Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

donkeyaw  

Wymiatacz

rolnik



ImiÄ™: Aleksander

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Gru 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-02-17, 16:58   technik hotelarz

Otoz koncze w tym roku gimnazjum i skladam podania to technikow o profilu technik hotelarz. Chcialem sie was spytac moi drodzy czy ktos z was moze uczy sie na takim profilu lub podobnym tj. turystyczny. Jakie sa wasze wrazenia, duzo nauki i ogolnie ciekawy kierunek ? Moze macie jakichs kumpli w takowym technikum. Jedni uwazaja ze technikum jest dla idiotow, nieukow, jak wy o tym myslicie ? Ja osobiscie zamierzam zdac mature po technikum oraz pozniej pojsc na studia, zarzadzania marketingu itp. Istnieje taki kierunek i nawet kurs ktory nosi nazwe MBIA chyba tak to sie pisze. Tak wiec wyrazcie swoja opinie. Prosze nie pisac postow w stylu ''no ciezko jest'', ''latwo jest, malo wymagaja''. Napiszcie jakies uzasadnienie prosze. Pozdrawiam
 

dulcea  

User

unendlichkeit.



ImiÄ™: martina

Do³±czy³a: 21 Lut 2010

Sk±d: berlin

   

Wys³any: 2010-02-27, 23:11   

hejo xd tak więc uczę się w takim technikum właśnie, poziom jest, nie ma co sie oszukiwac, niższy niż w lo, ale tylko z przedmiotów ogólnych. na zawodowe kładzie się duzy nacisk, jednak nie są one szczególnie trudne. łatwo się je przyswaja, bo moza je pojac na logike. wazna jest tez znajomosc jezyków. szczególna uwage zwracaja na ten wiodący. ale nie ma co sie oszukiwac- jest to przydatne.
jednak tak szczerze jakoś nie kręci mnie ten profil. jestem sobie na nim bo jestem, byle przetrwac 4 lata. później mysle o studiach w zupełnie innym kierunku, jednak jesli ciebie to interesuje, to polecam. skoro osobie, ktorej w ogole to nie interesuje, nauka zawodu nie sprawia problemu, to co dopiero tobie, osobie zainteresowanej.
przepraszam za bledy jesli sa, ale pozna godzina, nie mam ochoty ich poprawiac ;)
pzdr
_________________
'uczyńmy z życia święto'!
 

Darcia2601  

User



Wiek: 34

Do³±czy³a: 07 Lut 2010

Sk±d: Leeds

   

Wys³any: 2010-03-05, 16:54   

dulcea napisa³/a:

poziom jest, nie ma co sie oszukiwac, niższy niż w lo, ale tylko z przedmiotów ogólnych. na zawodowe kładzie się duzy nacisk, jednak nie są one szczególnie trudne.


No niestety nie moge sie z Toba zgodzic.

Poziom jest taki sam jak w LO a czasami nawet mozna powiedziec, ze jest wyzszy gdyz masz wiecej przedmiotow oraz godzin. Uwazam, ze technikum jest dobrym rozwiazaniem gdy wiesz co chcesz robic. Wybrales/as technikum bo Cie to interesuje a LO moim zdaniem jest tylko ogolniakiem i tysiace razy mozesz zmienic swoje plany na przyszlosc. Nie uwazam tez, ze technikum jest dla idiotow! Bo to, ze chodzisz rok dluzej do tej szkoly nie znaczy, ze jest sie glupia osoba itp. W technikum tak samo jak w liceum pisze sie mature + egzamin zawodowy.
Chodzilam rok do owego technikum. Bylo strasznie ciezko. Poziom byl niewiarygodnie wysoki. Wiele praktyk, prac domowych nie mialam czasu na nic. Chodzilam do szkoly na 7:10 wracalam o 18:30. To bylo straszne. Zero zycia prywatnego. Wkoncu wyjechalam i zmienilam szkole. Teraz nikomu nie polecam tej szkoly w moim miescie, to byl horror. :)
Pozdrawiam.
_________________
Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem.
 

dulcea  

User

unendlichkeit.



ImiÄ™: martina

Do³±czy³a: 21 Lut 2010

Sk±d: berlin

   

Wys³any: 2010-03-05, 18:42   

wiesz, powiem ci, że chyba obie nie mamy do konca racji. w moim technikum np poziom nie jest az tak wysoki. nie twierdze ze go nie ma, ale bez przesady. wszystko w umiarze. chodze do szkoły na 8, najdłuzej lekcje mam do 15, praktyki będą dopiero w wakacje.
mam porównanie, bo zanim tam poszłam, byłam jakiś czas w LO. wtedy przychodzilam ze szkoly, jadlam obiad, uczylam sie i kladlam spac. nawet weekendy mialam zapchane nauką. zero czasu na pasje.
dlatego teraz jestem w technikum i na luzie wszystkiego się ucze. mam same pozytywy i dużo czasu na dodatkowe zainteresowania. wszystko zalezy od szkoly, nauczycieli, podejscia do nauki.
nic wiecej. ale na pewno zgodze sie z toba w tym, ze technikum wbrew pozorom wcale nie jest dla idiotów. bo jednak pouczyc tez sie trzeba, zeby das sobie w nim rade.
_________________
'uczyńmy z życia święto'!
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-03-05, 20:40   

Darcia2601 napisa³/a:

Poziom jest taki sam jak w LO a czasami nawet mozna powiedziec, ze jest wyzszy gdyz masz wiecej przedmiotow oraz godzin.


To, że masz więcej godzin i przedmiotów to akurat nie świadczy o poziomie szkoły. Większa ilość przedmiotów jest dlatego, że dochodzą przedmioty zawodowe, ale ogólne są realizowane na podstawie, a często po łepkach.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

NiuÅ„ka  

User

zakochaana :)



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Mar 2010

Sk±d: Twoja wyobra¼nia

   

Wys³any: 2010-03-06, 07:57   

moja kolezanka jest właśnie w taki technikum,mówi ze jest troche nizszy poziom z tych przedm co w LO ale za to z przedmiotów zawodowych nie jest lekko..

powodzenia :)
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com