Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

rumianek

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-01, 13:43   

zulapogozelska napisa³/a:

Babula... to jest ciężka praca, to odzyskiwanie poczucia własnej wartości i godności, ale warto. Kiedy już Ci sie uda ( czego Ci bardzo życzę) związki z ludźmi staną sie prostsze:)


Ja też życzę \babuli samego dobrego.
Zula, skąd tak wiele osób ma takie niskie poczucie swojej wartości? Jak to się dzieje? Dlaczego?
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-09-01, 14:03   

Rumianku, różne są powody, przez które przestajemy sobie wierzyć, ufać. Dla których tracimy wiarę w siebie i zaczynamy czuć się nikim. Ale zazwyczaj pochodzą one z dość wczesnego dzieciństwa. :-( Można więc twierdzić, że stoją za tym te osoby, z którymi wtedy mamy największy kontakt. Czasem robią nam to bo wydaje się im że tak trzeba żeby nas hartować: Jeśli nie zrobisz tego czy tego, to nic z ciebie nie będzie. Do niczego nie dojdziesz! jaki z ciebie głupek! Ale z ciebie niezdara... Czasem podkopują nasze poczucie wartości subtelniej i w imię większej miłości: Kochanie , mamusia zawiąże ci buciki. Syneczku, nie chodź tam bez mamy, jeszcze ktoś cię skrzywdzi. Nie gaś światła, bo będziesz się bał... Niby nic nie można zarzucić, ale takie komunikaty mówią nam: nie dasz rady, sam zginiesz, świat jest przerażający i zły. A żeby wierzyć w siebie dziecko musi usłyszeć: dasz radę! Wierze w ciebie!
 

rumianek

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-01, 14:09   

O matko! To znaczy, że każdy jest pozbawiany wiary w siebie przez rodziców. Czy nie ma normalnych?
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-09-01, 14:12   

rumianek napisa³/a:

O matko! To znaczy, że każdy jest pozbawiany wiary w siebie przez rodziców. Czy nie ma normalnych?


Na szczęście są normalni. Ale oni sami sobie udowodnili, że nie są tymi ostatnimi ofermami, i że dadzą rade. Nie dostali tego w prezencie od rodziców.
 

Consilier  

Stały User



Do³±czy³: 03 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-09-01, 15:47   

Zależy czy tata zna się na tych sprawach czy nie. Ja osobiście sam uczulę jeśli będę miał córkę. Syna też. Przyszła żona pewnie będzie kręcić nosem, że za wcześnie:P Młodych trzeba uświadamiać nim będzie za późno. Czy to jest różnica czy tata czy mama? Nawet ciotka może. Ale spadną rodzice o parę punktów w hierarchii autorytetów.
_________________
Trololololololol ..... exterminate!
 

Kieperek  

User


Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-02, 08:47   

W sprawach miesiączki to ojciec może za dużo się nie wypowiedzieć.. Zaś z pierwszym razem to już chyba więcej . Aczkolwiek coś wydaję mi się , że większość dziewczyn i ta by nie poszła z tym problemem do ojca lecz do matki tak to już jest :)
_________________
 

Consilier  

Stały User



Do³±czy³: 03 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-09-02, 22:48   

Cytat:

W sprawach miesiączki to ojciec może za dużo się nie wypowiedzieć.. Zaś z pierwszym razem to już chyba więcej . Aczkolwiek coś wydaję mi się , że większość dziewczyn i ta by nie poszła z tym problemem do ojca lecz do matki tak to już jest :)

A jak ojciec biolog/lekarz z zawodu to i więcej od mamy wie :P
_________________
Trololololololol ..... exterminate!
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 14:23   

Moja mama jest pielęgniarką, więc podeszła do sprawy fachowo.
 

rumianek

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 14:37   

A mnie się wcale nie wydaje, że najlepiej wyuczony mężczyzna wie więcej niż po prosty doświadczona kobieta. Owszem, facet lekarz ginekolog to może, ale np... laryngolog?
 

zulapogozelska  

User



Do³±czy³a: 28 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 14:51   

No może wiedzieć o wiele więcej z naukowego punktu widzenia, ale niekoniecznie praktycznie. Może wiele powiedzieć o samym procesie dojrzewania, o cyklu, ale co mężczyzna może wiedzieć o wyższości tamponów nad podpaskami?? (lub odwrotnie)
 

rumianek

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 14:56   

O to mi właśnie chodzi. Natomiast... nie miałabym nic przeciwko, by tatuś powiedziała o coś o stosowanych przez chłopaków sztuczkach, by poderwać i zaciągnąć do łóżka dziewczynę.
 

taa  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 06 Lis 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2011-12-03, 14:00   

Ojciec może być powiernikiem , ech... kilka lat temu jak szlam do gimnazjum i jechałam na wakacje z tatą i chciał mi zrobić wykład o antykoncepcji a ja sorry tato ale mama cie ubiegła o 5 lat .. hahaha
_________________
Czekolada jest spoko
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2013-08-16, 21:32   

Jest to możliwe, aby córka i ojciec byli w takiej relacji, że mogą rozmawiać dosłownie o wszystkim. Ja ze swoim tatą nie rozmawiam na tematy dotyczące spraw kobiecych, jeśli już to rzadko i to w celach praktycznych. Wątpię by takie tematy interesowały mojego tatę.
 

Brejwiasz  

Stały User

HE HE HE


Do³±czy³a: 17 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-18, 11:50   

Wszystko zależy od kontaktu córki z ojcem. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że córka może wyżalić się ojcu, porozmawiać o wszystkim i o niczym :-)
_________________
I ja Ciebie też!
 

T0ksyczna  

Mega wymiatacz

poprostu



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 19 Sie 2013

Sk±d: Hiszpania

   

Wys³any: 2013-08-20, 09:52   

Jeśli wychowuje cie ojciec jest to normalne że do niego się zwrócisz w takich sprawach. O ile nie masz starszych sióstr...
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bo wychowywała mnie mama i w sumie to nie wiem jak to jest.
_________________
`

Mentes huecas, vacíos los corazones.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com