Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-04, 20:24   Tata dla córki powiernikiem?

Zastanawiam się, czy to możliwe, by ojciec był dla swej córki powiernikiem i pomocą w kwestii pierwszej miesiączki, pierwszego razu? Przyznam szczerze, że wydawało mi się to niemożliwe do momentu, gdy nie przeczytałam "Sklepiku z niespodzianką. Bogusia" Katarzyny Michalak, w której to książce bohaterki relacje z ojcem tak właśnie wyglądają. Dla
mnie to niepojęte. Tata jest ostatnią osobą, z którą mogłabym o takich rzeczach rozmawiać :/.
 

Promyczek425  

Stały User

Promyczek425



Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-07-04, 23:46   

Moim zdaniem to całkiem możliwe.
Jeśli ma się dobry kontakt z tatą, to uważam, że można z nim o wszystkim pogadać.

Ja np. rozmawiałam z tatą kiedyś na temat miesiączki :-)
_________________
"Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci."
___________
Emil Cioran
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-05, 09:45   

Moim zdaniem wszystko zależy od konkretnych relacji. Jeśli rozmawiasz z ojcem na temat kataru lub numeru buta, to niby czemu nie rozmawiać na temat miesiączki?
_________________

 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-06, 22:51   

Z moim Tatą to po prostu niemożliwe. Przez wzgląd na niego. Chyba by uciekł podczas takiej rozmowy. :hyhy:
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-07-06, 23:10   

Może być,o ile tatuś nie jest zbytnio konserwatywny.
 

kp816  

User


ImiÄ™: Kinga

Wiek: 29

Do³±czy³a: 05 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-06, 23:16   

W moim przypadku to nie, ale możliwe:) To musi być bardzo fajne, pod warunkiem,że z mamą ma się tak samo dobry kontakt, ale raczej już rzadko.
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-07, 11:33   

rzadko ma siÄ™ z mamÄ… dobry kontakt?
_________________

 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-07, 21:33   

Nie każdy się z mamą świetnie dogaduje. Mnie jest łatwiej zagadnąć rodzicielkę, niż ojca, z którym w zasadzie nie mam porozumienia... :-/
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-11, 20:56   

rozumiem, ale chyba to, że nie każdy ma z mamą świetny kontakt nie jest tym samym co "rzadko ma się z mamą dobry kontakt"?
_________________

 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2011-07-11, 22:28   

Wydaje mi się to kosmiczne, z racji tego, że nie jestem z ojcem na aż tak przyjacielskiej stopie. Z mamą mogę pogadać o wszystkim - przy tacie jednak nie czuję, że mogę się tak zupełnie otworzyć. Mam pewną blokadę.
_________________
meow
 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-12, 08:52   

merimi napisa³/a:

rozumiem, ale chyba to, że nie każdy ma z mamą świetny kontakt nie jest tym samym co "rzadko ma się z mamą dobry kontakt"?


Oj, tam ;) . Tak się napisało . Mam koleżankę, która rzadko miewa dobry kontakt ze swoją matką. W zasadzie go nie miewa ;)
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-12, 13:06   

Rozumiem, ale przeczytałam to jako duże uogólnienie, zbyt duże jak na mój gust:)

Myślę, że to, jak wyglądają nasze relacje zależy nie od płci rodzica, ale od tego jakimi są osobami, jakimi my jesteśmy osobami i co razem przeżyliśmy. Wierzę jednak, że wiele konfliktów i nieporozumień da się przezwyciężyć i czasem pojawiają się w życiu sytuacje, które bardzo zbliżają.
_________________

 

Kamciu.  

User

Dreamer..



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 27

Do³±czy³: 24 Cze 2011

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2011-07-13, 10:33   

Zazdroszczę Wam, że macie dobry kontakt z rodzicami.
Moi majÄ… strasznie konserwatywne poglÄ…dy i wszystko ponad "normÄ™" jest dla nich wyjÄ…tkowo dziwne, albo idiotyczne.

Może to dziwne, ale zawsze wydawało mi się, że dziewczyna ma lepszy kontakt z matką, a chłopak z ojcem. :-)
 

astridnat

User

astridnat


Do³±czy³: 10 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-13, 12:20   

Promyczek425 napisa³/a:

Moim zdaniem to całkiem możliwe.
Jeśli ma się dobry kontakt z tatą, to uważam, że można z nim o wszystkim pogadać.

Ja np. rozmawiałam z tatą kiedyś na temat miesiączki :-)



Dobry kontakt z tatÄ… to jedna sprawa, a druga to, gdy mamy wczesnie zabraknie i zostaje tylko tata.

Moja koleżanka jest w takiej sytuacji. Z tym, ze jej tata ma opory przed bezposrednim rozmawianiem na te tematy, dlatego zawsze podsuwa jej i jej siostrze artykuły na temat który chciałby poruszyc;)
_________________

Magazyn TwojaGeneracja.com

Bo nie ma to jak pasja:)
 

merimi

User



Do³±czy³: 08 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-07-14, 09:03   

astridnat napisa³/a:

Moja koleżanka jest w takiej sytuacji. Z tym, ze jej tata ma opory przed bezposrednim rozmawianiem na te tematy, dlatego zawsze podsuwa jej i jej siostrze artykuły na temat który chciałby poruszyc;)



To urocze i słodkie - myśle, że wiele go to kosztuje! Mam nadzieję, że siostry to doceniają.
_________________

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com