Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

M!chal  

Wymiatacz

madry inaczej



Imię: MIchał

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Lut 2009

Sk±d: z przysz³osci

   

Wys³any: 2009-10-25, 15:35   techniki zapamietywania

no własnie nie kazdy ma talent do zapamietywania nieraz trzeba mu pomoc co wy na to :mrgreen:
błagam :padam: pomocy
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-10-25, 15:39   

M!chal napisa³/a:

techniki zapamietywania


Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz.
I w końcu pamiętasz.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-10-25, 15:41   

ja łatwiej zapamiętuję pewne rzeczy, jak sobie je napiszę.
tak się do sprawdzianów uczę.
cóż zrobić. zwykłe przeczytanie materiału, choćby nie wiem ile razy, niewiele mi daje.
_________________
meow
 

M!chal  

Wymiatacz

madry inaczej



Imię: MIchał

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Lut 2009

Sk±d: z przysz³osci

   

Wys³any: 2009-10-25, 15:43   

TQIT, £O£ musze sprobowac hehe
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-25, 15:44   

jak nie jest dużo to przepisuj sobie i zapamiętasz, a jak dużo to tylko czytanie..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-25, 16:05   

Albo możesz podkreślać najważniejsze rzeczy na kolorowo - gorzej jak wszystko jest ważne i nagle się okazuje, że i tak trzeba ogarnąć całość - kilka razy tak miałem.
Możesz robić sobie jakieś schematy, mapki pamięci. Albo czytasz na głos kilka razy i się w końcu zapamiętuje.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

dam94  

Stały User



ImiÄ™: Damian

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Pa¼ 2009

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2009-10-25, 16:09   

Moim zdaniem do każdej dziedziny potrzebna jest inna technika...
Daty najlepiej jest zapamiętywać przez skojarzenia. Historie, opowiadania itd. przez krótkie notatki. Wzory niestety ale trzeba się nauczyć. Dobre jest to, że można je przekształcać ;D
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-25, 16:27   

Dobra medoda to na skojarzenia.
Czesto jej uzywam jesli masz do zapamietania jakies tam podpunkty to skutkuje przy dluzszych tekstach juz nie...,jesli chodzi o notaki z takiej histy czy polaka to dobry jest Mind maping(na srodku tytuł np PRZYPOWISC (koniecznie na srodku) i dajesz strzalke charakter----- odpowiedz,strzalka rodzak---- ,przyklady---- itak dalej)
jesli chodzi z wkuwaniem na np biole czy definicje z scislych to ja powtarzam zdanie caly czas i czytam jak wydaje mi sie ze zapamietalem to czytam raz nastepne zdanie i wrazam do 1 jesli nadal je pamietam jest dobrze i wtedy powtarzam nastepny raz oby dwa zadania(chyba najbardziej pracowita moze nie pracowita ale czasochlonna metoda....
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-10-27, 15:22   

U mnie sprawdza się cisza. No i czytanie na głos. Zapamiętam cos wtedy tysiąc razy szybciej niż mam czytac po cichu. No i podkreślanie też się sprawdza. Wypisywac za to nie lubię. Chyba, że słówka z języka;p.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-27, 16:01   

Jeśli chodzi o naukę słówek to mam jedną sprawdzoną metodę: dzielę kartkę A4 na pół. Po lewej wypisuję w kolumnie słówka w obcym, po prawej w kolumnie tłumaczenia.
Uzbrajam się w pocztówkę (bo jest twarda i dobrze przykrywa słówka) i najpierw wszystko ze zrozumieniem czytam, potem przykrywam część obcojęzyczną i trzy razy powtarzam całość z pamięci (słówko za słówkiem) - zazwyczaj trzeci raz jest już bez błędu. Czwarty raz, jako utrwalenie, zakrywam polską wersję i na odwrót powtarzam raz.
Co do nauki innych przedmiotów zawsze pomagało mi podkreślanie i powtarzanie na głos :).
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-10-27, 17:13   

TQIT napisa³/a:


Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz. Czytasz.
I w końcu pamiętasz.


Podobno, powinno się dany tekst czytać nie więcej niż 3-4 razy, wtedy zapamięta się najwięcej.

Moją najbardziej sprawdzoną metodą uczenia się np. Historii jest przeczytanie tematu, z naciskiem na przeczytanie...tak abym go mniej więcej zrozumiała i aby układało mi się to w jakąś historyjkę.
W trakcie czytania wypisuje na oddzielnej kartce najważniejsze dane.

Co do matematyki i fizyki, czasem chemii sprawa jest łatwa: Æwiczyć zadania, starając się nie tylko umieć podstawiać wzory i zachowywać się jak maszyna, ale też zrozumieć dlaczego się tak robi.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

olaa238

Stały User


Do³±czy³: 16 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-10-27, 22:20   

destrukcyjna napisa³/a:

ja łatwiej zapamiętuję pewne rzeczy, jak sobie je napiszę.
tak się do sprawdzianów uczę.
cóż zrobić. zwykłe przeczytanie materiału, choćby nie wiem ile razy, niewiele mi daje.


ja tak samo :) i dokładne wyrazne notatki :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com