko jako showmena i prezentera.
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-03-08, 20:14   

W moim odczuciu jego krytyka nie jest wyrazem dystansu czy wręcz bycia wrogiem Kościoła.
U mnie ma wielki szacunek, zwłaszcza za to, że w środowisku, w którym pracuje naraża się na śmieszność.
Urzekli mnie zwłaszcza jego "Ludzie na walizkach" - niesamowita książka o cierpieniu. "Monopol na zbawienie" też jest świetny.

W religia.tv Szymon prowadzi też talk show "Bóg w wielkim mieście" - zaprasza tam ciekawe, barwne postaci, ostatnio był Michał Piróg, a wczoraj poseł Janusz Palikot. ;)
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

MÅ‚oDAA  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 27 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-08, 21:44   

O książce "ludzie na walizkach" słyszałam w szkole od nauczyciela z j. polskiego.
Przeczytał nam jedną historie o małżeństwie, które długo starało sie o dziecko, a później ta kobieta umarła. Szczerze mówiąc wstrząsnęła mnie ta historia i mam zamiar przeczytać tą książkę, mam nadzieje, że na zamiarze się nie skończy ;)


Co do Szymona Hołowni, to niewiele mogę powiedzieć na jego temat.
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2010-03-12, 16:19   

Czytałam "Ludzie na walizkach" kilka razy. Strasznie wstrząsnęła mną ta książka. Szczególnie historia o małżeństwie, o którym napisała koleżanka wyżej.
Szymon Hołownia w tej książce zadaje trafne pytania, zbija z tropu. Mimo to nie On jest tam najważniejszy, ale jego rozmówcy. Książka godna polecenia !
Po za tym pan Hołownia naprawdę fajnie pisze na tematy "kościelne" (Newsweek, blog), prowadzi ciekawe programy, mądrze mówi :) Lubię jego słuchać ;)
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

Madlene

User



Do³±czy³: 15 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-16, 09:39   

ja nie czytałam, ale z chęcią przeczytam - musze się do tego zabrać niedługo.
Moim zdaniem Hołownia to niesamowicie interesujący i inteligentny facet, a do tego ma lekkość tworzenia interesujących wypowiedzi. dlatego przeczuwam, że jego ksiażki mogą być przynajmniej bardzo dobre.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-16, 12:29   

Nie czytałam jego książek, i nie przypuszczam, żebym po nie sięgnęła, skutecznie bowiem odstrasza mnie jako showman, a w tej roli jest gorszy od Katarzyny Dowbor. :wstyd: Serio, nie znoszę typa, miota się, pląta, spala żarty, jeszcze zanim je skończy... czułam zażenowanie, gdy patrzyłam na niego w MT.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-03-16, 12:40   

w MT calkiem mi sie podobalo to jak z Prokopem robili show. ale jak go posluchalam gdzies indziej to juz caly pozytywny stosunek jaki do niego mialam gdzies stracilam. wiec ksiazek raczej nie planuje czytac. chociaz nie wykluczam ze kiedys z ciekawosci siegne.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

MÅ‚oDAA  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 27 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-16, 16:37   

Ta książka nie ma nic wspólnego z tym jakim on jest showmanem.Przeczytałam już ja więc polecam ;) ;)
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-03-19, 19:42   

Porcelana. napisa³/a:

skutecznie bowiem odstrasza mnie jako showman, a w tej roli jest gorszy od Katarzyny Dowbor


hahahaha :D A ja zawsze uważałam Katarzynę Dowbor za ikonę Dwójki i dziennikarstwa w ogóle. ;)

Pozwolę sobie przytoczyć kilka fragmentów.

