Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

rusiaczek48

User

Do│▒czy│: 12 Kwi 2013

Wys│any: 2013-04-13, 15:45   Technik informatyk vs technik geodeta vs technik ekonomista

Jestem w 3 klasie gimnazjum i nadszedl czas wybory szkoly, ale ja kompletnie nie wiem gdzie isc. Nie chcem isc do liceum i zastanawiam sie nad technikum:
technik informatyk
technik geodeta
technik ekonomista
Co polecacie, a moze chodzicie na podobny profil i jakie jest wasze zdanie o tych kierunkach?
Co po ukonczeniu technikum z prac─ů, jakie zarobki ?

sebox  

User

Imi─Ö: Sebastian

Do│▒czy│: 08 Lut 2011

Wys│any: 2013-04-13, 18:41   

Informatyk to dobry zaw├│d, ale po samym technikum i bez zapa┼éu nic nie zdzia┼éasz, wi─Öc raczej odpada. Ekonomista wed┼éug mnie to nie jest zbyt dobry zaw├│d bo na twoje miejsce by┼éo by kilka os├│b po studiach, no i geodeta my┼Ťl─Ö, ┼╝e to mo┼╝e byc to. :-)

Janek  

User

Imi─Ö: Jasiek

Do│▒czy│: 27 Cze 2011

Wys│any: 2013-04-13, 19:15   

Powt├│rz─Ö to co kolega wy┼╝ej, ┼╝e id─ůc na technika informatyka i p├│┼║niej na studia b─Ödziesz mia┼é najlepsz─ů sytuacje je┼Ťli chodzi o prac─Ö. A co do reszty to geodeta wydaj─Ö si─Ö by─ç ciekawym profilem ale z tego co czyta┼éem p├│┼║niej mo┼╝e by─ç ┼Ťrednio z prac─ů, poniewa┼╝ rynek nie potrzebuje a┼╝ tylu geodet├│w ile si─Ö obecnie kszta┼éci. Jednak wiadomo je┼Ťli jest si─Ö dobrym w danej dziedzinie to praca si─Ö znajdzie. :-)

OlgaMOY

User

Do│▒czy│: 13 Kwi 2013

Wys│any: 2013-04-13, 21:04   

Po tych technikach co napisa┼ée┼Ť, proponowa┼éabym Ci studia. Bez nich, ci─Ö┼╝ko Ci b─Ödzie ze znalezieniem pracy. Bo jak pracodawcy maj─ů do wyboru zatrudni─ç geodet─Ö/ekonomist─Ö/informatyka, po studiach lub po technikum, to raczej wiadome kogo zatrudni─ů. Odpowiedz sobie sam kogo by┼Ť zatrudni┼é w takiej sytuacji. A zarobki my┼Ťl─Ö, ┼╝e te┼╝ s┼éabe. Je┼╝eli chcesz by─ç np. geodet─ů to najlepiej by Ci by┼éo p├│j┼Ť─ç na profil matematyczno-fizyczny do LO, nast─Öpnie na kierunek geodezja i kartografia na Politechnice. Prac─Ö i wysokie zarobki od 5000 z┼é masz gwarantowane :) Z informatykiem podobnie - mat-inf (LO) i potem studia informatyczne, zarobki - zale┼╝y czym si─Ö zajmujesz, my┼Ťl─Ö, ┼╝e od 2000-3000 z┼é do 6000 z┼é mo┼╝na by by┼éo wyci─ůgn─ů─ç. A ekonomista? Moja kole┼╝anka idzie, ale sama si─Ö ┼Ťmieje, ┼╝e b─Ödzie potem pracowa─ç w biedronce. W ka┼╝dym razie z tych zawod├│w, kt├│re podajesz lepiej i┼Ť─ç do liceum, zda─ç dobrze matur─Ö i dosta─ç si─Ö na takie studia, a je┼╝eli bardzo chcesz i┼Ť─ç do technikum to proponuj─Ö jakiego┼Ť gastronoma lub hotelarza, bo po tym studi├│w nie ma, wi─Öc Cie zatrudni─ů. Pozdrawiam :)

rusiaczek48

User

Do│▒czy│: 12 Kwi 2013

Wys│any: 2013-05-01, 10:51   

A jeżeli chciałbym pójć do technikum informatycznego a nastepnie na studia, ponieważ w mojej miejscowoci w liceum jest bardzo niski poziom i nie chcem tam ić.

Akeyo20  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│: 16 Cze 2010

Wys│any: 2013-05-01, 11:03   

rusiaczek48 napisa│/a:

A jeżeli chciałbym pójć do technikum informatycznego a nastepnie na studia, ponieważ w mojej miejscowoci w liceum jest bardzo niski poziom i nie chcem tam ić.

To najpierw prze─çwicz sztuk─Ö komunikacji.

pitek713

User

Imi─Ö: pitek713

Do│▒czy│: 26 Lis 2014

Wys│any: 2014-11-26, 04:44   

Polecam Ci wybra─ç geodezje, bardzo szeroki rynek pracy. Zawsz─Ö b─Öd─ů potrzebny geodeci tak jak informatycy, jak nie b─Ödziesz mia┼é gdzie znale┼║─ç pracy zawsze mo┼╝esz uda─ç si─Ö do http://www.poznan-geodeta.pl/oferta/uslugi-geodezyjne/

greeneye119  

User

Do│▒czy│a: 17 Gru 2014

Wys│any: 2014-12-17, 21:15   

Informatyk lepszy - o wiele bardziej praktyczny zaw├│d :D

Volken  

User

Do│▒czy│: 30 Lis 2014

Sk▒d: Krak├│w SYTY

Wys│any: 2014-12-29, 16:02   

Cytat:

Informatyk lepszy - o wiele bardziej praktyczny zaw├│d :D

Niby tak, ale z drugiej strony technik├│w-informatyk├│w troch─Ö jest i z zarobkami mo┼╝e by─ç r├│┼╝nie. Bycie programist─ů to gwarancja dobrze p┼éatnej pracy :)

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com