Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-07-06, 23:55   Tatuaż - co uważacie, jakie sÄ… konsekwencje?

Siema, za niedługo wybije 18 i od zawsze mnie fascynowały tatuaże, więc myślałem czy by sobie nie zrobić i na dobry początek myślałem nad takim:


Co sÄ…dzicie?

Czytałem, że w takim miejscu ''ścierają'' się takie tatuaże

I takie zapytanie czy przez tatuaże mogę być postrzegany jako kryminalista i bandzior? Jak wy postrzegacie ludzi wytatuowanych?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-07-07, 00:00   

Different napisa³/a:

I takie zapytanie czy przez tatuaże mogę być postrzegany jako kryminalista i bandzior? Jak wy postrzegacie ludzi wytatuowanych?


A co Cię interesuje, co uważa o Tobie statystyczny Kowalski? I jakie znaczenie ma mieć ten tatuaż?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-07-07, 00:03   

Generalnie to nie tylko chodzi o spojrzenie statystycznego Kowalskiego, ale widoczny tatuaż może być barierą przed przyjęciem cię do niektórych firm/na niektóre stanowiska.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 00:07   

Mizantrop napisa³/a:

Different napisa³/a:

I takie zapytanie czy przez tatuaże mogę być postrzegany jako kryminalista i bandzior? Jak wy postrzegacie ludzi wytatuowanych?


A co Cię interesuje, co uważa o Tobie statystyczny Kowalski? I jakie znaczenie ma mieć ten tatuaż?





szostol napisa³/a:

Generalnie to nie tylko chodzi o spojrzenie statystycznego Kowalskiego, ale widoczny tatuaż może być barierą przed przyjęciem cię do niektórych firm/na niektóre stanowiska.



Właśnie patrzę w stronę pracodawcy aniżeli ludzi, których spotykałbym na co dzień.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-07-07, 00:13   

No cóż. Są takie zawody gdzie tatuaż w widocznym miejscu nie jest mile widzianym, bo po prostu tak nie wypada. Trzeba się z tym pogodzić i albo zrobić sobie tatuaż w miejscu gdzie jest on niewidoczny na pierwszy rzut oka albo zrobić nawet i na czole i liczyć, że pracodawca będzie tolerancyjny i przyjmie do pracy.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 00:19   

Co z tym rozmywaniem się tatuaży w tym miejscu? Jest to prawdą? Czy jeśli zrobiłbym taki tatuaż to musiałbym go co jakiś czas poprawiać? Pytam, bo nie chciałbym, aby rok/dwa po zrobieniu wyglądał napis jakbym wyszedł z ZK. Oczywiście biorąc pod uwagę dobre studio tatuażu, choć 'dobre' jest pojęcie względnym. Jakieś porady, jak wybrać dobry salon?
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 01:08   

moj jakos sie nie zchodzi, mimo ze robilam go domowym sposobem i to juz calkiem dawno.
ogolnie tatuaze na palcach sa fajne, sama mam juz wzor na napis, ale w zyciu bym nie zrobila sobie zadnych "love/hate" czy innych "open/mind" bo to straszliwa tandeta. przemysl 10 razy swoja decyzje bo potem bedziesz zalowal
o tym jak bedziesz postrzegany przez pracodawcow chlopcy juz powiedzieli wiec nie bede po nich powtarzac : )
a jak wybrac studio? najlatwiej sprawdzic w internecie opinie, a najlepiej przejsc sie i zapytac o katalog ze zdjeciami tatuazy jakie byly tam robione- sam ocenisz czy wzory sa dobrze wykonywane czy nie.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 01:55   

Tatuaże na palcach również ogromnie mi się podobają dlatego chciałbym jakiś zrobić i padł pomysł na HATE/Love, bo zwyczajnie nie mam ciekawego pomysłu na jakiś napis/motyw w takowym miejscu. Coś polecasz, jakiś katalog na internecie z propozycjami?


Ciężko znaleźć coś "dobrego" na takie miejsce, najczęściej spotykane to właśnie Hate/Love, Game Over, Pain and Hope, aces high, stay away, symbole kart etc.

