Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je
Najnowsze tematy:
kursy (6)

Autor

Wiadomość

Bartek987654321  

User

hyhy

Imię: Bartek

Wysłany: 2020-01-04, 16:16   Tani Komputer

Mam 1700zł na komputer potrzebuje czegoś do gier co ładnie wygląda i jest wydajne cena razem z obudowa i dyskami

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise

Imię: Łukasz

Wysłany: 2020-01-04, 17:09   

W jakie gry chcesz grać? 1700 zł to niewiele, ale może coś da się zdziałać.
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński

Abotage

Stały User

Wysłany: 2020-02-08, 08:49   

Procesor: Intel Core i5 4690k ok. 400zł
Płyta główna: MSI Z97-G43 Gaming ok. 300zł
Karta graficzna: GeForce GTX960 4GB lub Radeon RX570 4GB - obie ok. 400zł
RAM: 2x4GB DDR3 ok.100zł
Zasilacz: CoolerMaster MWE600 lub inny markowy 600W - ok. 250zł
Dysk SSD: Kingston A400 240GB SATAIII ok. 160zł
Obudowa: SilentiumPC ARMIS AM1 ok. 100zł

Ten zestaw ma fajny procesor, który jeszcze można podkręcić jakby brakowało Ci wydajności. RX570 sam miałem i gierki typu Wiedźmin 3, GTAV czy podobne uciągnie, najnowsze będą działać ale raczej na średnich detalach.
Zasilacz jest może trochę na wyrost, ale lepiej kupić mocniejszy i nie martwić się czy tej mocy wystarczy ;)
Zwracaj uwagę na markę, dobre są CoolerMaster, SilentiumPC, Thermaltake, Chieftec. Unikaj zasilaczy no-name i tych które nie mają certyfikatu 80+ (są różne certyfikaty: Bronze, Platinium, Gold, ten ostatni najlepszy ale też zasilacze najdroższe)
Zestaw może przekraczać te 1700zł, ale myślę że dopłata 20-50zł nie jest większym problemem. Wszystkie części oprócz zasilacza, dysku i obudowy są używane. W przyszłości polecam dokupić drugie 8GB RAM, lepsze chłodzenie do procesora i kartę dźwiękową 5.1 jak masz dobre głośniki :-)

Mam nadzieję że pomogłem :)

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise

Wysłany: 2020-02-08, 13:32   

Autor tematu chyba zrezygnował z zakupu, ale dla podtrzymania konwersacji - mam kilka uwag! :mrgreen:

Abotage napisał/a:

Procesor: Intel Core i5 4690k ok. 400zł
Płyta główna: MSI Z97-G43 Gaming ok. 300zł

Jeśli już dopłacać, to można przejść na AM4 z Ryzenem 3 1200 albo nawet Ryzenem 5 1600. Taka platforma miałaby kilka dodatkowych zalet: nowszy zestaw instrukcji procesora, obsługę szybszego RAMu (oraz większych jego ilości, o ile płyta główna na to pozwoli), mniej sprzętowych luk, których łatki obniżają wydajność, a przy okazji znacznie lepsze możliwości rozbudowy (szczególnie przy Ryzenie 3). Wydajnościowo powinno być porównywalnie, chociaż brakuje mi trochę benchmarków na poparcie tej tezy.

Abotage napisał/a:

Karta graficzna: GeForce GTX960 4GB lub Radeon RX570 4GB - obie ok. 400zł

To może i jedna półka cenowa, ale GTX960 to w porównaniu do RX570 powolny i przestarzały sprzęt. RX570 jest wydajnościowo znacznie bliższy GTX1060, który z kolei porównywano po premierze do GTX980. Nie stawiałbym ich obok siebie.
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński

Abotage

Stały User

Wysłany: 2020-02-09, 21:55   

Części dobierałem na szybko i z głowy, więc nie jest to jakiś przemyślany zestaw.
Procesor wybrałem taki żeby go podkręcić, szczerze karierę z AMD skończyłem na Athlonie XP, potem już miałem Intela i w najnowszych Ryzenach się nie orientuję. Będę miał w przyszłości dylemat, bo obecnie siedzę na i5 3470 i nie wiem czy zmieniać platformę na nowszego Intela czy na AMD właśnie. Kłuje mnie niewspieranie Windowsa 7 (jak się mylę to mnie popraw) bo do 10tki do dzisiaj nie mogę się przekonać. Dlatego zamierzam zainwestować w ostatnią platformę wspierającą 7 i na razie się jej trzymać.
Ale co do kart graficznych masz rację, w tej cenie to można mieć używane 1050Ti które będzie miało podobną wydajność a będzie przynajmniej nowsze.

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise

Wysłany: 2020-02-18, 19:46   

Abotage napisał/a:

Kłuje mnie niewspieranie Windowsa 7 (jak się mylę to mnie popraw) bo do 10tki do dzisiaj nie mogę się przekonać. Dlatego zamierzam zainwestować w ostatnią platformę wspierającą 7 i na razie się jej trzymać.

Przepraszam, że będę Ci truł, ale to bardzo nierozsądne zachowanie.

Po pierwsze: procesory Intela od Core 2 Duo w górę mają poważne luki bezpieczeństwa (procesory AMD też, ale mniej). Intel i dostawcy systemów operacyjnych łatali co mogli, ale łatki te nie były neutralne dla wydajności.

Po drugie, systemy Windows współdzielą bardzo wiele kodu. To pozornie mało istotny szczegół, ale zauważ, że luki bezpieczeństwa w Windowsie nie są trzymane w tajemnicy - informacje o nich publikuje się w czasie kilku miesięcy od wykrycia, niezależnie czy zostały załatane czy nie. Oznacza to, że niewspierany Windows 7 nie otrzyma poprawki kodu, którą otrzyma Windows 10, chociaż luka przed łatką występuje w obu. Sprawia to, że Twój komputer z Windowsem 7 może być podatny na różnego rodzaju ataki, których mechanizm został upubliczniony.

Jeśli wciąż Cię nie przekonałem, to odpowiedz sobie na jedno pytanie: wolałbyś zostawić mnie na 10 minut sam na sam w Twoim domu, czy z dostępem do Twojego komputera?

Lady Virgin  

Moderator

Wysłany: 2020-02-23, 21:47   

Szej-Hulud napisał/a:

Jeśli wciąż Cię nie przekonałem, to odpowiedz sobie na jedno pytanie: wolałbyś zostawić mnie na 10 minut sam na sam w Twoim domu, czy z dostępem do Twojego komputera?

normalnie, aż przeszedł mnie dreszczyk :zakrecony:
Or unsingable songs

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com