Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-07-14, 17:00   

Jest to możliwe. Aczkolwiek ja bym nie chciała mieć aż tak dobrych kontaktów z ojcem. Właściwie nawet z matką nie rozmawiam na takie tematy.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-15, 00:55   

No właśnie. Dla mnie to też jest kosmos. Ale przykład z tatą, który musi zastapić matkę mnie rozbroił. Faktycznie, to musi być trudne- wychować samemu dwie dorastające córki, gdy rozmowa na "te tematy" nie należy do najprzyjemniejszych dla obu stron... :kwasny:
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-20, 10:24   

No nie wiem. Nadal uważam, że wszystko zależy od ludzi i od podejścia.
_________________

 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-22, 11:05   

A Ty, merimi? masz dobry kontakt z rodzicami? Nie krępuje Cie rozmowa z ojcem na "te" tematy?
 

volcanic  

Stały User



ImiÄ™: Blanka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 20 Lip 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-07-22, 13:44   

Osobiście mam bardzo dobry kontakt z tatą i mogę z nim śmiało , na luzie porozmawiać na każdy temat. Jednak jeżeli chodzi o "takie tematy" to raczej wydaje mi się, że mama zawsze jest lepszą osobą do rozmowy.
 

Ta_co_zagubiÅ‚a  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-07-22, 13:58   

Raczej wydaje mi się to dość..hm dziwne. Kobieta(matka) lepiej jednak wie o co chodzi, co powinna powiedzieć córce itd. Raczej ojciec ma na ten temat znikome wiadomości(Chyba, że jest wyuczonym ginekologiem)..
Jeśli chodzi o mnie to nie rozmawiałam na "te tematy" żadnym z rodziców. Oni też jakoś nie podejmowali chęci. Cóż wszystkiego dowiedziałam się w szkole, od rówieśniczek bądź po prostu poszukałam w internecie.
_________________
Uczucia są piękne, choć nie zawsze coś warte.
 

leinad  

Stały User



Do³±czy³a: 21 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-22, 15:39   

Kamciu. napisa³/a:

Może to dziwne, ale zawsze wydawało mi się, że dziewczyna ma lepszy kontakt z matką, a chłopak z ojcem.



A nie jest wręcz na odwrót?


Ja z obojgiem rodziców mogę porozmawiać raczej na każdy temat, bo potrafią dość luźno podejść do każdej sytuacji, ale raczej nie gadam z nimi na te tematy.. Ale nie dlatego, że nie mogę, tylko że nie chcę.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-22, 16:21   

Dla mnie jest to trochę niezrozumiałe, że dzisiejsza młodzież nie chcę rozmawiać z rodzicami na takie tematy i wolą się dowiedzieć wszystkiego od zupełnie obcych ludzi, jakimi są koledzy/koleżanki. Dziwie się również rodzicom, których obowiązkiem jest wytłumaczenie dzieciom świata intymności. Co do relacji córki z ojcem, wydaję mi się, że nawet lepiej na niektóre tematy porozmawiać właśnie z ojcem, który dobrze zna życie, i może ostrzec nastolatki przed facetami, tłumacząc męski punkt widzenia.
_________________
W miękkim futrze kota
 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 15:25   

DeSade... to o czym piszesz, jest moim marzeniem. Gdyby ojcowie nie krępowali się rozmawiać z córkami, na pewno kobiety miałyby w życiu łatwiej... :->
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-25, 12:57   

babula napisa³/a:

A Ty, merimi? masz dobry kontakt z rodzicami? Nie krępuje Cie rozmowa z ojcem na "te" tematy?



Mam znakomity kontakt z obojgiem rodziców. Mogę (i robię to) rozmawiać z nimi dokłądnie na każdy temat. W moim domu nie ma tematów tabu lub wstydliwych rzeczy, które zamiata się pod dywan.
_________________

 

sniffu  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 22 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-25, 15:18   

To zależy od charakteru człowieka. Mój tato jest typem osoby, która unika rozmów na temat seksu. Nigdy nie słyszałam, żeby przy mnie cokolwiek o tym wspominał. Ale jedną radę na temat facetów mi dał "Nie ważne jak bardzo chłopak się stara, bo jeżeli Cię uderzy to odejdź od Niego natychmiast". Z mamą mam dobry kontakt. 3 lata temu czegoś takie bym nie powiedziała, ale z czasem zaczęłyśmy więcej rozmawiać np. na często unikany przez rodziców temat współżycia. Wiem, że jak mam jakieś pytania to dostanę jasną odpowiedz bo dla Niej nie ma tematów wstydliwych tylko na niektóre dzieci są po prostu niedojrzałe.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-07-25, 17:25   

Wprawdzie nigdy nie poruszałam takich tematów z moim tatą, lecz nie sądzę, by był to dla nas temat Tabu. Jeżeli chcę poznać męski punkt widzenia, kieruję się do Narzeczonego. Niemniej tata nie raz realizował moje recepty na plastry antykoncepcyjne, doskonale także orientuje się w zakupie tamponów oraz podpasek, gdy zaistnieje taka potrzeba.
_________________
Drugs&hugs.
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-27, 12:35   

Dokładnie tak, jak mój ojciec - wielokrotnie wysyłałam go po rozmaite akcesoria higieniczne.
_________________

 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-27, 17:20   

Ależ Wam, dziewczyny zazdroszczę takich relacji z ojcem. W moim domu nawet matka się wstydzi ojca, przynajmniej takie mam wrazenie.
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-28, 22:53   :D

Miałam ten komfort, że mogłam rozmawiać i z matka i z ojcem. Jednaj o sprawach fizjologii wolałam z mama. Bohaterka tej książki chyba nie miała za dobrego kontaktu z matką?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com