"Wracając do marihuany - w naszym kraju panuje tendencja, by na dźwięk tego słowa zaraz pluć przez lewe ramię, machać rękoma, krzyczeć wniebogłosy czy lamentować. Z jednej strony raban robią ci, którzy najchętniej "zioło" by kanonizowali, z drugiej - wyznawcy tezy, że to droga do piekła (nota bene, jeśli tak ma wyglądać piekło - kilku moich kolegów gorąco o nim marzy)." (Monopol na zbawienie)

"Ktoś tu zdrowo przypalił, skoro opowiada takie bajki?" (Monopol na zbawienie)


"Sztuka życia to nie wiedza o tym, jak smakują bułki ze wszystkich przydrożnych barów. To umiejętność nazwania, wybrania i podążania swoją, tylko twoją drogą." (Monopol na zbawienie)

"Byłem w niebie i nie widziałem tam Boga." To świadectwo padło podobno z ust generała Jurija Gagarina. Dzielny kosmonauta wie, co mówi, miał czas się rozejrzeć. Wystrzelony w kosmos w 1961 roku na pokładzie statku Wostok, kręcił się po orbicie okołoziemskiej przez bite dwie godziny. [...] (Tabletki z krzyżykiem).


Weronika. napisa³/a:

ja nie czytałam, ale z chęcią przeczytam - musze się do tego zabrać niedługo.


Zachęcam. ;) Momentami można solidnie pośmiać, a całość to po prostu rozmowa z czytelnikiem o sprawach trudnych.
"Ludzie na walizkach" mocno różnią się od innych książek Szymona Hołowni; dla mnie ta książka była trochę jak zimny prysznic.
Genialne wywiady, które długo zapadają w pamięć.
Gdyby kogoś to ciekawiło, podaję linka do jednej z recenzji wspomnianej książki.
http://www.przystan-literacka.pl/?show=2516
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-03-19, 22:47   

Wyczuwam w jego osobie fałsz i nutkę hipokryzji, a za takimi ludźmi nie przepadam. Poza tym nie umie prowadzić programów publicystycznych. Przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=asHYEcqSY5g
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za dużo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Do³±czy³a: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-23, 21:01   

Ja natomiast darzę go sympatią jako prezentera(nie miałam okazji przeczytać jego książek). Jest zabawny, inteligentny i idealnie prezentują się z Prokopem w Mam talent. Raz przez przypadek obejrzałam "Ludzie na walizkach". Interesujący program prowadzi.
_________________
Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów. - Woody Allen

Jestem wystarczająco dumna z tego, co jednak wiem, aby przyznać z całą skromnością, iż nie wiem wszystkiego
 

MillvinaDean  

User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 03 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-03, 16:24   

Przeczytałam "Bóg. ¯ycie i twórczość" i stwierdziłam, że na temat wiary pan Hołownia pisze całkiem przystępnie. Nie wyniosłam jednak z tej książki niczego cennego, ponieważ wszystkie argumenty umiałam sobie po cichu wytłumaczyć, jednak nad paroma sprawami musiałam się głębiej zastanowić. Lubię kiedy książka zmusza mnie do głębszej analizy swoich własnych poglądów i weryfikacji innych, nie żałuję czasu poświęconego na przeczytanie powyższej.
Jeśli miałabym komuś polecić to pewnie osobom wierzącym, które przechodzą kryzys. Dla oczytanych ateistów będzie to książka banalna i nie wnosząca niczego nowego do dyskusji.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-03, 17:30   

Hahah, nie no, błagam. Jego duet z Prokopem jest fatalny, po prostu żenujący i jedyna gorsza para, jaką zdarzyło mi się oglądać w tv, to Marcin Prokop i Dorota Wellman, bo to już prawdziwa apokalipsa.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-03, 21:36   

Mam nie tylko na swoich regałach Kościół dla średnio zaawansowanych, ale także monopol na zbawienie. Obie pozycje czytałem. Są bardzo ciekawe, bo o to ktoś charyzmatyczny z wiedzą przystępnie opowiada o swoich doświadczeniach z kościołem. Zachwala, krytykuje, czasem się powtarza, ale warto poczytać.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com