Niektórzy ludzie to mają nasrane, widziałem jak imiona tam tatuują :-/

Inne miejsca to całe ramie(tzw. 'rękaw'), ale to już będę myślał jak skończę 21 i trochę przypakuje, bo chudo :-D
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 02:25   

szczerze ja kazdy wzor wymyslam sama, jakos nie chcialabym robic sobie takiego "gotowca" z internetu. wymyslenie np. napisu na palce zajelo mi mnostwo czasu, ale to dobrze bo przynajmniej jestem pewna czego chce, ty tez sie nie spiesz i nie rob pierwszego lepszego wzoru "bo nie masz innego pomyslu" bo naprawde bedziesz potem zalowal.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 02:36   

Racja, ale ciężko dobrać 2 słowa czteroliterowe, które mają jakiś sens bądź są antagonistyczne(bo to też 'dobry' motyw). Na początku chodziło mi po głowie "NO Pain No Gain"

Pain, gain na wskazującym, środkowym, serdecznym i małym, a NO na kciukach.


Albo work hard, ale oklepane





Nie powiem intrygujÄ…cy :D


Gdyby tak człowiek miał więcej palców :mrgreen:
 

Yoona

User



Do³±czy³: 29 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-07-07, 09:43   

Z tego co kojarzę to dobrze zrobiony tatuaż nie "zmyje się". Ponoć wpływ na blakniecie ma słońce i alkohol.. W tej sprawie najlepiej spytać samego wykonawcę, ale wątpię, by dobrze zrobiony tatuaż się zmazywał. RÓB! Jesli chodzi o postrzeżenie ludzi to myślę, że młodsza generacja nie ma z tym problemu. Pozostaje wierzyć, że starsze pokolenia też będą tolerancyjne ;) Powodzenia! ;)
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 12:44   

Zrobić na pewno zrobię, ale nie wiem kiedy, bo jeszcze zostaje kwestia rodziców, którzy nie wiedzą nic o tym, a moja mama jest jaka jest, aczkolwiek mając 18 to już sobie sam mogę zrobić :-P

Od alkoholu stronię, opalać się uwielbiam, ale w tym miejscu nie będzie problemu, zasłonić czy posmarować SPF +50 i działać.


Mam jeszcze trochę czasu do 18, więc będę musiał przemyśleć co tam "zmalować", czy wzorki jakieś czy napis. To No Pain No Gain, byłby dobrym motywem, który mi przypomina o tym, że aby do czegoś dojść trzeba zap*****, work hard to samo, ale z drugiej strony można wymyślić coś oryginalnego :-D
 

Toksyczny  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-07-07, 13:03   

Tak czy siak każdy tatuaż trzeba po jakimś czasie poprawiać bo traci kolor.
Przemyśl wszystko na spokojną głowę co chciałbyś mieć wytatuowane i gdzie bo to Ci już na resztę życia zostanie, a jeśli chcesz koniecznie na palcach to tym bardziej przemyśl wybór bo w tym miejscu za bardzo "przerobić" tatuażu się nie da.

Może nie rób czegoś, co jest dla każdego jasne do zrozumienia jak np. " Love/Hate " ...
Pomyśl o czymś tylko dla Ciebie wyjątkowym i specyficznym, możliwe że po łacinie, to od razu ludzie będą pytać " a co to znaczy ? " i już nie będziesz Ty, i twój tatuaż taki prosty do zrozumienia ;)
Ja kiedyś chciałem na przedramieniu wytatuować sobie napis "ETERNIA", ale jakoś jeszcze tego nie zrobiłem... hmm może w niedalekiej przyszłości :)
_________________
"Ja­kie słowo wy­powiesz, ta­kie usłyszysz."
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 13:09   

Myślałem nad jakimś 'orientalnym' językiem. Japoński/chiński, ale chyba ciężkie do zrealizowania, bo ich język jest inaczej pisany, a poza tym tak którtkich wyrazów chyba nie ma
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-07-07, 13:32   

Tak jak wyżej wspomniano, takie "widoczne" tatuaże mogą być przeszkodą w rozmowach kwalifikacyjnych. Najlepiej zrobić na brzuchu czy plecach, bo tam nikt Ci nie zagląda, chyba, że na plaży czy basenie :P A taki na rękach... dziwnie byś wyglądał, mając jeszcze na sobie garniak :D Jak jakiś mafioso.

Different napisa³/a:

Myślałem nad jakimś 'orientalnym' językiem. Japoński/chiński, ale chyba ciężkie do zrealizowania, bo ich język jest inaczej pisany, a poza tym tak którtkich wyrazów chyba nie ma



Zawsze możesz sobie wytatuować "kurczak po chińsku" czy "makaron curry" :mrgreen: w języku chińskim oczywiście...
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com