Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Rachut

User


Do³±czy³: 04 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-04, 23:27   Technik UrzÄ…dzeÅ„ i Systemów Energetyki odnawialnej - pilne !

Witam!

Niedługo zostanę absolwentem gimnazjum. Musze wybrać kolejną szkołę. Jednym z kierunków który mnie interesuje jest:

- Technik Urządzeń i Systemów Energetyki odnawialnej

Czy mógłbym mi ktoś o nim coś napisać ? Na czym głównie polega, tak najdokładniej. Bo sama nazwa mi mówi na czym, ale chciałbym się dowiedzieć dokładnie wszystkiego o tym kierunku.

Z czym w przyszłości mogę mieć związaną pracę po tym kierunku, jakie mniej więcej pieniądze mogę zarabiać, czy jest możliwość otworzenia własnej działalności po tym kierunku, czy konieczne są studia ito ?

Kolejnymi kierunkami które mnie interesują są:

- Technik Drogownictwa

- Technik Budownictwa

Powiedzcie mi z czego tak naprawdę w życiu byłoby mi najlepiej i najlżej utrzymać ?

ProszÄ™ o doradzenie, opis i pomoc. ACZKOLWIEK WYBORU DOKONAM SAM !

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

MrKowes  

User

Pogromca beczek



ImiÄ™: Kondzio;d

Wiek: 26

Do³±czy³: 04 Mar 2014

Sk±d: Ko³obrzeg

   

Wys³any: 2014-03-05, 00:41   

Moim zdaniem opłacalnymi kierunkami są technik budownictwa i technik urządzeń. Od razu wyjaśniam po ukończeniu kierunku budownictwa ma się już fach w ręku i zostaje dalsza nauka lub praca w Polsce nie są wysokie wynagrodzenia lecz w Dania, Anglia, Niemcy w tych krajach to powyżej 6 tyś. na miech z odliczeniem podatku oraz zależy od zleceń. A technik urządzeń wiąrze się z zawodem elektryka oraz informatyka chociarz na niego potrzeba pójść na studia i umieć prgramować, dlatego lepszym zawodem jest elektryk i bardzo opłacalnym ;D gdyż są dwu lub trzykrotnie wyższe niż w naszym kraju.
Lecz podstawą do dobrego wynagrodzenia jest znajomość języków niemieckiego lub angielskiego!
Pozdrawiam
MrKowes
 

lapi00

User


Do³±czy³: 16 Gru 2012

   

Wys³any: 2015-03-15, 18:48   

Wszystko zależy od koniunktury dzisiaj jest tak a za 4 lata jak skończysz sytuacja może się zmienić. Ten technik energii odnawialnych to takie połączenie elektryka i hydraulika. W mojej szkole ten zawód jest więc widzę na jakie pracownie koledzy chodzą. Hydraulików na rynku brakuje, elektryków tez więc może to jest wyjście.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com